A Ferencváros elrontotta a DVTK stadionbúcsúztatóját

2016.10.29. 17:21
Bognár István (balra) és a győztes gólt szerző Michal Nalepa versenyfutása (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 14. fordulójában a Ferencváros 3–2-re legyőzte a Diósgyőri VTK-t, így a miskolci együttes vereséggel búcsúzott a stadionjától.

LABDARÚGÓ NB I
14. FORDULÓ

DVTK–FERENCVÁROS 2–3 (1–2)
Miskolc, DVTK Stadion, 8052 néző. Vezette: Szabó Zs.
DVTK: Rados – Lázár, Lipták, Jagodinskis – Vela, Dausvili (Bacsa, 81.), Elek Á., Nemes – Bognár I., Nono (Nikházi, 74.) – Novothny. Vezetőedző: Horváth Ferenc
FTC: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Pintér Á., Ramírez – Gera Z., Busai – Lovrencsics G. (Csukics, 63.), Hajnal (Hüsing, 81.), Nagy Dominik (Radó, 70.) – Djuricin. Vezetőedző: Thomas Doll
G:
Novothny (41.), Nono (58.), ill. Jagodinskis (19. – öngól), Busai (30.), Nalepa (65.)

Meglehetősen visszafogottan kezdődött a telt ház, 8052 néző előtt megrendezett DVTK–FTC stadionbúcsúztató, a miskolci közönséget nem kápráztatták el a csapatok az első tizenöt percben.

Aztán fokozatosan nőtt az iram, ezzel együtt pedig a gólok is jöttek: a 19. percben Vitalijs Jagodinskis rosszul ért bele Marco Djuricin beadásába, Ivan Rados pedig már nem tudott menteni (öngól, 0–1), majd a 30. percben az Emir Dilaver-bomba után Radosról kipattanó labdát Busai Attila közelről a hálóba pofozta (0–2).

A hazaiak nem adták fel, a 32. percben Dibusz Dénes bravúrral hárította Elek Ákos fejesét, tíz perccel később azonban már ő is tehetetlen volt: Bognár István erőszakossága után Novothny Soma elé tálalt, aki közelről védhetetlenül lőtt a kapuba (1–2).

Telt házzal búcsúztak (Fotó: Szabó Miklós)

A második negyvenöt perc az elsőhöz hasonlóan lassan indult be: első említésre méltó eseményként egy kisebb csetepaté alakult ki az edzőként századik fellépését ünneplő Horváth Ferenc és Cristian Ramírez főszereplésével, majd felgyorsultak az események az egyre paprikásabb hangulatban.

Az 58. percben többször is felszabadíthattak volna a vendégek, ám Bognár labdát szerzett a tizenhatoson belül, Nonónak készített elő, ő pedig elemi erővel kipókhálózta a jobb felső sarkot (2–2). Sokáig azonban nem tartott a hazaiak öröme, a 65. percben ugyanis Hajnal Tamás remek szöglete után Michal Nalepa közelről a bal felsőbe bólintott (2–3).

A folytatásban Elek rontott el egy ziccert, de innentől több említésre méltó momentumot szinte nem is jegyezhettünk fel – nem úgy a lelátókon: a 70. percben óriási élőképpel jelentkeztek a hazai drukkerek. A lényeg: az FTC 3–2-re győzött, és elrontotta a DVTK stadionbúcsúztatóját.

Berke Balázs

Az online közvetítésünkben fellépő technikai hibáért elnézést kérünk, az első félidő legfontosabb eseményeit, valamint a második negyvenöt perc történéseit az alábbiakban olvashatják el.

95. perc: Véget ért a mérkőzés, a Ferencváros elrontotta a DVTK stadionbúcsúztatóját, miután 3–2-re nyert Miskolcon.

95. perc: Óriási helyzet maradt ki, Busai és Djuricin kényszerítőzése után utóbbi közelről lőtt, Rados lábáról azonban szögletre pattant a labda.

93. perc: Lipták Zoltán kapott sárga lapot.

90. perc: Öt perc hosszabbítást jelzett a tartalék játékvezető.

89. perc: Nemes Milán sárgult be. Djuricint az elmúlt két percben legalább háromszor rúgták fel a diósgyőri térfélen.

85. perc: Djuricint lépett ki, ám egyértelműen lesen volt.

82. perc: A frissen beállt Hüsing fejelt kapura, ám próbálkozása középre tartott, így nem okozott gondot Radosnak.

81. perc: Csere mindkét oldalon: a hazaiaknál Dausvilit Bacsa Patrik váltotta, míg a vendégeknél Hajnal helyér Oliver Hüsing állt be.

79. perc: Elek maradt a földön egy szerencsétlen mozdulat után, egyelőre a pályán kívül ápolják.

77. perc: Radó készített le egy labdát Dilavernek, aki tizenhét méterről bombázott, Rados azonban szögletre tolta a kapu bal oldalába tartó labdát.

74. perc: Változtattak a hazaiak, Nono helyén Nikházi Márk folytatja.

72. perc: Hajnal Tamás is besárgult.

71. perc: Remek élőképpel készültek a hazai szurkolók, a teljes stadiont beborító koreográfián többek között a csapat legendás játékosait sorolták fel.

70. perc: Nagy Dominik megsérült, hordágyon hagyta el a pályát, helyét Radó András vette át a pályán.

67. perc: Kis híján azonnal egyenlített a hazai együttes, ám Elek közelről Dibuszba lőtte a labdát, az ismétlésnél pedig Nono lövését mentették szögletre a vendégek.

65. perc: GÓÓÓL! ÚJRA VEZET AZ FTC! Hajnal remekül tekert középre egy szögletet a bal oldalról, a lendületből érkező MICHAL NALEPA pedig az ötösről védhetetlenül a bal felső sarokba fejelte. (2–3)

63. perc: Cserélt az FTC, Lovrencsicset Vladan Csukics váltotta.

58. perc: GÓÓÓL! EGYENLÍTETT A DVTK! A vendégek többször is felszabadíthattak volna, ám a tizenhatoson belül Bognár szerezte meg a labdát, majd NONÓHOZ passzolt, aki tizenöt méterről a jobb felső sarokba bombázott. (2–2)

57. perc: Novothny egy hosszú indítás után átemelte a kapujából kilépő Dibuszt, a gólvonalról azonban Pintér elfejelte a labdát.

54. perc: Óriási csetepaté a pálya szélén, Horváth Ferenc és Ramírez akaszkodott össze, amibe később további játékosok kapcsolódtak be. A szankciók: Cristian Ramírez és Novothny Soma sárga lapot kapott, a DVTK kispadjától pedig elküldtek valakit.

52. perc: Lovrencsics beadása után nem sikerült felszabadítaniuk a hazaiaknak, így Nagy próbálkozott egy kapáslövéssel, Rados azonban odaért a bal alsóba tartó labdához.

50. perc: Az első félidőhöz hasonlóan visszafogottan kezdtek a csapatok, egyik kapu előtt sem alakult ki helyzet, ellenben mindkét oldalon sok a szabálytalanság.

47. perc: Csere egyik oldalon sem történt.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a vendégek kezdték a második félidőt.

1. FÉLIDŐ

45+2. perc: Véget ért az első félidő. A visszafogott kezdés után három gólt is láthattunk, az állás DVTK–FTC 1–2.

41. perc: GÓÓÓL! SZÉPÍTETT A DIÓSGYŐR! Nemes bal oldali beadása után Bognár volt harcos, ennek köszönhetően megtartotta, majd visszagurította a labdát, melyet közelről NOVOTHNY SOMA bombázott a hálóba. (1–2)

33. perc: Ramírez lódult meg a bal oldalon, ám Lázár Pál felvágta, amiért a meccsen elsőként besárgult.

32. perc: BRAVÚR A MÁSIK OLDALON! Egy jobb oldali beadást Elek csúsztatott kapura, Dibusz azonban egy nagy vetődéssel oldalra tolta a labdát.

30. perc: GÓÓÓL! MÁR KETTŐVEL VEZET A FRADI! A sarokrúgást röviden fejelték ki a hazaiak, így Dilaver bombázott, lövését Rados nem tudta megfogni, így a szemfüles BUSAI ATTILA közelről a hálóba lőtte a labdát. (0–2)

19. perc: GÓÓÓL! VEZET A FERENCVÁROS! Bognár labdavesztése után Busai ugratta ki Djuricint a jobb oldalon, akinek a beadásába szerencsétlenül ért bele Vitalijs Jagodinskis, a labda pedig a hálóban kötött ki. (Öngól, 0–1)

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.