Ha MTK-gól, akkor Torghelle! A Vasas is fejet hajtott

2015.12.05. 15:29
A duplázó Torghelle a mezőny fölé nőtt (Fotó: Földi Imre)
Torghelle Sándor két remek góljára csak eggyel tudott válaszolni a Vasas, így hiába játszott „idegenben” is a saját pályáján, vereséget szenvedett a piros-kék csapat a labdarúgó NB I 18. fordulójában. Bár kiegyenlített találkozót láthattak a nézők, a helyzeteit jobban kihasználó MTK megérdemelten nyert, és maradt a harmadik helyen, csupán egy ponttal lemaradva a második Pakstól.

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ
MTK–Vasas 2–1 (Torghelle 6., 54., ill. Pavlov 22.)

Az MTK volt ugyan a pályaválasztó, de mivel a Vasas-pályán játssza a meccseit, ezúttal a „vendégek” érezhették magukat igazán otthon. A harmadik helyen álló „hazaiak” nem sokáig vártak, mindjárt a 6. percben bevették a Vasas kapuját. A gólt Strestík beadása és Hermány hibája előzte meg, Torghelle pedig szépen fejelt a kapuba. 1–0

Mivel pályaválasztóként az MTK hat meccsből csupán egyszer kapott ki, a többi meccsen pedig győzött, azt gondolhatták a kék-fehérek hívei, hogy innentől sima ügy lesz a meccs.

Nem így történt, mert a Vasas nagy erőket mozgósított az egyenlítésért. Nem is kellett sokáig várni, mert a 22. percben egy kipattanó után Pavlov vette be Hegedüs kapuját. 1–1

Az egalizálás után a Vasas többet támadott, játékosai fellelkesültek a góltól. Ez jót is tett az iramnak. Az MTK egy ideig elsősorban a kontráiban bízott, pedig a Vasas nem tűnt nagyon veszélyes ellenfélnek.

Aztán teljesen kiegyenlítődött a találkozó, felváltva adódtak lehetőségek a csapatok előtt, ám újabb gól nem született az első félidőben.

A másodikban változtatott László Csaba vezetőedző, és a változás nemcsak cserében, hanem gólban is megmutatkozott. Az 54. percben egy jó beadás után ki más, mint Torghelle Sándor fejelt a Vasas kapujába. 2–1

Ha MTK-gól, akkor az utóbbi időben egyértelműen Torghelle… Rendkívüli sorozatban van a kék-fehérek támadója, hiszen az MTK legutóbbi hat gólját mind ő jegyezte.

Hatból hat. Ráadásul ezen a találkozón egy nem túl fényes sorozat is megszakadt, az MTK ugyanis október 24. óta nem szerzett egynél több találatot a bajnokságban.

A gól után megint visszaállt az MTK, a Vasas pedig rohamokba kezdett. Jött Lázok János, majd Kenesei Krisztián is, abban a reményben, hátha megélénkítik a csatárjátékot a piros-kékeknél.

Ebben nem is volt hiba, mert folyamatosan támadott a Vasas, de az egyenlítés elmaradt. Az MTK taktikusan kivédekezte a hátralévő időt, és megnyerte a meccset.

A Vasasnak nem sikerült megtörnie a rossz idegenbeli sorozatát az Illovszky Rudolf Stadionban sem, négy egymást követő vereség a piros-kékek túramérlege. Az MTK viszont a győzelmével megőrizte a harmadik helyet, és már csak egy pont a hátránya a második Pakssal szemben.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET ELOLVASNI!