FTC: Sok nehézségünk volt, még nem értük el a célt – Kubatov

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2015.10.31. 14:44
Kubatov Gábor, a Ferencvárosi Torna Club elnöke szerint a klub még nem érte el a célját.

„Még senki sem fejtette meg az elmúlt száz évben a labdarúgásban, hogy a siker mihez köthető, nincs rá recept – mondta Kubatov a szekelyhon.ro-nak. – Mindenki külön utat jár be. Ötödik éve vagyok a Ferencváros első szolgája, öt éve rakjuk a téglát téglára, a követ kőre. Sok stáción vagyunk túl, és valóban nagyon sok nehézséget éltünk át ebben az öt esztendőben, de még mindig nem értük el a célunkat: azt, hogy évről évre nemzetközi kupaszereplők legyünk. A futballban viszont nincs lehetetlen.”

Az FTC elnöke elmondta azt is, hogyan látja az akadémiák működését, valamint a magyar–norvég pótselejtezőről is szót ejtett.

„A Magyar Labdarúgó-szövetség nagyon fontos döntést hozott, pénzt ad azoknak a kluboknak, amelyek fiatal magyar focistákat játszatnak. Ennek következtében helyi tehetségek tűntek ki, nálunk is: Nagy Ádám néhány meccs után a magyar válogatott oszlopos, kihagyhatatlan tagja lett. Már jönnek ki olyan játékosok a magyar fociakadémiákról, akik esetleg nemzetközileg is komoly játékosok lehetnek.”

„Lássuk be, hogy utolsó nagy világsztárunk Détári Lajos, ő nem ma focizott. Azóta megéltünk sztárokat, de világsztárokat nem. Egy labdarúgót felnevelni amúgy nem két-három év, hanem egy évtized. Sok munkát kell belefektetni. Lehet, hogy a magyar akadémiák nem adnak világsztárokat, de abban egészen biztosak lehetünk, hogy jó embereket nevelnek.”

„Tovább kell jutni a pótselejtezőben. A norvégokon túl kell hajtani, nem esélytelen a magyar válogatott. Nagyon hiszek a szövetségi kapitányban, és hiszek a fiúkban, hogy meg tudják tenni azt, amit a magyar férfiaknak meg kell tenniük.”

Legfrissebb hírek

Háromszoros BL-győztes Milan-ikon lett Nagy Ádám csapatának az edzője

Légiósok
14 órája

Hivatalossá vált az edzőváltás a Fradi El-ellenfelénél

Európa-liga
16 órája

El: iraki származású svéd játékvezető a Ferencváros–Ludogorec meccsen

Európa-liga
20 órája

Bárány Donát: Addig kell ütni a vasat, amíg meleg…

Labdarúgó NB I
21 órája

Tiszta vizet öntött a pohárba a külügyminiszter a határon megállított Fradi-vonat ügyében

Európa-liga
2025.11.02. 20:15

Horváth Dávid: Olyan nyomás alatt voltunk az FTC-vel szemben, mintha nemzetközi meccsen lennénk

Labdarúgó NB I
2025.11.02. 07:16

Háromgólos győzelmet aratott a Ferencváros az MTK elleni örökrangadón

Labdarúgó NB I
2025.11.01. 21:53

Sorozatban negyedszer nyert a Bajnokok Ligájában az FTC

Kézilabda
2025.11.01. 19:33
Ezek is érdekelhetik