A Paks négy góllal küldte haza a Békéscsabát

2015.07.25. 17:55
(Fotó: Makovics Kornél)
Hiába szerezte meg hamar a vezetést a Paks a Békéscsaba ellen, a 73. percig nagy küzdelemre kényszerült a labdarúgó NB I 2. fordulójában. Az utolsó húsz percben háromszor is betaláltak a hazaiak, így bár a meccs képe nem ezt tükrözte, nagy különbségű vereséggel küldték haza vetélytársukat.

LABDARÚGÓ NB I
2. FORDULÓ

Paks–Békéscsaba 4–0 (Gévay 9., 73., Balázs Zs. 80., Szakály D. 90. – 11-esből)

A mérkőzés előtt abban megegyezett a két szakvezető, hogy nehéz dolga lesz annak, aki győzni akar. A Paks örült az újpesti döntetlennek, de Csertői Aurél figyelmeztetett, hogy ennek csak akkor lesz haszna, ha sikerül megverni a Békéscsabát. A vendégek azt állították, hogy túltették magukat a Debrecen elleni balszerencsés végjátékon, és pontért utaztak Paksra.

Az első perceket nagyon megnyomták a csapatok, felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de egy kihagyott csabai helyzet után a 9. percben mégis a Paks szerzett vezetést, mert Gévay egy kapusról kipattanó labdát a hálóba lőtt. 1–0

A gól után a Paks a biztonságot tartotta szem előtt, nem erőltette meg magát a hazai csapat. Ebben a törekvésében jó partnerre talált a Békéscsabában, ugyanis a vendégek sem tudtak kibontakozni, a helyzetek kialakításában pedig egyik gárda sem jeleskedett.

Rendkívül visszaesett a színvonal, és az első félidő hátralévő részében néhány távoli kísérletet leszámítva semmi érdemleges nem történt.

A második játékrészben valamivel aktívabban lépett fel a Békéscsaba, de a dolgát nemcsak az nehezítette meg, hogy hátrányban volt, hanem az is, hogy egyre erősebb, viharos erejű lett a szél.

A szervezetten védekező Paksnak azonban nem került nagy nehézségbe visszaverni a nem túl acélos támadásokat, sőt a hazai akciók több veszélyt is hordoztak.

A 73. percben aztán ez góllá érett. Megint a meccs legjobbja, a védő Gévay Zsolt érkezett jól egy veszélyes beadásra, ezzel csapata és saját góljai számát is megduplázta. 2–0

A Békéscsaba és a Paks is cserélt, ám gólt megint a hazai együttes szerzett: a 80. percben a nem sokkal korábban beálló Balázs Zsolt talált szép kényszerítő után Mursits kapujába. 3–0

És még ezzel sem volt vége, mert egy tizenegyest is rúghattak a vendéglátók amolyan kegyelemdöfés gyanánt. Szakály Dénes nem hibázott (4–0), így bár a meccs képe alapján túlzó a gólkülönbség, a hazaiak győzelme mindenképpen megérdemelt. A Paks nagyon masszív csapat, a Békéscsabának pedig a látottak alapján erősen meg kell küzdenie az eredményes szereplésért az első osztályban.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET ELOLVASNI!

1. Budapest Honvéd 2 2 3–1 +2 6
2. Paksi FC 2 1 1 4–0 +4 4
3. Újpest FC 2 1 1 3–1 +2 4
4. Ferencvárosi TC 1 1 2–0 +2 3
5. DVSC-Teva 1 1 3–2 +1 3
6. Diósgyőri VTK 1 1 2–1 +1 3
7. MTK Budapest 2 1 1 2–2 0 3
8. Szombathelyi Haladás 2 1 1 1–2 –1 3