MTK-széria a Fradi vendégeként: 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0

2015.03.22. 13:12
Böde Dánielék az utóbbi időben pályaválasztóként rendre legyőzték az MTK-t (Fotó: NS-archív)
Két rangadóval fejeződik be a labdarúgó NB I 21. fordulója: előbb a 206. örökrangadó következik a Ferencváros és az MTK között; az élvonal egyik legnagyobb hagyományú meccsét a DVSC-Teva és a DVTK keleti presztízscsatája követi. Érdekességek a vasárnapi mérkőzések elé.

FERENCVÁROS–MTK BUDAPEST

♦ A magyar futball két legeredményesebb csapata, az FTC és az MTK 112 éve csatázik. Ez a 206. bajnoki mérkőzés a két együttes között.

♦ Az eddigi 205 mérkőzés mérlege: 83 FTC-siker, 46 döntetlen, 76 MTK-győzelem. Az FTC pályaválasztása mellett 52–19–31 a mutató.

♦ A két csapat őszi mérkőzését 2–1-re az MTK nyerte meg a Bozsik József Stadionban.

♦ Szörnyű sorozatban vannak a kék-fehérek az idegenbeli örökrangadókon: a Ferencváros pályaválasztásával lejátszott legutóbbi kilenc bajnokin egyaránt vereséget szenvedtek. Az eredménysor: 2–1, 2–1, 2–0, 2–1, 1–0, 2–1, 3–0, 2–0, 2–0.

♦ A mindkét csapatban megfordult, tragikusan fiatalon elhunyt Zavadszky Gábor góljával nyert 2002. szeptember 1-jén az MTK az Üllői úton – ez a kék-fehérek legutóbbi vendégsikere az örökrangadón, írja történelmi áttekintőjében a tempofradi.hu. A Ferencváros kispadján Garami József, az MTK-én Egervári Sándor ült.

♦ A Ferencváros hazai pályán még veretlen, mérlege 7–2–0 – ez a harmadik legjobb mutató az NB I-es mezőnyben. Az MTK idegenbeli mérlege a legjobb a bajnokságban (7–0–3).

A SPORT TV AJÁNLJA

A vasárnapi Harmadik Félidő tartalmából:

♦ A műsor közvetlenül a Barcelona–Real Madrid spanyol bajnoki rangadó kezdődik, így az el Clásico értékelése is része lesz a Harmadik Félidő elejének

♦ Az NB I 21. fordulójának mérkőzései közül kiemelt figyelmet kap a Ferencváros–MTK és a DVSC–DVTK rangadó, és természetesen részletesen foglalkozunk a listavezető Videotonnal és a Honvéd–Újpest összecsapással is

♦ A kivételesen a Sport1-en és vasárnap 23.00 órakor kezdődő műsor vendége lesz többek között Véber György, az Újpest korábbi klasszisa, a Pápa és a Pécs volt edzője, valamint Vincze Ottó, a Győri ETO utánpótlás-igazgatója.

♦ Az események elemzésében Nyilasi Tibor és Várhidi Péter segít a nézőknek – a két műsorvezető ezúttal Lipcsei Betta és Petur András lesz

♦ Még mindig nem szakadt meg az MTK különös sorozata: a kék-fehérek 2014. március 1. óta nem ikszeltek a bajnokságban. A széria 32 mérkőzés óta tart, és éppen a Ferencváros elleni 3–2-es győzelemmel kezdődött tavaly márciusban.

♦ Utóbbi négy bajnoki mérkőzésén nem kapott gólt a Ferencváros. Legutóbb a kecskeméti Marko Vukaszovics talált be Dibusz Dénes kapujába, még november 29-én. A Fradi hálója 408 perce érintetlen, jelenleg ez a leghosszabb kapott gól nélküli sorozat. Ez még nem szezoncsúcs: a Videoton védelme az ősszel kétszer is egymást követő öt bajnokin nem kapitulált, először 555, majd 545 percen keresztül nem kapott gólt a fehérvári csapat. És a Debrecennek is volt egy 432 perces szériája.

♦ Jelenleg a Ferencváros veretlenségi sorozata a leghosszabb az élvonalban, a zöld-fehérek nem találtak legyőzőre legutóbbi tíz meccsükön. Ha most sem kap ki a Fradi, akkor a szezon során regisztrált leghosszabb veretlenségi széria büszke tulajdonosa lesz. A 2014–2015-ös bajnokságban még a Videoton és a DVSC jutott el tíz egymást követő veretlen meccsig.

♦ Az FTC tizenhat mérkőzés óta veretlen hazai pályán. Az új Üllői úti arénát még mindig nem vette be vendégcsapat a bajnokságban, a Fradi legutóbbi hazai veresége még 2013. november 30-ra datálódik (FTC–PMFC 1–2, Puskás Ferenc Stadion, 3423 néző).

♦ Az MTK az egyetlen csapat, amely ellen Thomas Doll, a Ferencváros tavaly januárban érkezett vezetőedzője még nem szerzett pontot az NB I-ben, ugyanis 2014 tavaszán (3–2), majd 2014 őszén is (2–1) – mind a kétszer a kék-fehérek pályaválasztásával – az MTK legyőzte a Fradit.

DEBRECENI VSC–DIÓSGYŐRI VTK

♦ Ez a Loki és a Diósgyőr 43. összecsapása az élvonalban, jelentős a hajdúsági fölény, az örökmérleg 25–10–7 a DVSC javára.

♦ A DVSC a negyedik helyen áll az NB I hazai tabelláján (mérlege 6–3–1), a DVTK nem szerepel túl fényesen idegenben, csak tizedik (2–4–4).

♦ A két csapat legutóbbi négy bajnoki vagy kupamérkőzéséből hármon volt kiállítás (egyszer diósgyőri, kétszer debreceni játékos kapott piros lapot).

♦ A DVTK legutóbb 2008-ban nyert (2–1-re) bajnokit Debrecenben, azóta a pofozógép szerepét játssza. Az előző négy DVSC–DVTK bajnoki mérkőzés eredménysora: 3–1, 5–0, 2–0, 4–0.

♦ A tavaszi idényt győzelemmel kezdő Debrecen remek sorozatban volt, de ennek vége: a Loki gólt sem szerzett legutóbbi két mérkőzésén, az Újpesttel ikszelt, Szombathelyen simán, 2–0-ra alulmaradt.

♦ Ha most sem talál be a DVSC, akkor először fordul elő 2001 óta, hogy három egymást követő bajnokit gól nélkül zár. Akkor a Videoton (0–1), az MTK (0–3) és a Dunaferr (0–4) nullázta le a Lokit.