A Kecskemét előtt a Dunaújváros is kapitulált

2015.03.14. 15:55
Dunaújvárosban is otthon volt a Kecskemét, mert végig jobban játszva, magabiztosan győzte le halovány ellenfelét a labdarúgó NB I 20. fordulójában. A kontrákra játszó vendégek sokkal tudatosabbak voltak.

NB I
20. FORDULÓ

Dunaújváros PASE–Kecskeméti TE 0–2 (Szavics 7., Novák 65.)NB I
20. FORDULÓ

Dunaújváros PASE–Kecskeméti TE 0–2 (Szavics 7., Novák 65.)

Ellentétes sorozattal érkezett el a két csapat a 20. fordulóhoz, hiszen a Dunaújváros kikapott az első két, téli szünet utáni meccsén, a Kecskemét viszont kétszer győzött.

A hazaiak bizonyára nem elemezték kellőképpen a lilák meccseit, különben nem hagyták volna, hogy megint az első tíz percben vezetéshez jussanak idegenben. Pedig így történt, mert a 6. percben Novák indult meg a felezővonaltól, már-már bejutott a tizenhatoson belülre, de szerelték. Szavics lecsapott a labdára, és 22 méterről, félmagasan a kapu bal oldalába lőtt. 0–1

Lassan ocsúdott a Dunaújváros a gól okozta dermedtségből, folyamatosan nyomás alatt tartotta a Kecskemétet. A védekezésre és kontratámadásokra berendezkedő vendégek azonban éppen erre vártak, és Bebeto, valamint Novák révén nagyon veszélyesek voltak a Dunaújváros kapujára.

Az első félidő hátralévő részében a vendégek biztosan őrizték előnyüket, a hazaiak pedig nem is tudtak igazán jelentős helyzetet kialakítani.

A második félidőben sem változott a játék képe, és a veszélytelen dunaújvárosi támadásokért megint csak megbűnhődtek a hazaiak. A 65. percben Bebeto ugrott ki a jobb oldalon, élesen középre adott négy méterről, Novák Csanád pedig a kapu közepébe, a léc alá lőtt. 0–2

A hazaiak gyengén játszottak, alig-alig kerültek helyzetbe, nem nagyon látszott, hogy otthon játszanak. Elképzelés nélküli, ötlettelen játékot nyújtott a Dunaújváros, így pedig nagyon nehéz lesz kiharcolnia a bentmaradást.

1. Videoton FC 20 16 3 1 46–8 +38 51
2. MTK Budapest 20 14 6 30–19 +11 42
3. Ferencvárosi TC 20 11 5 4 30–15 +15 38
4. DVSC-Teva 20 10 5 5 27–14 +13 35
5. Paksi FC 20 9 7 4 31–19 +12 34
6. Diósgyőri VTK 20 9 7 4 31–24 +7 34
7. Kecskeméti TE 20 9 4 7 25–24 +1 31
8. Újpest FC 20 7 8 5 17–16 +1 29