A Ferencvárosi C-közép megkereste a klubot és a stadiont üzemeltető LUSS Kft.-t, hogy reagáljon az elmúlt időszakban az Üllői úti stadion pályájának kritikáira.
„Az aréna megnyitása óta négy hónap alatt összesen 23 mérkőzés és edzés volt a pályán – fogalmaz a közlemény. – Ez a szám rendkívül magas, átlagban ennyi mérkőzést egy év alatt játszanak stadionokban, ennek ellenére a pálya legnagyobb része még jó minőségű.”
„A finn és orosz válogatott meccsek során hat nap alatt két mérkőzés és három edzés volt a pályán, ez a kimagaslóan nagy terhelés megviselte a gyepet. Novemberben, amikor az átlaghőmérséklet 12 fok alatt marad, a fű regenerálódása sokkal hosszabb ideig tart, hiszen növekedése megáll. A stadionban használt fotovoltaikus lámpák a téli regenerálódás folyamatát gyorsítják, de hatásuk heti átlag két mérkőzés esetén kisebb.”
„Az aréna szakmai tanácsadója Chris Hague, aki a régi Wembleyben, a koppenhágai Parkenban és számos más stadionban dolgozott. A pályafenntartás helyettes vezetője Laczkó Zoltán, aki 12 éve golfpálya-fenntartással foglalkozik. Két állandó karbantartó végzi a munka legnagyobb részét, de a mérkőzések után plusz hat fő ideiglenes karbantartó is segíti a pálya rendbehozatalát.”
Szekeres Tamás, az Üllői úti arénát üzemeltető cégcsoport magyarországi ügyvezetője szerdán a szegedi egyetemen szólalt meg a stadionnal kapcsolatban, amiről a hvg.hu számolt be.
„Wimbledoni gyepmester tanítja a dolgozókat, hogyan kell a pályát gondozni, tízmilliókat költöttünk erre is – mondta Szekeres, aki a szurkolók helyzetével kapcsolatban is megszólalt. – A sokat támadott »tenyérleolvasós« beléptető rendszer bevezetésével sokan lemorzsolódtak, de jönnek helyettük majd mások.”