1860 München: visszavehetik Királyt, akit Magath vinne a Fulhamhez?

Vágólapra másolva!
2014.08.14. 13:46
null
Király Gábor helyzete más: visszakerülhet a csapatba (Fotó: Action Images – archív)
Ricardo Moniz, az 1860 München vezetőedzője kilátásba helyezte, hogy a csapat kupamérkőzése után Király Gábor visszakerül az első csapat keretéhez. Eközben német sajtóhírek szerint a Fulham szerződtetné a magyar kapust.

„Az ő helyzetét máshogy értékelem, mint a másik négy játékosét" – mondta Moniz a Kickernek. A német lap szerint ez egyben azt jelenti, hogy a magyar kapus a hétvégi Német Kupa-meccs után (vasárnap a Kiel ellen játszanak a müncheniek) visszakerülhet az első csapat keretébe.

Mint ismert, Király nagyon begurult, és úgy összeszólalkozott csapattársával az RB Leipzig elleni bajnokin, hogy a játékvezető sárga lappal „jutalmazta" cselekedetét. Ezzel szemben négy társa a müncheni Tageszeitung szerint éjszakázásért bűnhődött. Így Moniz – aki az U21-es csapathoz küldte a játékosokat – az utóbbi négy játékos helyzetét másképpen ítéli meg.

Az majd hétfőn kiderül, hogy Király visszakerül-e a csapatba, német sajtóhírek szerint azonban más kérője is akad a kapusnak. Legalábbis a Sky Sport News arról ír, hogy Felix Magath felfigyelt a szituációra, és vinné Király Gábort a Premier League-ből kieső, jelenleg a Championshipben szereplő Fulhamhez.

„Igen, tudok róla, de én a munkámra összpontosítok. Nekem szerződésem van az 1860 Münchennél, úgyhogy minden a két klub egyezségén múlik – idézte később Király Gábort a Sky Sport Newsra hivatkozva a sportal.de. – Természetesen védeni akarok, ez nem vitás. A jelenlegi helyzet pedig nem jó, továbbra is az amatőröknél vagyok."

Király korábban védett már Angliában: 2004 és 2007 között a Crystal Palace játékosa volt, majd a Burnleyhez került. Kölcsönben szerepelt a West Hamben és az Aston Villában is.

Legfrissebb hírek

Az Újpest Szerbiából igazolt támadót – hivatalos

Labdarúgó NB I
2 órája

A Mezőkövesd középhátvédet, a Szeged középpályást igazolt

Labdarúgó NB II
8 órája

NB III-as gólkirályt igazolt a Kozármisleny

Labdarúgó NB II
10 órája

Válogatott középpályás érkezett az NB II újoncához

Labdarúgó NB II
18 órája

Másodosztályú gólkirállyal erősített az Ajka

Labdarúgó NB II
19 órája

Villámgyors szélsőt igazolt a Kazincbarcika – hivatalos

Labdarúgó NB I
21 órája

Ír válogatott középpályással erősített az FTC – hivatalos

Labdarúgó NB I
Tegnap, 16:10

Volt válogatott játékossal erősített a Honvéd – hivatalos

Labdarúgó NB II
Tegnap, 13:14
Ezek is érdekelhetik