Ligakupa: idegenbeli sikerrel négy között a DVTK

2014.04.01. 17:25
A Diósgyőr 1–0-ra legyőzte idegenben a Szigetszentmiklóst a labdarúgó Ligakupa negyeddöntőjének kedd délutáni visszavágóján, és 3–2-es összesítéssel bejutott a legjobb négy közé.

Az első félidőben a diósgyőrieknek egy nagy helyzetük volt, azt Bacsa Patrik ki is használta: a támadó a fejes után kipattanó labdát lőtte közelről a kapuba. Az első játékrész végén a hazaiaknak két egyenlítési lehetőségük is volt, de elpuskázták azokat.

A szünet után feljavult a vendégek támadójátéka, Nikházi Márk és Barczi Dávid kísérleténél a hazai kapus, Sánta András nagyot védett. Az SZTK legnagyobb lehetősége Fekete Ádám előtt adódott, fejesét Ivan Rados védte a 67. percben.

A végjátékban a szigetszentmiklósiak beívelésekkel kísérleteztek, a DVTK-védelemnek az utolsó pillanatig összpontosítania kellett, hogy ne szülessen meg a hazaiak továbbjutással kecsegtető egyenlítő gólja.

LIGAKUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓK
SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–DIÓSGYŐRI VTK 0–1 (0–1)
Szigetszentmiklós, 500
néző. Vezette: Becséri D. (Viszokai, Berettyán)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Sánta A. – Csikortás, I. Jakovljevics, Balogh M., Pollák – Vágó
Kvekveskiri, Barna Zs. (Sipos B., 78.) – Khous, Takács T. (Deutsch, 65.), Majoros (Fekete Á., 12.). Vezetőedző: Prisztai Viktor
DVTK: Rados – Vági, Vadász, Kádár T., Gohér – Nikházi, Egerszegi (Kosztics, 55.), Barczi (Szabó B., 74.) – Batioja, Grumics (Marjanovics, a szünetben), Bacsa. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerző: Bacsa (0–1) a 21. percben
Továbbjutott: a Diósgyőr, 3–2-es összesítéssel

KORÁBBAN
PUSKÁS AKADÉMIA FC–DVSC-TEVA 3–2 (1–2)

Gólszerző:
Volas (0–1) az 5., Volas (0–2) a 6., Tóth L. (1–2) a 37., Németh E. (2–2) a 83., Oldal (3–2) a 88. percben
Továbbjutott: a DVSC-Teva,