Három piros és két gól a Fradi-Győr rangadón

2014.03.02. 16:25
Bödéék a címvédővel csaptak össze (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I 18. fordulójában a Ferencváros a Puskás Ferenc Stadionban fogadta a Győri ETO-t, és a két csapat 1–1-re végzett egymással. A gólokat Leonardo és Varga Roland szerezte, Michal Svecet, Lipták Zoltánt és Mateo Pavlovicot kiállították.

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ

Ferencváros–Győri ETO FC 1–1 (Leonardo 74., ill. Varga R. 87.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Új év, új remények: a házigazda Ferencvárosnál és a Győri ETO-nál is új mester ül a kispadon, Thomas Doll, illetve Horváth Ferenc révén. Nos, a német szakember, egykori NDK-s, majd „egyesült német” csodacsatár az 5. percben megtartotta első kiscsoportos foglalkozását a magyar játékvezetői karral, lévén hosszasan diskurált vele Solymosi Péter, mint később kiderült, a két csapat meze túlságosan is hasonlított egymáshoz, és ezt beszélték meg Doll-lal, illetve Haaz Ferenccel, a hazaiak technikai vezetőjével. A második félidőre már fekete-aranyban futott ki a Fradi…

Sötét volt olykor a hazai drukkerek kedve is, mert egyrészt a több mint tízezer néző teremtette remek hangulathoz a pályán mutatott játék csak nehezen akart felzárkózni, a mezőnyben zajlottak többnyire az események, sok pontatlansággal megspékelve; másrészt az ETO szép lassan átvette az irányítást, és ezt ziccerekkel is megspékelte, előbb Marek Strestík fejelt közelről a kapu mellé, majd Dibusz Dénes tolta ki a léc alól hihetetlen reflexszel Dudás Ádám bombáját.

Hatásos volt viszont a felharsant Ébresztő-rigmus, előbb Julian Jenner került ajtó-ablak helyzetbe, de elrontotta, majd Mateo Pavlovic fejelt a léc fölé az ötösről. Doll a szünetben beküldte Leonardót és Somáliát, majd kiderült, hogy Lubos Kamenár fekete meze túlságosan is passzol a ferencvárosiakéhoz, így aztán a szlovák légiós jobb híján előbb egy kék megkülönböztető mezbe bújt, majd kisvártatva kihozták rendes, szintén kék színű felsőjét is. Még hogy nincsenek izgalmak és meglepetések a honi élvonalban!

Leonardo hamar játékba lendült, lövését a jobb felső elől azonban kiügyeskedte Kamenár, majd Böde Dániel lövése a tizenhatoson belül Lang Ádám könyökén csattant, Muhamed Besic pedig nem sokkal mérte el a jobb sarkot 19-ről, azaz jobban kezdett a pályaválasztó zöld-fehér alakulat. Horváth előbb a szélső Varga Rolandot, majd a szűrő Patrick Mevoungout küldte pályára, erre Doll Vladan Csukiccsal reagált, kollégája végső lapként pedig Leandro Martínezt húzta elő kispadjáról.

Djordje Kamber megváltoztathatta volna a dolgok és a mérkőzés állását, de két lépésről a kapu fölé lőtt, ez pedig nem sok jót jelentett számára a futball álmoskönyve szerint, és hamar érkezett is a büntetés: Leonardo 15-ről a jobb sarokba tekert. 1–0!

Nem támadt fel a Győr, sőt, Michal Svec felborította Böde Dánielt a tizenhatoson belül, a védő piros lapot kapott, az áldozat pedig egy esélyt a gólszerzésre, de büntetőjét védte a jobb sarok előtt Kamenár. A futball örök törvényszerűsége alapján a kimaradt tizenegyes feldobta a kedvezményezett felet, és a 87. percben Rudolf Gergely beadását Varga Roland egy lépésről a kapuba lőtte: 1–1!

A végére még maradt két piros lap, Lipták Zoltán és Mateo Pavlovic páros jelenetét a magyar védőnek piros lappal, a horvátnak (második) sárgával honorálta Solymosi, így alaposan megfogyatkoztak a végére a csapatok.

A döntetlennek egyformán örülhet a két együttes, és egyik sem lehet igazán elégedett vele: Doll és Horváth sem tudott győzelemmel bemutatkozni új csapata kispadján. A második félidő kifejezetten fogyaszthatóra sikeredett, erről, valamint a játékvezető döntéseiről még napokig fognak beszélni a szurkolók és a szakemberek.

KETRECBEN - „IGAZSÁGTALAN LETT VOLNA A FRADI GYŐZELME”

1. DVSC-Teva 18 11 5 2 42–20 +22 38
2. Videoton FC 18 10 4 4 34–16 +18 34
3. Győri ETO 18 8 7 3 28–20 +8 31
4. Diósgyőri VTK 18 7 8 3 30–22 +8 29
5. Ferencváros 18 8 4 6 28–27 +1 28
6. Haladás 18 7 7 4 27–21 +6 28
7. Budapest Honvéd 18 7 5 6 26–23 +3 26
8. Pécsi MFC 18 7 5 6 28–28 0 26