Halmosi váltotta gólra az emberelőnyt Pakson

2013.11.02. 19:55
Nagy küzdelmet hozott a találkozó, a Haladás emberelőnyben harcolta ki a győzelmet (Fotó: Havran Zoltán)
A labdarúgó NB I 13. fordulójában a tizedik MVM Paks a hetedik Szombathelyi Haladást fogadta. Az első félidőben csak kisebb helyzetek és egy szombathelyi kapufa érdemelt említést, a 75. percben azonban a játékvezető kiállította Windecker Józsefet, s ezt az előnyt két perccel később Halmosi Péter révén gólra váltotta a vendégcsapat.

Igencsak belekezdtek a hazaiak, hiszen az első negyedórában előbb Simon Attila közeli kísérletét, majd Bartha László távoli bombáját, végül Nagy Olivér éles szögből leadott lövését kellett védenie Rózsa Dánielnek.

A túloldalon Halmosi Péter válaszolt, akinek fejese a bal oldali kapufán csattant, majd egy hatalmas védelmi baki után Németh Márió perdítése kerülte el centikkel a kapu jobb alsó sarkát. Viszont sajnos az első negyedóra akciódús játéka után erőteljesen visszaesett a színvonal.

Üdítő kivételt jelentett Horváth Gábor szabadrúgása, valamint Nagy Olivér lövése, amelyet megint csak Rózsának kellett védenie, míg a túloldalon Radó András készítette le a labdát Simon Ádámnak, ám a támadó 19 méterről csúnyán a kapu fölé lőtt. Ezzel azonban le is csorgott az első játékrész.

Sajnos a folytatás sem sikerült jobban, fél óráig szinte semmi sem történt a pályán, ám a 75. perctől varázsütésre felpezsdült a meccs. Ekkor ugyanis Windecker József megkapta a második sárga lapját, és természetesen a pirosat is. Igaz, ezt követően kis híján az emberhátrányban lévő paksiak szereztek vezetést, mert a csereként beállt Hullám Attila lövését csak nagy bravúrral védte Rózsa.

Két perccel később azonban Halmosi kapott egy remek labdát a bal oldalon, betört a 16-oson belülre, majd két védőt is kicselezett, s 12 méterről a gyengébbik, azaz a jobb lábával a kapu bal alsó sarkába csavart (0–1). Ezzel gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés, mert az emberhátrányban játszó hazaiak már nem voltak képesek újítani.