Koller duplájával győzött a Pécs a Debrecen ellen

2013.09.01. 16:25
A vendég debreceniek gyorsan vezetést szereztek, de a Pécs fordítani tudott (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I hatodik fordulójában a Pécs legyőzte odahaza az eddig veretlen listavezetőt, a Debrecent. A mérkőzés elején a vendégek szereztek vezetést Dalibor Volas révén, de a pécsiektől Koller Krisztián duplázni tudott.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Mondhatni, egygólos vezetésre tett szert a Debrecen a Pécs ellen már a mérkőzés megkezdése előtt, mert bár kölcsönszerződésben tilos ilyet rögzíteni, de szóban megegyeztek a két klub vezetői, hogy a hajdúságiak által kölcsönadott Pölöskey Péter nem játszhat a DVSC ellen. A hórihorgas támadó az előző fordulóban győztes gólt szerzett az MTK ellen, most minden bizonnyal kettőzött erővel hajtott volna. A Pécs középcsatára így Miroszlav Grumics lett, a vendégeknél pedig felépült a mérkőzésre Mészáros Norbert és Selim Bouadla is.

Nem volt telt ház a Mecsekalján, de hét néző csatlakozott a mérkőzéshez az ötödik percben: ennyi pécsi játékos nézte tétlenül ugyanis, ahogyan Kulcsár Tamás középre gurít, Dalibor Volas pedig három lépésről a kapuba lő. 0–1!

Ezzel letudták a felek a futball érdemi részét egy időre, a hazaiak támadgattak, a debreceniek védekezgettek és kontrázgattak, a közönség pedig halkan nézelődött. Jó húsz perc múlva Verpecz István csempészett némi izgalmat a mérkőzésbe: lyukat rúgott a 16-oson kívül, de szerencséjére javítani tudott. Éppen ettől az esettől kezdett veszélyesebben futballozni a Pécs, és hamarosan egyenlíteni is tudott: Koller Krisztián fejelt egy szöglet után a kapuba. Kellett ehhez a be nem avatkozás politikája mellett szavazó Mészáros Norbert, Verpecz kettős is: 1–1!

Felpörgött a mérkőzés, és továbbra is a házigazda támadásai voltak veszélyesebbek, Frőhlich Roland közeli fejesénél azonban Verpecz jóvátette korábbi hibáját.

Kondás Elemér a szünetben lecserélte Bódi Ádámot, akit Ferenczi János váltott, korábban Kulcsár Tamás sérülése miatt Szécsi Márk lépett pályára a DVSC-nél. A második félidőre kisütött a nap, Pécsen mindig gyönyörű a naplemente, ennek ellenére sokat csökkent a mérkőzés színvonala. Ismét jó 20 perc után kezdtek el futballozni a csapatok, előbb Ferenczi szerzett kis híján gólt, majd Frőhlich passza után Koller Krisztián 17 méterről kipókhálózta a jobb felső sarkot: 2–1!

Ment, ment előre a hátrányban lévő Debrecen, de Selim Bouadla a kapufát találta el, Ferenczi bombáját pedig védte Gőcze Gergő: elveszítette bajnoki veretlenségét a Debrecen, sorozatban másodszor is győzött a Pécs.

Nem mellékesen a Loki ellen 2000 óta először…

MÉRKŐZÉS UTÁNI NYILATKOZATOK
„Érdekes mérkőzés volt, mert vezettünk 1–0-ra, aztán kiegyenlített az ellenfél, és utána nekünk voltak helyzeteink, de egy ellentámadásból mégis mi kaptunk gólt. Az volt a probléma, hogy a középpályán nem nagyon tudtuk összeszedni a labdákat. Kicsit bátortalanul is futballoztunk, sokkal határozottabban kellett volna játszani. A hazai csapat ezt jól csinálta, sokkal agresszívebb és határozottabb volt. Tőlünk ez hiányzott a mai mérkőzésen. Sajnos Kulcsár Tamásnak összejött egy sérülés, Bódi Ádám pedig még mindig egy korábbi sérülését nyögi, ezért kellett lecserélni őket. Ezután már be voltunk határolva a további cserékkel, nem nagyon tudtunk belenyúlni a mérkőzésbe" – nyilatkozta a DVSC-Teva vezetőedzője, Kondás Elemér a Magyar Televíziónak.
„Úgy gondolom, az egész mérkőzést beleértve, kivéve a második félidő elejét, a mi akaratunk érvényesült, nekünk voltak nagyobb helyzeteink. Voltak szituációk, amelyekből már hamarabb is gólokat rúghattunk volna, így úgy gondolom, megérdemelt a győzelmünk. Az jó dolog, hogy van egy szervezett csapatunk, egy szerethető csapatunk. Ma helyzeteket alakítottunk ki, és szerencsére eggyel több gólt szereztünk, mint a múlt héten, és remélhetőleg nem fog megszakadni ez a sorozat a jövő héten sem" – értékelte a mérkőzést a PMFC vezetőedzője, Lőrincz Emil.
„Nagyon örülök, mert jó csapatot győztünk le, de igazából nem nagyon tudok mit mondai, mert szerintem jól játszottunk, és tömören összefoglalva megérdemelten nyertünk. Már a félidőben is mondtam, hogy nagyon szervezettek és fegyelmezettek vagyunk, hátul nem csináltunk hibákat, elöl pedig egyet fogunk még rúgni. Le a kalappal a csapat előtt, remélem, folytatódik ez a jó sorozat a jövőben is. A célunk, hogy a lehető legtöbb mérkőzést megnyerjük, és elinduljunk a tabellán felfelé, szerintem így mindenki ellen van esélyünk" – beszélt a mérkőzésről a pécsiek két gólját szerző Koller Krisztián.