Emberhátrányban is győzött a Debrecen

2013.09.29. 16:29
Emberhátrányban is nyert a Loki (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I 9. fordulójában a Debrecen az MTK-t fogadta. A hazaiak a 14. percben emberhátrányba kerültek, majd egyre-másra alakított ki helyzeteket kapujuk előtt a fővárosi csapat. Gólt azonban csak a debreceniek szereztek, Szakály Péter révén, ez pedig három pontot jelentett számukra – és azt, hogy a negyedikről a második helyre ugrottak.

A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

„Mindennél jobban kellett az a múlt heti siker” – utalt arra az MTK mestere, Garami József, hogy a majdnem két hónapnyi sikertelenség után mennyire fontos volt a Paks ellen a három pont megszerzése. Annak viszont nem örült a mester, hogy a meglévő sérültek mellett felütötte fejét csapatában egy lázzal, torokfájással járó betegség – miközben a Debrecenhez látogattak, amely azzal a tudattal lépett pályára, hogy egy győzelemmel a negyedikről a második helyre ugorhat.

Kissé lagymatagon kezdtek a csapatok, de hét perc alatt két gólhelyzetet is láthattunk: előbb az MTK-s Bese Barnabás, majd a volt MTK-s Zsidai László veszélyeztetett – utóbbi nem sokkal később már saját kapuja előtt mentett nagyot, majd Verpecz Istvánnak kellett bátran kivetődnie a labdát rávezető Vass Patrik elé.

A mélabús rajtra a 14. percben ráfizetett a DVSC, Alekszandar Trninics teljesen fölöslegesen megrántotta a helyzet felé haladó, de a tizenhatostól még méterekre járó Kanta Józsefet, Erdős József pedig azonnal kiállította a szerb bekket. Nem sok kellett volna a vendégeknek, hogy gólokkal büntessenek, de három kecsegtető helyzetet is elpuskáztak öt percen belül, majd a nagy bombázó Pölöskei is túl sokat variált lövése előtt, később pedig a lécen csattant lecsúszott beadása.

Kondás Elemér jó húsz percet várt a kiállítás miatti cserével, a bal oldali középpályás Ferenczi János helyére a középső védő Dusan Brkovicsot állította be, addig Zsidai húzódott egy sorral hátrébb. Bizony, gyakran felharsant a füttyszó a hazai szurkolótábor még el nem üldözött tagjaitól a sehová sem vezető Loki-támadások láttán, pedig a szünet előtt Dalibor Volas gólt szerezhetett volna, ha pontosabb emelése; ugyanakkor Brkovics remek blokkolásaival kétszer is góltól mentette meg övéit.

A szünetben kellemetlen meglepetés érte az MTK-drukkereket, Kanta ugyanis megsérült, és nem tudta folytatni a játékot. Jobban igyekezett a pihenőt követően a hazai csapat, Korhut Mihály előtt egy helyzet is adódott, de lövés helyett inkább elesett, tizenegyesre apellálva. A 65. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat: egyre inkább „belealudt” a mérkőzésbe az MTK, Szakály Péter pedig Korhut remek passza után közelről a kapuba lőtt. 1–0!

Azt gondoltuk, hogy Kanta kiválását megsínyli az MTK, de hogy ennyire?

Nem tudott már felpörögni a kék-fehér csapat a hátralévő időben, ügyesen tördelte a játékot a hazai együttes – szinte az egész mérkőzésen emberhátrányban futballozva is győzni tudott a Debrecen, csak saját magát okolhatja az összes lehetőségét elpuskázó MTK, amely még a hajrában is kihagyott két ajtó-ablak helyzetet.

„Úgy érzem, megérdemeltük a győzelmet, mert a kiállítás után sem álltunk vissza, hanem ugyanúgy két csatárral játszottunk. A srácok erőn felül teljesítettek, minden dicséret az övék, mindent megtettek, amit kellett. Óriási győzelmet arattunk. Az MTK-ról tudtuk, hogy nehéz ellenfél, de a játékosaink sokat futva kisegítették egymást. Az MTK azt játszotta, amit vártunk, de most mi jobbak voltunk” – nyilatkozta Kondás Elemér a Duna Tv-nek.
„Az emberelőny nem mindig jelent győzelmet. De nem is ez a gond, mert az első félidőben egyenlő létszámban nekünk voltak nagyobb helyzeteink. Sajnos a támadóink nem találtak be. A Debrecen egyszerűen oldja meg a támadásait, felívelik a két magas embernek, akik lefejelik. Úgy gondolom, a második félidőben egy kapura lövése volt a Debrecennek, hibáztunk, gól lett. Nem tudtuk kihasználni a lehetőségeinket. Minimum döntetlent érdemeltünk volna a játék képe és a helyzetek száma alapján. Most már pontokat kellene szereznünk” – értékelt Garami József, az MTK szakmai igazgatója.