A Kecskemét 1-0-ra nyert az Újpest ellen a lila-fehér „rangadón”

2013.04.14. 18:30
Kabát Péterék nagy csatában vereséget szenvedtek Kecskeméten (Fotó: Czerkl Gábor)
A labdarúgó NB I 23. fordulójában a Kecskemét hazai pályán 1–0-ra legyőzte az Újpestet Mogyorósi József fejes góljával.

PERCRŐL PERCRE: A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSÁT ITT OLVASHATJA!

Április idusán, egy tavaszias vasárnap délután Kecskemét városát ellepte a „lila köd”, hisz az NB I 23. fordulójának záró mérkőzésén az Újpest a KTE otthonába látogatott, hogy megvívja az élvonal lila-fehér „rangadóját”.

Az első negyvenöt perc során a hálók egyszer sem rezdültek, az Újpest viszont több ígéretes helyzetet is ki tudott alakítani. Elsőként a csapatkapitány Vermes Krisztián fejelt az ötösről teljesen zavartalanul méterekkel a kapu mellé, majd Antal Botond, a kecskemétiek fiatal kapusa járt túl több vendégjátékos eszén is.

A hazai kapus Simon Krisztián ballábas löketét a rövid alsónál ütötte szögletre, nem sokkal később pedig Kabát szabadrúgásánál óriási bravúrt bemutatva hárított a bal felsőből.

A hazaiak részéről Rajczi Péter érthetően nagy elánnal játszott, hisz korábbi klubja ellen bizonyíthatott. Horváth Ferenc együttese viszont nem nagyon tudta feltörni az újpesti reteszt, egy-két kósza átlövésen kívül nem sok dolga akadt Balajcza Szabolcsnak – pedig Rafael Burgos és Pekár László is örömmel adott volna munkát neki.

Fordulás után is ott folytatták a felek, ahol korábban abbahagyták: Antal „áldozata” ezúttal Filip Sztaniszavjlevics volt, aki egy pattogós labdát dropból sütött el, de a kecskeméti kapuvédő ismét remekül védett.

Aztán némi csend következett, de ez vihar előttinek bizonyult, hisz a 61. percben a Kecskemét betalált Balajcza kapujába. Pekár szögletére Mogyorósi József tökéletes ütemben érkezett, s zavartalanul a léc alá bólintott az ötösről. 1–0

Pár perccel később majdnem jött a slusszpoén: a csereként beálló Vladan Szavics szabadrúgását Rajczi csúsztatta kapura, a labda pedig a bal kapufáról pattant ki. Az Újpest persze igyekezett válaszolni, a padról beszálló Bruno Moraes nagy rössel érkezett Kabát szögletére, de – mondhatni, nem meglepő módon – Antal bravúrral ismét védett, ezúttal lábbal.

Az Újpest hiába támadott nagy erőbedobással a hajrában, a Kecskemét az idővel is játszva kihúzta azt a pár percet.

A KTE ezzel öt nyeretlen hazai bajnoki után tudott három pontot ünnepelni a Széktói Stadionban. Az Újpest pedig két 1–0-ra megnyert meccs (DVSC, Kaposvár) után, most ilyen különbséggel kikapott.

NB I, 23. FORDULÓ
Kecskeméti TE–Újpest FC 1–0 (Mogyorósi 61.)
Kecskemét, Széktói Stadion, 18.30. V: Andó-Szabó
JEGYZŐKÖNYV
TABELLA

EDZŐI GYORSÉRTÉKELÉS
Horváth Ferenc (KTE-Phoenix Mecano): – Furcsa mérkőzés volt, nagyon rossz első után valamivel jobb második félidőt játszottunk. A szünetben elmondtam a játékosoknak, hogy a futballt nem lehet szenvedély nélkül játszani, sőt az életben semmit sem lehet szenvedély nélkül csinálni. A második félidőben ebből már többet kaptam. Fontos megtanulni minden profi játékosnak, hogy nem elég az öltözőben és a fehér asztal mellett győzni akarni, a pályán is azt kell. Egy ideje nem nyertünk otthon, ezért egy kicsit görcsösek voltak a játékosok, a szünetben mondtam, ha meg kell halni a pályán, haljanak meg állva, mert így bárki tud futballozni, ennél rosszabb már nem lehet, kockáztassanak, mert annak lesz eredménye. Így is történt a második félidőben.
Marc Leliévre (Újpest): – Mindkét csapatnak voltak helyzetei, be kellett volna rúgni őket, sajnos nekünk nem sikerült. Hogy mi hiányzott a játékunkból? Jobban kellett volna figyelni a kontrák építésére, de a passzok nem voltak elég pontosak, ezért nem sikerült gólt szerezni.