Felkészülés: negyedszerre is ferencvárosi döntetlen

Vágólapra másolva!
2013.02.14. 18:15
Lejátszotta utolsó törökországi felkészülési mérkőzését a Ferencváros labdarúgócsapata Belekben, amelyen negyedszerre is döntetlent ért el, ezúttal a szlovákiai MFK Kosice ellen végzett 1–1-re.

A Ferencváros öt nap alatt négy mérkőzést játszott Belekben, az első három találkozó egyaránt döntetlennel ért véget. Negyedszerre a szlovák bajnokság negyedik helyén álló MFK Kosice következett. Ricardo Moniz kezdőcsapatában ott volt a Hollandiából érkező Quenten Martinus és a felnőttek között egyre többször szerepet kapó fiatal Csillus Tamás. A télen szerződtetett brazil Júnior Fell sérüléssel bajlódik, így Gyömbér Gábor került be a védelem közepébe.

A meccs első periódusát enyhe kassai fölény jellemezte, amely gólt is eredményezett, egy gyors akció végén átívelték Jova Levente fölött a labdát. Úgy tűnt, megint az ellenfél vezető gólja kell hozzá, hogy felpörögjön a Fradi, a magyar csapat lassan átvette az irányítást. Az első félóra végén a kassaiaknak a kapujuk torkából kellett menteniük, de ezt leszámítva igazán nagy helyzetet nem tudott kidolgozni az FTC.

A szünetben többet cserélt Moniz, a Fradi pedig már a kapura is veszélyesebben játszott. Az 52. percben megszületett az egyenlítő gól, a beálló Milan Perics beadását Somália fejelte a Kosice hálójába.

A ferencvárosiak, akiknél csereként újra bizonyítási lehetőséget kapott több fiatal, mindent megtettek a győztes gól megszerzéséért, Perics például nagy helyzetben hibázott, de újabb gól már nem esett. Az FTC negyedszer is döntetlenre végzett Belekben.

FELKÉSZÜLÉS
FERENCVÁROS–MFK KOSICE (szlovákiai) 1–1 (0–1)

Belek, Törökország.
FTC: Jova (Ranilovic) – Csillus, Batik, Gyömbér, Sváb (Erdei V.) – Csukics (Perics), Józsi (Gárdos) – Jenner (Orosz), Somália (Hakola), Martinus (Bokányi) – Böde (Kovács K.)
A Ferencváros gólszerzője: Somália

Legfrissebb hírek

Hivatalossá vált az edzőváltás a Fradi El-ellenfelénél

Európa-liga
15 órája

El: iraki származású svéd játékvezető a Ferencváros–Ludogorec meccsen

Európa-liga
20 órája

Bárány Donát: Addig kell ütni a vasat, amíg meleg…

Labdarúgó NB I
20 órája

Tiszta vizet öntött a pohárba a külügyminiszter a határon megállított Fradi-vonat ügyében

Európa-liga
2025.11.02. 20:15

Horváth Dávid: Olyan nyomás alatt voltunk az FTC-vel szemben, mintha nemzetközi meccsen lennénk

Labdarúgó NB I
2025.11.02. 07:16

Sorozatban negyedszer nyert a Bajnokok Ligájában az FTC

Kézilabda
2025.11.01. 19:33

Higgadt játékkal reagált a bresciai nyomásra a Ferencváros

Vízilabda
2025.10.31. 16:45

Lisztes Krisztiánnal sokat nyerhet a Ferencváros

Labdarúgó NB I
2025.10.31. 08:05
Ezek is érdekelhetik