Böde parádéja, a Fradi nyert a Dinamo ellen

2013.01.18. 15:49
Böde tarthatatlan volt a Dinamo Kijev ellen (Fotó: Czerkl Gábor – NS-archív)
Nemzetközi felkészülési mérkőzésen a Ferencváros labdarúgócsapata 3–2-re legyőzte a Dinamo Kijevet. A találkozón kétszer is vezettek az ukránok, de a magyar csapat kétszer is egyenlíteni tudott, és Böde Dániel második találatával végül a győzelmet is kiharcolta.

Az NB I hatodik helyén telelő Ferencváros a január 24-ig tartó spanyolországi felkészülése során elsőként az ukrán élvonalban harmadik helyen álló Dinamo Kijevvel csapott össze.

Alaposan bekezdett a Dinamo, és gyorsan meg is szerezte a vezetést, Jovanovics szabálytalansága után tizenegyest kapott a kijevi csapat, Huszjev pedig magabiztosan a jobb felsőbe lőtt (0–1).

A gól megfogta a ferencvárosiakat, és jobbára a magyar csapat kapuja előtt zajlott a játék, de Jovának nem kellett bravúrt bemutatnia.

A félidő feléhez érve fokozatosan kezdtek felbátorodni a zöld-fehérek, Jenner a bal oldalon nagyon élt, bár ekkor még a beadásai kevésbé voltak veszélyesek.

A 32. percben kiegyenlített a Ferencváros, Zseravica szöglete és Csukics fejese után nem tudtak az ukránok tisztázni, Otten pedig lecsapott a kínálkozó lehetőségre, és közelről nem hibázott (1–1).

Ezután se került alárendelt helyzetbe a magyar csapat, de Bezus és Ruben próbálkozásaival közelebb állt az újabb gól megszerzéséhez a Bajnokok Ligája csoportköréből az Európa-ligába jutó Dinamo, igaz, a félidő hajrájában két távoli lövéssel a zöld-fehérek is jelezték, hogy nem csak védekezni jöttek Marbellára.

A szünetben gyakorlatilag sort cseréltek a vendégek, a sérüléséből felépülő Niko Kranjcar és Miguel Veloso is pályára lépett. A második félidő elején ismét beragadt a Ferencváros, Jova rosszul mozdult ki, Kravec pedig élt a ziccerbe, és az üres kapuba emelt (1–2).

Ezt követően azonban nem esett vissza a magyar csapat, sőt, gyakorlatilag végig támadta a mérkőzést, Böde előbb lesről talált be, majd Bönig bal oldali beadása után fejjel immár szabályos gólt szerzett, ismét kiegyenlítve (2–2).

A nagyon agilis, de sok pontatlan átadással jelentkező Somália megindulásai rendre veszélyt hordoztak magukban, ahogyan Jenner beadásai is, a 67. percben pedig már csak a bal oldali kapufa akadályozta meg Böde duplázását, Alempijevics középre ívelése után lövése kifelé pattant a labda.

Nem sokkal később Csukics távoli löketénél kellett résen lennie a szünetben beálló Bojkónak, majd háromszor is lent maradt egy ferencvárosi a Dinamo 16-osán belül, mindháromszor néma maradt azonban a játékvezető sípja.

A 78. percben aztán már semmi nem akadályozta meg Böde második gólját, Jenner újabb jó beadása után Bojkót megelőzve csúsztatott a kapuba (3–2).

A hátralévő időben még Somália hagyott ki egy óriási ziccert, majd ismét a tarthatatlan Böde percei következtek: előbb Bojko felett a jobb oldali kapufára pördített, majd nagyszerű labdaátvétel után 20 méterről ágyúzott kapura, de a kapus a léc fölé tolta a labdát.

A Ferencváros második félidei jó játékának köszönhetően megérdemelten győzte le a Dinamo Kijevet, folytatás szombaton a CFR ellen.

A Fradi góljai 19:25-nél, 58:00-nál és 1:18:15-nél

92. Véget ért a mérkőzés
91. Böde
most ballábas lövéssel jelentkezett, Bojkónak a léc alól kellett kiütnie a labdát.
89. Böde
került ismét helyzetbe, emelése után azonban a kapufáról ismét kifelé pattant a labda.
84. Csukics szabálytalankodott a félpályánál, a visszarántásért pedig jött is a sárga.
81.
A sarokrúgás után kapustámadásért szabadrúgás jár kifelé.
81.
Jovanovic indult meg a bal oldalon, beadása Somáliához került, 4 méteres lövését azonban védte a kapus.
78. Vezet a Ferencváros!
Jenner bal oldali beadásánál Böde előzte meg a kapust, és csúsztatott az ötös bal sarkáról az üres kapuba. 3–2
75. Böde elől kaparintotta meg Bojko a labdát.
73.
Jenner újabb beadása után sorozatban harmadszor marad lenne ferencvárosi a 16-oson belül, nincs ezúttal sem tizenegyes.
72.
Jenner bal oldali szabadrúgása a védőkről kifelé vágódott.
70. Csukics 25 méteres lövését Bojko tolta a léc fölé.
67. Kapufa!
Alempijevics beadása után Böde lövése kifelé pattan, így nincs meg a ferencvárosi vezetés.
65.
Most már egyértelműen a ferencvárosiak nyomnak, a beadások azonban nem veszélyesek.
63.
Az újabb sarokrúgás után Jovanovic rúgott 35-ről jócskán a jobb sarok mellé.
62.
Jenner bal oldali szögletét beadás követhette, majd a kicsúsztatott labda után most a jobb oldalról jöhet ismétlés.
59.
Somália indult meg a bal oldalon, 3 a 2-ben mentek a ferencvárosiak, de bűn rosszul találta el a labdát, így beadás helyett a mögötte érkező ukráné lett a labda.
56. Ismét egyenlő. Bönig bal oldali beadását Böde fejelte a jobb alsóba. 2–2
56. Egy bal oldali szöglet után a hosszún érkező Bönig fejelt a kapu fölé.
53.
A 16-os bal oldaláról járt szabadrúgás a Ferencváros javára, a beívelt labdát Taiwo könnyedén fejelte ki, a visszajátszás után pedig Böde már lesről talált be.

48. Ismét vezet a Dinamo. Jova rosszul mozdult ki, a 16-os vonalánál ütközött az ellenfél támadójával, Kravec pedig az üres kapu jobb sarkába tekert. 1–2
46. Folytatódik a mérkőzés. A szünetben Zservavics helyére Alempijevics állt be, az ukránoknál gyakorlatilag sorcsere volt..

45. Véget ért az első félidő.
43. Sok a kisebb sérülés, közben Böde 23 méteres lövését védte Koval.
41. Zseravica 24 méteres, lapos lövését védte a kapus.
40. Ruben 14 méteres, jobb alsóra tartó lövésére leért Jova és másodjára fogta a labdát.
39. Bezus megpattanó lövése kerülte el a kaput. A sarokrúgás után a gólvonalról vágták ki a védők a labdát.
38. Bönig mentett szépen Haruna bejátszásánál.
33. Bezus is besárgult.
32. Egyenlített a Ferencváros! Zseravica szögletét Csukics fejelte kapura, a védők nem tudtak felszabadítani, Otten pedig közelről a léc alá lőtt. 1–1
27. Somália kapott labdát a jobb oldalon, de rosszul vette át, így az kipattant a pályáról.
26. Jarmolenko ziccerét védte Jova, de egyébként is lesen kapta a labdát a támadó, így, ha bemegy, sem ér.
25. Ismét Jenner próbálkozott a bal oldalon, beadása azonban ezúttal is pontatlan lett.
24. Egy bal oldali beadás után a nagyon aktív Haruna elé pattant a labda, ő azonban 18 méterről jócskán a kapu fölé lőtt.
21. Most Jenner cselezgetett a bal oldalon, majd középre tekert, de Koval magabiztosan kaparintotta meg a labdát.
19. Bezus próbált betörni a 16-oson belülre az alapvonalnál, de szépen szerelték, még szögletet sem sikerült kiharcolnia.
15. Nyom a Dinamo, de igazán nagy helyzet – a büntetőt leszámítva – nem alakult még ki az ukránok előtt.
13. Huszjev egyéni akciója után Jarmolenko bejátszására csúszott önfeláldozóan be Bönig, de egyébként is lesen helyezkedett már az ukránok támadója.
10. Somália kapott hosszú indítást a bal oldalon. Egy kicsit túl hosszú is lett.
9. Harmast kellett ápolni, miután ütközött Jennerrel.
7.Huszjev magabiztosan a jobb felsőbe lőtt. 0–1
6. Tizenegyest kapott a Dinamo. Rövid idő alatt két beadás veszélyeztette a ferencvárosi kaput, a másodikat követően pedig Jovanovics szabálytalankodott a 16-oson belül.
4. Jó helyről végezhetett el szabadrúgást a Dinamo Kijev, a kaputól 27 méterre. Haruna lövése a sorfalban halt el.
3. Sok a szabálytalanság eddig, Harunáé az első sárga.
18-19 fok körüli hőmérsékletben játszanak a felek, eső egyelőre nincs.
1. A Dinamo Kijev kezdte el a mérkőzést.
A zöld-fehérek a Jova – Jovanovic, Besic, Júnior Fell, Bönig – Otten, Csukics – Zseravica, Jenner, Somália – Böde kezdőtizeneggyel álltak fel a Dinamo ellen.
Az ukránok legjobb góllövőjének Brown Ideye számít, ő 13 alkalommal vette be az ellenfelek hálóját a bajnokságban, ezzel a második helyen áll a mesterlövészek versenyében.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Ferencváros–Dinamo Kijev 3–2 (Otten 32., Böde 56., 78., ill. Huszjev 7. – tizenegyesből, Kravec 47.)
Marbella.

FERENCVÁROS
Felkészülés kezdete: január 3.
Tervezett edzőtábor: január 15–24. Spanyolország (Marbella); február 8–15. Törökország (Belek)
TERVEZETT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 12., 11.00 (Népliget)
Ferencváros–Paks II 4–0 (Böde 26., Júnior Fell 45., Batik 55., 74.)
Január 18., 16.00 Ferencváros–Dinamo Kijev (ukrán) 3–2 (Otten 32., Böde 56., 78., ill. Huszjev 7. – tizenegyesből, Kravec 47.)