Az ETO tovább görgette a lejtőn a DVSC-t

2012.11.24. 13:57
Küzdelmes találkozót és hazai győzelmet hozott az ETO–DVSC meccs (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I 16. fordulójában a listavezető Győri ETO a játéknap előtt harmadik Debrecent fogadta. A gyatra első félidő után megszerezte a vezetést a hazai csapat, majd hiába támadt fel és támadt egyre veszélyesebben a címvédő, kihagyta a helyzeteit. A ráadásban a Győrbe csereként beálló Dudás Ádám kihasznált egy újabb debreceni védelmi hibát, s ezzel végleg eldőlt a rangadó.

A MÉRKŐZÉSRŐL SZÓLÓ ONLINE TUDÓSÍTÁSUNKAT IDE KATTINTVA OLVASHATJÁK!

AZ ELŐZMÉNYEK

A két csapat előző mérkőzésén Debrecenben 4–1-re nyert a házigazda, de a győriek ezt követően 14 összecsapáson maradtak veretlenek, benne egy hétgyőzelmes szériával. Az ETO vezeti a tabellát, őszi bajnok lett, s a Loki legyőzésével tovább növelhette az előnyét a táblázaton.

A DVSC játékával kapcsolatban a legfontosabb kérdés az volt: helyzetbe tudják-e hozni a középpályások Adamo Coulibalyt, esetleg Ibrahima Sidibét. Az ETO erejét jelzi, hogy Pintér Attila általában a cserepadról is olyan kreatív, gólra törő játékosokat vethet be, mint Dudás Ádám, Rok Kronaveter vagy Nemanja Andrics. A mérkőzést megelőző elemzésünket itt olvashatja tovább.

1. FÉLIDŐ

A második perc elején egy szép szögletkombináció után Varga Roland tüzelt 13 méterről a tizenhatos jobb oldalától, ám az oldalhálóba bombázott. Lendületesen kezdett az ETO, egy jobb oldali támadást követően Varga labdája elsuhant Koltai Tamás előtt.

A házigazdák agresszívan letámadták a hátul gurigázó vendégeket, akik nehezen tudtak kijutni a saját térfelükről az első percekben. Egy kis statisztika: a két csapat őszi meccsén 4–1-re nyert a Loki Debrecenben – az ETO azóta nem kapott ki az NB I-ben.

A 12. percben Czvitkovics Péter adott be a jobb oldalról, Szasa Sztevanovics azonban kiöklözte a labdát, majd Koltai takarított. Az első negyedórában nem kápráztatták el a csapatok az ETO Park közönségét, kapura lövés is alig-alig akadt a találkozón 15 perc elteltével.

A győri közönség lelkesen buzdította az ETO-t (Fotó: Mirkó István)

A 22. percben fokozódtak az izgalmak, Koltai lépett ki a bal oldalon, majd visszahúzta a labdát és középre gurított, ahol Varga nagy elánnal akarta megkínálni Verpeczet, ám a labda helyett a levegőt rúgta el, így odalett a helyzet. Pintér Attila reakciója mindent elárult: az ETO trénere arcát a kezébe temetve tajtékzott a kispad mellett...

A 30. és a 33. perc között Bódi Ádám négyszer adhatott be a bal oldalról, azonban mindegyik kísérletét kifejelték a házigazdák. A negyedik középre adás után Korhut Mihály megunta a cicózást, és 18 méterről kapura durrantott, pontosabban a kapu fölé.

Lipták ugratta ki ügyesen Nikola Trajkovicsot a 38. percben, az ETO középpályása maga elé engedte a labdát a tizenhatoson belül, ám ez lett a veszte, mert a visszazáró Varga József beállt elé és fedezte a labdát, ezzel odalett a lehetőség, ráadásul a hazai játékos lökött is, így jöhetett a DVSC.

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Az ETO volt aktívabb az első félidőben, több támadást vezetett, mint a DVSC, ám nem tudta ezeket gólra váltani. A vendégek inkább rögzített szituációkból veszélyeztettek, Sztevanovics és a győri védelem azonban magabiztosan állt a lábán, így az első játékrész nem hozott gólt.

2. FÉLIDŐ

EZ GYORSAN MENT, VEZET AZ ETO!

Pátkai Máté adott be a jobb oldalról, Strestík csúsztatta meg a labdát középen, a hosszún érkező és a leshatárról kilépő Varga Roland pedig a hálóba belsőzte azt négy méterről. 1–0

Hideg zuhany volt ez a DVSC-nek, látszott, hogy nagyon nehéz dolga lesz innen a vendégcsapatnak, még ha nem is feledhettük: az NB I-ben eddig csak a hajdúsági gárda tudta legyőzni az ETO-t, igaz, hazai pályán.

Rengeteg pontatlanság jellemezte a játékot, sok volt az eladott labda és a rossz passz, a kapuk alig-alig forogtak veszélyben az ETO vezető gólja után. Az 58. percben Coulibaly kényszerítőzött Szakállyal, utóbbi került helyzetbe a győriek tizenhatosán belül, a visszaérő Lipták azonban „felszedte az ütőjét”, a DVSC-játékosok pedig hevesen büntetőt reklamáltak, hiába.

A 62. percben Coulibaly tesztelte Sztevanovicsot, ám a rutinos győri kapus kiállta a próbát, magabiztosan fogta a bal alsóba tartó kissé erőtlen lövést. A DVSC kezdett ébredezni, ám ez még kevésnek tűnt a gólszerzéshez.

A 60. és a 75. perc között a csapatok újra hozták azt, amit az első félidő nagy részében: folyt a küzdelem a mezőnyben, a kapuk nem nagyon forogtak veszélyben, a sok pontatlanság miatt szépen felépített támadásokról alig-alig írhattunk.

Szakály előbb egy ollózási kísérlettel próbálkozott, ám ez sikertelennek bizonyult, majd egy szépen belöbbölt labdát nem lőtt el kapásból, levette, ám elpattant tőle. A túloldalon Völgyi távoli lövését hatástalanította Verpecz. A 80. percben Coulibaly tekert a kapu mellé, mielőtt Bouadla beadását Bódi pörgette Sztevanovics kezébe. A Loki mezőnyfölényben futballozott ezekben a percekben, de nem tudta azt gólra váltani.

Görcsösen próbálkozott a DVSC az egyenlítéssel, Szécsi beadását előbb Lipták vágta ki szögletre, majd az újabb középre adott labdát Koltai fejelte ki.

ELDÖNTÖTTE A MECCSET AZ ETO! Simac borzasztóan kezelt le egy hosszan felívelt labdát, amely így Koltai elé pattant, aki remek helyzetfelismeréssel passzolt a lendületből érkező Dudás Ádám elé, ő meg spiccel kilőtte a hosszú alsót. 2–0

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

Az ETO a címvédő 2–0-s legyőzésével megszilárdította a vezető helyét a tabellán, előnye immáron nyolc pont a táblázaton második MTK előtt. A DVSC rég nem tapasztalt gödörben van, legutóbb 1988-ban kapott ki egymás után öt bajnokin (Videoton, Tatabánya, Újpest, Siófok, MTK) a hajdúsági gárda.