A Pápa szép támadójátékkal legyőzte a Kecskemétet

2010.09.18. 21:12
Nem unatkozhattak a nézők a Pápa–Kecskemét bajnoki labdarúgó-mérkőzésen. Volt itt minden: nyári esőt idéző erős gólzápor, meghibásodott világítás, rengeteg sárga lap. A Pápa jobb támadójátékának köszönhetően megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

A sárga-fekete pápaiak nagyszerű támadójátékkal győzték le a Kecskemétet (Fotó: Mirkó István)

Bár hetedik fordulóban került sor a Pápa–Kecskemét találkozóra a labdarúgó NB I-ben, valójában mindkét együttes egy meccsel kevesebbet játszott az elmaradt meccsek miatt.

Mindkét csapatnak kiemelten szüksége volt a három pontra, mert a Pápa csak a 13., míg a vendég Kecskemét a 15. helyen várta a találkozót. A két szakvezető színvonalas meccset várt, sok gólhelyzettel.

„Mindkét csapat próbálja játszani a futballt, de emellett Urbányi István is nagy hangsúlyt fektet a védekezésre, és bármennyire is furcsa, én is – jelentette ki Véber György, a Pápa vezetőedzője a hazaiak honlapján – Erre készültünk a héten, hogy hogyan védekezzük le a KTE támadásait, mert ez az alapja a játéknak."

„Csapatomtól azt várom, hogy az eddigi játékát nyújtsa, azzal a különbséggel, hogy mind támadásban, mind pedig védekezésben jobban kell koncentrálnunk" – jelentette ki a kecskemetite.hu-nak Urbányi István, a Kecskemét szakvezetője, akinek dolgát a csapatát sújtó sérüléshullám is megnehezítette.

A mérkőzés elképesztő iramban kezdődött, az első negyedórában öt perc alatt három gól is esett. Ebből eggyel többet szereztek a hazaiak, akiknél Gyömbér Gábor és Takács Péter köszönt be. A két pápai találat között pedig kecskeméti részről Gyagya Attila ragasztott fantasztikusan nagy gólt Szűcs Lajos kapujába, 20 méterről, szabadrúgásból. 2–1

Persze egyértelmű volt, hogy ebben a tempóban nem tudják sokáig termelni a gólokat. A pápaiak nem álltak le a vezetés tudatában, tovább szövögették támadásaikat, amelyekből egyet még a szünet előtt gólra váltottak Gyenyisz Rebrik révén, akit Véber György rendkívüli érzékkel pár perccel korábban cserélt be. 3–1

Amit az edzők megígértek, be is tartották: az első játékrészben mindkét csapat a támadójátékra helyezte a hangsúlyt. Érthető módon a pálya jobban feküdt a hazaiaknak, akik megérdemelten tettek szert a kétgólos előnyre.

Sajnos a második félidő már nem hozott annyi helyzetet, mint az első, érezhetően alacsonyabb lett a színvonal. A védelmek sokkal jobban zártak, a kiugratásoknál pedig figyeltek a kapusok.

A 76. percig semmi szokatlan nem történt, ekkor azonban – teljesen váratlanul – a reflektorok fele bemondta az unalmast, a pályán pedig félhomály lett úrrá. Iványi Zoltán nem engedhette tovább a játékot, és szünetet rendelt el. Tizennégy perc után folytatódhatott a mérkőzés.

A 98. percben Heffler Norbert nagyszerű egyéni akció révén, kicselezve a teljes vendég védelmet, megadta a kegyelemdöfést. 4–1

A Pápa jobban alkalmazkodott a csúszós talajhoz, és jobb támadójátékának köszönhetően megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.