Nem bírt a Pakssal a Loki, hétfőn győzelme esetén bajnok lehet az MTK

2008.05.23. 21:05
A Soproni Liga 29. fordulójának nyitómérkőzésén a Debrecen 2–2-es döntetlent ért el Pakson, így lépéshátrányba került az MTK-val szemben a bajnoki címért folytatott versenyfutásban. A hazai csapat kétszer is megszerezte a vezetést, de Leandro és Bogdanovics révén a Loki mindkétszer egyenlíteni tudott. Az MTK hétfőn játszik a REAC ellen.
Báló (balra) szerezte a Paks első gólját
Fotó: NS Archív

A Debrecen az elmúlt hetekhez hasonlóan most is győzelmi kényszer alatt lépett pályára, ezúttal Pakson.

A mérkőzés Leandro lövéseivel kezdődött, de egyikből sem született gól.

A 10. percben majdnem megszerezte a vezetést a Paks, miután Vukasin Polekszicsnek a gólvonalról sikerült kiütnie Báló Tamás lövését, majd ezután a felszabadítani igyekvő debreceni védő Tököli Attilát találta telibe, akiről a felsőlécre pattant a labda.

A következő nagy helyzetre a 36. percig kellett várni, és ekkor már nem kegyelmezett a hazai csapat, megszerezte a vezetést. Tököli vezette be a labdát a tizenhatoson belülre a bal oldalon, majd a hosszú sarkot vette célba. Polekszics ezt még nagy bravúrral védeni tudta, de a kipattanóra érkező Báló ismétlésénél már tehetetlen volt, a paksi szélső mintegy 10 méterről, kissé kiszorított helyzetből a léc alá lőtt. 1–0.

A félidő végén még Dorge Kouemaha próbált egalizálni, de lövései rendre célt tévesztettek, sőt a kameruni támadó sorozatos reklamálásai után sárga lapot kapott Solymosi Péter játékvezetőtől.

A szünetben kettőt cserélő DVSC hamar egyenlíteni tudott a második félidő elején. A 49. percben Leandro vett le egy labdát 20 méterre a kaputól és óriási gólt lőtt a bal felső sarokba. 1–1.

Nem sokkal ezután óriási helyzet maradt ki a paksi kapu előtt: Kovács ütötte el Kerekes elől a labdát, de pont Kouemaha elé, aki azonban 10 méterről, középről, pont a gólvonalon álló Égert találta el.

A fordítás tehát elmaradt, jött helyette ismét egy paksi gól. Tököli kevergetett a bal oldalon a 69. percben, majd középre ívelt labdájába Szűcs csúsztatott bele, így az a hosszú saroknál érkező, csereként beállt Belényesi Miklós elé került, aki a bal alsó sarokba fejelt. 2–1.

Nem sokáig tartott a hazaiak öröme. Négy perc múlva ugyanis a DVSC egyenlített. Kovács kétszer is hatalmasat védett Bogdanovics közeli lövései után, majd a kipattanóra igyekvő Szűcsöt Éger rúgta fejbe, amiért jogosan járt a büntető. A tizenegyest Bogdanoics lőtte laposan a bal alsó sarok felé, de Kovács Attila védeni tudott, a lecsorgó labdát azonban a szerb csatár fél méterről a hálóba lőtte. 2–2.

A hátralévő időben több gól már nem esett, így a DVSC fontos pontokat hullajtott el és lépéshátrányba került az MTK-val szemben.

Mivel a fővárosi kék-fehérek az utolsó fordulóban automatikusan megkapják a három pontot a Sopron ellen, Garami József csapata már hétfőn bajnok lehet, ha megveri a REAC-ot.

Gellei Imre Herczeg András

Gólszerző(k): Báló 36., Belényesi 69. ill. Leandro 49., Bogdanovics 73.
Csere: Horváth helyett Belényesi 61., Heffler h. Mészáros 83., Báló h. Buzás 90., ill., Szakály h. Bernáth és Bíró h. Huszák, mindkettő a szünetben, Kouemaha h. Bogdanovics 61.
Sárga lap: Báló 36., ill. Kouemaha 40., Huszák 56., Komlósi 63.

1. DVSC-TEVA 29 18 7 4 64-28 +36 61
2. MTK Budapest 28 18 6 4 61-23 +38 60
3. Újpest FC 28 16 6 6 55-35 +20 54
4. Győri ETO 28 14 10 4 59-33 +26 52
5. Fehérvár FC 28 15 3 10 44-31 +13 48
6. ZTE FC 29 13 7 9 54-36 +18 46
7. Gabona Trans - Kaposvár 28 12 9 7 39-36 +3 45