NB II: öt mérkőzésen tizenöt gól született

A mérkőzés osztályzata: 3
Nagyberki, 200 néző
Vezette: Szarka Z. (8) (Szabó P., Huszár)
KAPOSVÖLGYE: Poór 5 - Tamás 6, Bozsó 6, Szabó M. 5 - Szabó Sz. 5, Huzmi 5, Horváth J. 5, Kovács B. 5 (Szolomájer -, 80. ), Kovács A. 7 (Horváth Z. -, 73. ) - Kárpáti 5 (Zakar -, 82.), Horváth R. 5. Vezetőedző: Horváth Lajos
DUNAÚJVÁROS: Tóth J. 5 - Belényesi 5, Szepessy D. 6, Vaskó 5, Pénzes 5 - Szauter 5 (Szepessy R. 6, a szünetben), Kohány 5 (Kovács J. 5, 62.), Zabundu 5, Micskó 5, Kuti A. 5 - Kuti L. 7. Vezetőedző: Szepessy László

4. perc: Horváth József bal oldali szöglete után Kovács Attila hat méterről a kapu bal felső sarkába fejelte a labdát.
1-0
16. perc: Horváth József bal oldali beadását követően Kovács Attila tíz méterről a kapu közepébe fejelt. 2-0
22. perc: Kuti László a védőkről lepattanó labdát tíz méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtte.
2-1
90. perc: Nagy kavarodás alakult ki a hazaiak 16-osán belül, s ezt kihasználva Kuti László 16 méterről fejelt a kapu közepébe. Óriási potya gól volt…
2-2

Jól kezdte a mérkőzést a hazai csapat, s negyedóra elteltével már kétgólos előnyre tett szert, ezt követően azonban visszavett a tempóból. Ezt kihasználva a vendégek átvették a kezdeményezést, és még az első félidőben sikerült szépíteniük. A második játékrészben nagy küzdelem folyt a pályán, és a dunaújvárosiaknak a 90. percben sikerült egy szerencsés góllal egyenlíteniük.

Mestermérleg
Horváth Lajos: - Már-már megnyert mérkőzést adtunk döntetlenre.
Szepessy László: - Miután kétgólos hátrányba kerültünk, oroszlánként küzdöttünk, s meglett az eredménye.

Barcsi SC - BKV Előre 1-0 (0-0)
Barcs, 200 néző
Vezette: Pánczél (8) (Iványi I., Viszokai)
BARCS: Kuczkó 6 - Horváth Á. 6, Matus 6, Pókos 5, Bakó 5 - Miskovics 6, Kordé 5, Márton G. 6, Kresz 5 (Fischer -, 74.) - Koller 6 (Lutz -, 78.), Horváth P. 7. Vezetőedző: id. Dárdai Pál
BKV: Szerovay 6 - Kasza 5, Matondo 5 (Mohácsik 5, 60.), Sipos 4 (Hajdú 5, a szünetben), Busa 5 (Szőke -, 82.) - Vass 6, Sidó 6, Varga A. 5, Sándor I. 6 - Novák 5, Kovács A. 6. Vezetőedző: Krecska János

75. perc: Koller átadása után Horváth Péter két védőt kicselezett, és tíz méterről a kapu jobb oldalába lőtte a labdát.
1-0

Az első félidőben a két csapat biztonsági játékot játszott, a kapuk nem forogtak veszélyben, a szünet után a barcsi együttes több helyzetet dolgozott ki, amelyből egyet kihasznált, míg az ellenfél csak kapufáig jutott.

id. Dárdai Pál: - Fegyelmezett csapatot győztünk le. Pozitívum, hogy nem kaptunk gólt.
Krecska János: - Több helyzetünk volt, mégis vereséget szenvedtünk.

Budakalász SE Cora - Gyirmót SE 2-2 (2-1)
A mérkőzés osztályzata: 4
Budakalász, 400 néző.
Vezette: Tatai (7), (Lászlai, Rischák)
BUDAKALÁSZ: Bíró Sz. 7 - Nagy R. 6, Plókai 7 (Kovács D. -, 74.), Sallai Gy. 6, Kővári 5 - Hevesi-Tóth 6, Máj 6, Ködöböcz 5, Rézmányi 6 - Farkas J. 6 (Papp G. -, 70.), Lendvai 5 (Papp Z. -, 63.). Vezetőedző: Tóth Bálint
GYIRMÓT: Sánta 6 - Tóth A. 6, Radics 6, Pék 5, Szabó Cs. 6 - Hegyi 6, Török Z. 6 (Bieder 5, 59.), Polyák 5 (Tóth N. 6, 43.), Károlyi S. 6 (Horváth R. -, 88.) - Nagy L. 7, Korsós A. 8. Vezetőedző: Hannich Péter

9. perc: Rézmányi végzett el szabadrúgást 23 méterre Sánta kapujától, és ballal a jobb felső sarokba csavarta a labdát.
1-0
34. perc: Hevesi-Tóth szerelte Polyákot, majd betört a 16-oson belülre, és tíz méterről, ballal, a bal kapufa segítségével megszerezte a Budakalász második gólját.
2-0
38. perc: A felezővonaltól Kővári próbálta hazaadni a labdát, de röviden passzolt, így Korsós Attila indulhatott meg Bíró Szabolcs kapuja felé, és Plókai szorításában 15 méterről, ballal a bal alsó sarokba lőtte a labdát.
2-1
64. perc: Nagy László jobb oldali beadása után Radics visszahúzta a labdát, Korsós Attila pedig hét méterről fél fordulatból ballal a léc alá bombázott.
2-2

Gyorsan vezetést szerzett a Budakalász, amely a gól után is fölényben maradt, sőt miután növelte előnyét, úgy tűnt, hogy könynyedén begyűjti a három pontot. A 38. perc volt a találkozó fordulópontja, hiszen Korsós Attila első gólja után már a vendégek akarata érvényesült, és ha Károlyi Sándor lövésénél nem ment a kapufa, már az első játékrészben egyenlíthettek volna. Igaz, a gól csak késett, de nem maradt el: a Gyirmót Korsós Attila gyönyörű góljával beállította a végeredményt.

Tóth Bálint: - Jól kezdtük a mérkőzést, majd magunknak tettük nehézzé, a végén pedig örülhettünk az egy pontnak.
Hannich Péter: - Rosszul kezdtük a találkozót, huszonöt perc után viszont felébredtünk, és a játék képe alapján közelebb is álltunk a győzelemhez.

FC Ajka - BFC-Siófok 1-1 (0-0)
Ajka, 500 néző
Vezette: Vad II I. (9) (Herbály, Rab)
AJKA: Csepregi 6 - Giron 5-2=3, Pálfi 6, Ritter 6, Kiss K. 6 - Szélesi 5, Garai 5, Szöllőskei 5, Balla 5 - Csörnyei 6, Finta 5. Vezetőedző: Jákli Péter
SIÓFOK: Kovács Z. 6 - Miklósvári 6, Pleván 6, Salacz Z. 5, Forgács 6 - Homonyik 6, Tusori 5 (Kiss B. -, 72.), Németh A. 5 (Telegdi 5, 60.), Köntös 5 - Hegyesi 5 (Horváth B. 5, 60.), Gajda 6. Vezetőedző: Hartyáni Gábor
KIÁLLÍTVA: Giron (második sárga lap után) a 89. percben

64. perc: Kiss Krisztián bal oldali beadását követően Csörnyei a tizenegyespontról a jobb kapufára fejelte a labdát, amely onnan a hálóba vágódott.
1-0
78. perc: Homonyik jobb oldalról beívelt szabadrúgását követően Gajda az ötösről a jobb sarokba csúsztatta a labdát.
1-1

Békés, barátságos hangulatú első félidő után élénk iramú, küzdelmes második következett. Igazságos döntetlen született, bár az Ajka közelebb állt a győzelemhez.

Jákli Péter: - Végre hazai pályán is jól játszottunk. Sajnálom, hogy nem nyertük meg a meccset, pedig volt rá lehetőségünk.
Hartyáni Gábor: - Küzdelmes mérkőzésen nem tudtuk az elképzeléseinket megvalósítani, így meg kellett elégednünk az egy ponttal.

KELETI CSOPORT
Jászapáti VSE - Soroksár SC 1-3 (1-1)
Jászapáti 500 néző
Vezette: Erdős J. (7) (Iványi Z., Medovarszki J.)
JÁSZAPÁTI: Tajti N. 5 - Bábik 4, Horváth R. 6, Kaszás 5, Sándor Zs. 5 - Mosonyi 5, Hegedűs D. 5, Vágó Z. 5, Sivák 4 (Fekete 5, a szünetben) - Vígh 5 (George -, 65.) Dani 6. Vezetőedző: Vojtekovszki Csaba
SOROKSÁR: Kurucz 0 - Babos 6, Cseri 5, Pandúr 5, Hegedűs Cs. 6 - Sipos 7 (Benke -, 80.), Kun 7, Bernáth 6, Melczer 6 - Havrán 5, Simon A. 7 (Bene G. -, 65.). Vezetőedző: Elekes József

4. perc: Vígh késlekedett a felszabadítással, Bernáth pedig az elé pattanó labdát 15 méterről a jobb felső sarokba emelte.
0-1
12. perc. Vígh szöglete után röviden mentettek a soroksári védők, Mosonyi a 16-os vonalán állva levette, majd egy csel után a hosszú felső sarokba csavarta a labdát.
1-1
51. perc: Sipos 22 méterről a jobb felső sarkba bombázott.
1-2
56. perc: Babos jobb oldali beadását követően az elalvó Bábik mögül kilépő Melczer a hosszú sarokba lőtte a labdát.
1-3

Az orkánerejű szélben nagy iramú, jó mérkőzést vívott a két csapat. A vendéglátóknak nem ízlett a soroksáriak agresszív, letámadásos stílusa. Bár a hazaiak akaratára sem lehetett panasz, a helyzetek alapján az eredmény a Jászapátira nézve hízelgő.

Vojtekovszki Csaba: - Gratulálok ellenfelünknek, megérdemelten vitte el a három pontot.
Elekes József: - Nagyon fontos mérkőzésen diadalmaskodtunk, teljesen megérdemelten.