BAKTALÓRÁNTHÁZA-BUDAFOK 0-0
A mérkőzés osztályzata: 3
Baktalórántháza, 600 néző.
Vezette: Medovarszki (7) (Iványi Z., Tóth P.)

BAKTALÓRÁNTHÁZA: Petranics 6 - Szenes 6, Deák 6-2=4, Bodnár 6 - Kozma A. 5, Márkus 6, Kozma J. 6, Rakóczi 5 (Török -, 76.), Ignácz Z. 5 (Pálvölgyi 5, a szünetben) - Szabó R. 6, Szilágyi N. 5 (Illés L. -, 69.). Vezetőedző: Kovács János

BUDAFOK: Deli 6 - Németh J. 6-2=4, Czipó P. 6, Tóth T. 6, Máj 5 - Cornedes 5 (Polgár -, 93.), Szűcs M. 6, Hornyák 5, Rontó 5 - Kóbor 4 (Magosi 5, 56.), Szabó Z. 5 (Balázs -, 79.). Vezetőedző: Gelei Károly

Kiállítva: Németh J. (a Kozma József lerántásáért kapott második sárga lap után) a 75., Deák (a kiugró Magosi buktatásáért) a 83. percben

A két jól rajtoló csapat rangadóján az első félidőben mindkét csapat óvatos játékot nyújtott. A szünet után egyértelmű fölénybe került a házigazda, és az első kiállítás után érett is a gólja. Kisvártatva azonban kiegyenlítődött a létszám, és a hajrában Hornyák Vendelnek volt meccslabdája, ám végül mindkét csapat elmondhatja magáról, hogy a harmadik fordulót követően is veretlen.

Mestermérleg
Kovács János:
- Játékunkból csak a gól hiányzott.
Gelei Károly: - Nagyon jó csapat otthonából viszünk haza egy pontot. A helyzetek alapján a döntetlen igazságos.

BÔCS KSC-JÁSZAPÁTI VSE 3-2 (1-2)
Bőcs, 500 néző.
Vezette: Megyebíró (8) (Szpisják, Szabó Z.)

BÔCS: Matkó 6 - Simon 5 (Kulcsár T. 6, 53.), Calin 6, Rubint 5, Szakszon 6 - Fórián 6, Irhás 6, Lipták 6, Varga Z. 5 (Vass -, 72.) - Lippai 6, Zsarnai 5 (Ondó 6, 53.). Vezetőedző: Tóth László

JÁSZAPÁTI: Tajthy N. 6 - Bábik 6, Kaszás 6, Vágó 5, Sivák 6 - Somodi 6 (Kovács T. -, 70.), Busai 5 (Szobóczki 5, a szünetben), Hegedűs D. 5, Vígh F. 6 - Dani 6, Menougong 6 (Fekete V. -, 62.). Vezetőedző: Vojtekovszki Csaba

15. perc: A Dani buktatásáért megítélt 11-esből Vígh a jobb sarokba lőtt. 0-1
37. perc: Lippai 11-esét Tajthy kiütötte, de a berobbanó Rubint közelről a hálóba lőtt. 1-1
45. perc: Sivák szöglete után Dani csúsztatta a hálóba labdát. 1-2
65. perc: Ondó egy formás támadás végén tíz méterről a kapu jobb oldalába bombázott. 2-2
82. perc: Lippai 25 méterről szabadrúgásból nagy erővel lőtt a kapu bal oldalába. 3-2

Tóth László:
- Két hibánkkal nehézzé tettük a mérkőzést, de nagyon sokat dolgoztunk ezért a három pontért.
Vojtekovszki Csaba: - Gyermeteg hibákból kaptuk a gólokat.

KAZINBARCIKAI SC-DUNAKANYAR-VÁC 1-1 (1-1)
Kazincbarcika, 400 néző
Vezette: Varga I. László (8) (Telek Á., Fehér Gy.)

KAZINCBARCIKA: Botló 4 - Hanász 6, Harnócz 5, Kovács R. 5 - Engi 6, Hompoth 5, Simkó 5 (Deák 5, a szünetben), Odrobéna 6, Kovács P. 4 - Dávid 5, Darók 5 (Fekete Zs. -, 64.). Vezetőedző: Kádár Zsolt

VÁC: Köteles 6 - Udvari 5, Ráki 6, Gáspár E. 5 - Koszora 5, Gulyás G. 0 (Kőrösi T. 5, 13.), Farkas P. 6, Babó 5 (Szatmári J. -, 61.) - Rusvay 6, Rob 4 (Lakatos L. -, 87.), Palásthy 5. Vezetőedző: Gergely Károly

15. perc: Engi jobboldali szabadrúgását Hompoth hét méterről a jobb sarokba fejelte. 1-0
24. perc: Botló óriási hibája után Palásthy közvetlen közelről a kapuba helyezte a labdát. 1-1

A jól kezdő hazaiakat megfogta a kapitális kapushibából esett egyenlítő gól, és ezután már nem tudtak mit kezdeni a szervezett váci védelemmel. A szünet után sokat támadott a Kazincbarcika, de támadói a kapu előtt határozatlanok voltak.

Kádár Zsolt:
- Nyomasztó mezőnyfölényünk a rossz helyzetkihasználás miatt csak döntetlenre volt elegendő.
Gergely Károly: - Mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, a szünet után a hazaiak többet támadtak, de az eredményt igazságosnak tartom.

KARCAG-BEREGFÜRDÔ-MAKÓ 1-2 (0-1)
Karcag, 700 néző.
Vezette: Takács J. (8) (L. Tóth, Takács A.)

KARCAG: Szabó P. 4 (Kuhi 6, a szünetben) - Fekete II. G. 5 (Kolbe -, 80.), Horváth Gy. 5, Orosz 5-2=3, Ramos 5 - Bellon 4, Trencsényi 6, Vadicska 6, Balogh J. 4 (Nagy M. 5, a szünetben), Fekete I. G. 4 - Domokos 5. Vezetőedző: Varga Zsolt

MAKÓ: Czirbus 0 - Kazán 6, Mórocz 6, Magyar 5 (Kurucsai -, 82.), Kiss K. 5 - Podonyi 6, Turián 5, Tóth Cs. 5 (Varga R. 5, 56.), Pány 5 (Hadár 6, a szünetben) - Scheiber 6, Kulacsik 6. Vezetőedző: Takács Zoltán
Kiállítva: Orosz (utolsó emberként lerántotta Kulacsikot) a 62. percben

27. perc: Jobb oldali szabadrúgás beívelés után Scheiber a kinn álló kapus felett tíz méterről a léc alá fejelt. 0-1
53. perc: Ramos indította Domokost a bal oldalon, beadását követően Nagy Miklós középről, 12 méterről a hálóba lőtte a labdát. 1-1
77. perc: Kulacsik jobb oldali beadása után az üresen hagyott Bodonyi kilenc méterről a hosszú sarokba passzolt. 1-2

Jó iramú, fordulatokban gazdag meccset vívott a két csapat, ám az újoncnak ezúttal sem sikerült megszereznie első bajnoki pontját. Védelme gyengélkedéseit támadói nem tudták ellensúlyozni, és a látottak alapján a vendégek sikere megérdemelt.

Varga Zsolt:
- Első félidei gyáva játékunk után feljavultunk ugyan, de a kiállítás megtörte lendületünket.
Takács Zoltán: - Eddig sem volt sok hajam, de az ilyen meccsek tovább ritkítják.

OROSHÁZA FC-KECSKEMÉTI TE 2-2 (1-1)
Orosháza, 700 néző
Vezette: Berettyán (7) (Szabó II J., Rischák)

OROSHÁZA: Tóth Z. 5 - Csiszár 5, Molnár R. 6, Gyagya 7, Lupsa 5 (Buza -, 80.) - Ábel 5 (Lovas T. -, 61.), Szeverényi 6, Závoda 6, Koncz 6 - Jakab 5 (Gellér -, 64.), Balázs 6. Vezetőedző: Belvon Attila

KECSKEMÉT: Balázsy 6 - Rádi 6, Szamosszegi 5, Kurucsai 6, Farkas I. 6 - Lázár 5, Sola 5, Laczkó 5 (Uchino -, 80.), Nagy A. 5 (Potemkin -, 73.), Tóth Gy. 6, Balla M. 6 (Sinkó -, 90.). Vezetőedző: Ioan Patrascu

4. perc: Ábel keresztlabdájával Balázs lépett ki a védők gyűrűjéből, és 8 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1-0
11. perc: Balla 16 méterről, félfordulattal senkitől sem zavartatva rúgta a labdát a kapu bal oldalába. 1-1
67. perc: Tóth György futotta le a védőket, és 10 méterről a hosszú sarokba gurított. 1-2
80. perc: Koncz egy csel után húsz méterről lőtt a kapuba. 2-2

A sok hibával tarkított mérkőzésen igazságos eredmény született. A döntetlennel egyik csapat sem lehet elégedett.

Belvon Attila:
- Gyengébben játszottunk, de nem lehet kifogást keresni még akkor sem, ha két büntetőtől is megfosztott minket a játékvezető.
Ioan Patrascu: - A játék képe alapján, úgy érzem, közelebb álltunk a győzelemhez.

SZOLNOKI MÁV-MONDI-NYÍREGYHÁZI SPARTACUS 2-0 (0-0)
Szolnok, 300 néző
Vezette: Harsányi (8) (Lászlai, Márton Zs.)

SZOLNOK: Rézsó 7 - Páles 5, Antal 6, Balogh P. 6, Szalai 7 - B. Tóth 5, Pozsár 5 (Kocsis -, 79.), Grúz 5, Zolnyánszki 5 (Ursz -, 89.) - Kotula 7, Bali 5. Vezetőedző: Kis Károly
NYÍREGYHÁZA: Németh V. 5 - Lakatos 5 (Polyák -, 76.), Vass 5, Kiskapusi 6, Gaál 5 - Némedi 6, Miskolczi 5, Minczér 5 (Laskai 5, 46.), Kanta Sz. 5 - Lengyel 5, Urbin 5 (Farkas B. 5, a szünetben). Vezetőedző: Madalina György

72. perc: A bal oldalon meglóduló Szalai remekül ugratta ki Kotulát, aki tíz méterről magabiztosan lőtt a kapu közepébe. 1-0
85. perc: Kotula a bal oldalról mintegy 35 méterről ívelt a kapu elé, az ellenkező oldalról berobbanó Balogh pedig közelről a léc alá lőtt. 2-0

Agresszíven játszó középpályásai révén a vendégek akarata érvényesült az első félidőben. Fölényüket azonban képtelenek voltak gólra váltani. Mindeközben a Szolnoknak csupán egyetlen helyzete akadt az első 45 percben. A fordulást követően alaposan rákapcsolt a hazai gárda, középpályásai többet futottak, mint előtte, és jobban zárkóztak fel a támadásokhoz. Az addig is remekül játszó Szalai Botond helyzetfelismerése és Kotula István helyzetmegoldó képessége a hazaiakat juttatta vezetéshez. Ezt követően már csak szaladt az eredmény után a vendéggárda, ám az újabb bekapott gól megpecsételte sorsát.

Kis Károly:
- A második félidőbeli játékunk alapján megérdemelten nyertünk.
Madalina György: - Játékosaim művészi fokon űzik a futballt: képesek voltak ezt a meccset elbukni… ---- N ---- &