Idegenben is nyert a Haladás

Tudósítóinktól TudósítóinktólTudósítóinktól Tudósítóinktól
2005.08.13. 22:38
A BKV Elôre középpályása, Busa Bálint (balra) cselére ugyan térdre rogyott a budakalászi játékos, ám a gyôzelmet a hazai csapat szerezte meg (Fotó: Farkas József)

Nyugati csoport

FC AJKA-FELCSÚT SE 1-5 (0-1)
A mérkőzés osztályzata: 3
Ajka, 1000 néző.
Vezette: Gergely S. (8) (Deák T., Deutsch)

AJKA: Csepregi 5 - Zsidó 4, Pálfi 5, Ritter 4 (Bényi 4, a szünetben) - Márton 5, Szöllőskei 5, Garai 5, Pákai 5, Szélessy 5 - Csörnyei 5 (Gőgös -, 81. p.), Finta 5. Vezetőedző: Jákli Péter

FELCSÚT: Molnár M. 0 - Szalai T. 5 (Villányi -, 78. p.), Szalai Cs. 6, Trampler 6 - Móri 6, Szilágyi 6 (Zöld -, 89. p.), Domján 6, Gálos 6, Sörös 5 (Rebecsák 6, a szünetben) - Földes G. 6, Kovacsics 9. Vezetőedző: Nagy László

SÁRGA LAP
Márton (Földes Gábort buktatta) a 77. percben
SZÖGLETARÁNY: 4:5 (3:4)
23. perc: Móri jobb oldali beadása után Kovacsics szép mozdulattal fejelte a labdát a bal sarokba. 0-1
48. perc: Kovacsics kilépett az ajkai védők közül, és a bal alsó sarokba lőtt. 0-2
62. perc: Kovacsics nyolc méterről a jobb sarokba fejelte a labdát. 0-3
85. perc: A vendégvédőkről lepattanó labdát az ötösről Pálfi a kapu közepébe lőtte. 1-3
87. perc: Földes Gábort üresen hagyták az ajkai védők, aki a hálóba lőtt. 1-4
90. perc: Móri passzolt Domján elé, aki tíz méterről küldte a labdát a bal sarokba. 1-5

Mestermérleg
Jákli Péter:
- Meg kell tanulnunk, hogy nem úgy működnek a dolgok, mint az NB III-ban.
Nagy László: - Több helyzetet teremtettünk, mint a hazaiak, s ki is használtuk azokat, így megérdemelten győztünk.

CELLDÖMÖLKI VSE-MÁVÉPCELL-MOSONMAGYARÓVÁRI TE 0-1 (0-1)
Celldömölk, 800 néző
Vezette: Szilasi (7) (Lémann, Nagy Sz.)

CELLDÖMÖLK: Tóth A. 6 - Vajda 5, Győrvári 5, Csákvári 6, Németh A. 5 - Palkovics 6 (Zsömlye -, 75. p.), Cseke 5, Bodor 4, Hegyi 5 - Németh J. 5, Vér 4. Vezetőedző: Sebestyén Attila

MTE: Antal 7 - Gordian 5, Szabó G. 6, Pint 4 (Burkus 5, 41. p.), Pálla 5 - Méry 5, Schmatovich 5, Papp I. 5 (Varga I. -, 64. p.), Nagy T. 6 - Szakáll 4, Schafranek 5 (Világi -, 87. p.) Vezetőedző: Tiba Zoltán

SÁRGA LAP
Tóth A. (Schafraneket buktatta) a 21., Papp I. (Hegyit letalpalta) a 25., Vajda (Nagy Tamást felvágta) az 55., Bodor (Schafraneket buktatta) az 58., Világi (Vajdát buktatta) a 89. percben
SZÖGLETARÁNY: 6:1 (4:1)
21. perc: Schafraneket Tóth Attila a 16-oson belül buktatta. A megítélt 11-est Schafranek végezte el, és laposan a bal alsó sarokba lőtte a labdát. 0-1

Sebestyén Attila:
- Adtunk az ellenfélnek egy félidőnyi előnyt. A második játékrészben hiába futballoztunk jobban, nem sikerült pontot szereznünk.
Tiba Zoltán: - Jó csapat otthonában sikerült három pontot szerezni.

HÉVÍZ-BARCS 1-1 (1-1)
Hévíz, 500 néző
Vezette: Tatai (5) (Iványi I., Boda)

HÉVÍZ: Miski 7 - Honfi 5, Györe 7, Németh P. 6, Kónya 6 - Páli A. 5 (Kupi -, 70. p.), Czafit 7, Varsányi 6 (Sipos 6, 57. p.), Páli K. 6 - Kerek 6, Hart 5 (Egle -, 75. p.). Vezetőedző: Glázer Róbert

BARCS: Kuczkó 7 - Koleszár 5, Matus 6, Pókos 6 - Kordé 6, Tallósi 5 (Miskovics 5-2=3, a szünetben), Sági 6, Koller K. 6 - Kresz 7, Horváth P. 6, Fischer 6 (Tolnai -, 66. p.). Vezetőedző: id. Dárdai Pál

SÁRGA LAP
Kónya (Kollert gáncsolta el) a 72., Honfi (kezezésért) a 80. percben
KIÁLLÍTVA
Miskovics (a játékvezető megsértéséért) a 86. percben
SZÖGLETARÁNY: 3:3 (1:0)
6. perc: Miski kirúgása után Kerek átvette a labdát, majd 12 méterről a bal alsó sarokba paszszolta. 1-0
40. perc: A játékvezető tévesen bírálta felül első asszisztensét, és a bedobás után Kresz a jobb alsó sarokba lőtt. 1-1

Glázer Róbert:
- Jól játszó csapat ellen értékes döntetlent értünk el. Ha továbbra is keményen dolgozunk, masszív csapat leszünk.
id. Dárdai Pál: - Az első félidőben több nagy helyzetet is kihagytunk, igazságosnak tartom a döntetlent.

KAPOSVÖLGYE VSC-SZOMBATHELYI HALADÁS 0-2 (0-1)
Nagyberki, 150 néző
Vezette: Sóthy (8) (Száraz, Kiss Z.)

KAPOSVÖLGYE: Lajkó 7 - Szabó Sz. 5 (Kovács B. 5, 51. p.), Bozsó 5 (Szolomájer 5, a szünetben), Szabó M. 5 - Huzmi 5, Lakatos 5, Horváth J. 5, Dede 5, Sylla 5 (Kovács A. 5, 51. p.) - Zakar 5, Kárpáti 5. Vezetőedző: Horváth Lajos

HALADÁS: Rózsa 0 - Babati 5, Guzmics 5, Subicz 6, Baráth 5 - Imre 5 (Schimmer 5, a szünetben), Tebeli 6, Rajos 6, Nagy G. 5 (Borsi -, 66. p.) - Manganelli 6 (Beke -, 76. p.), Mihalecz P. 6. Vezetőedző: Artner Tamás

SÁRGA LAP
Nagy G. (Dede buktatásáért) a 29., Zakar (Subicz buktatásáért) a 30., Szabó M. (kezezésért) a 40., Babati (sípszó után elrúgta a labdát) a 41. percben
SZÖGLETARÁNY: 4:5 (1:1)
13. perc: Mihalecz Péter kilépett a védők közül, és 14 méterről a kapu közepébe lőtt. 0-1
46. perc: Manganelli 30 méteres szóló után a kapust is kicselezve gurított a jobb sarokba. 0-2

Horváth Lajos:
- Egy nulla után már csak futottunk az eredmény után. A felállt védelem ellen csapatunk nem tudott helyzetet kialakítani, míg a Haladás kontrái pontosak voltak.

Artner Tamás: - A helyzetek alapján megérdemelten nyertünk, sőt még fölényesebben is nyerhettünk volna.

Budakalász SE Cora-BKV Előre 3-1 (3-1)
Budakalász, 700 néző
Vezette: Solymosi (8) (Kovács P., Nagy I. A.)

BUDAKALÁSZ: Bíró Sz. 6 - Máj 6, Plókai 7, Sallai 5, Kővári 6 - Papp Z. 6 (Gácsi -, 84. p.) Ködöböcz 6, Nagy L. 5, Rézmányi 7 (Hevesi-Tóth -, 86. p.) - Farkas P. 6, Lendvai 6 (Kovács D. -, 79. p.). Vezetőedző: Tóth Bálint

BKV ELÔRE: Szerovay 5 - Varga A. 6, Kasza 5, Gábori 5, Nemecsek 6 - Galántai 5, Kovács A. 6, Busa 5 (Szőke V. -, 65. p.), Natundo 6 - Sidó 5 (Béres 5, a szünetben), Sándor I. 5 (Hajdú 5, 55 p.). Vezetőedző: Krecska János

SÁRGA LAP
Sallai (gáncsolta Sidót) a 34., Gábori (feltartotta Farkast) a 65., Galántai (buktatta Lendvait) a 72., Nemecsek (szándékos kezezésért) a 76. percben
SZÖGLETARÁNY: 5:5 (2:2)
2. perc: Plókai remekül ugratta ki Lendvait, a csatár 15 méterről a kapus fölött ívelt a hálóba. 1-0
5. perc: Nagy Róbert, Lendvai, Papp volt a labda útja, Papp éles szögből, nyolc méterről, jobbról a hosszú sarokba rúgta a labdát. 2-0
35. perc: Nemecsek végzett el szabadrúgást a Budakalász kapujától 18 méterre, Natundo három méterről, fejjel a kapu jobb oldalába csúsztatott. 2-1
45. perc: Ködöböcz adott remek labdát Rézmányinak, a középpályás betört a 16-oson belülre, aztán középről, tíz méterről a kifutó Szerovay mellett a kapu közepébe gurított. 3-1

Tóth Bálint:
- Határozott támadójátékunknak köszönhetően fontos győzelmet arattunk.
Krecska János: - Öt perc alatt a kispad kínpaddá változott… Lesz min dolgoznunk ebben a bajnokságban.

BALATONLELLE-BFC SIÓFOK 0-2 (0-1)
Balatonlelle, 600 néző
Vezette: Szabó Zs. (4) (Világi, Szalai)

BALATONLELLE: Viniczai 5 - Balogh A. 4, Kenéz 6, Graszl K. 6, Vettorazzi 4 - Ágoston 4 (Máj 4, a szünetben), Buza 5-2=3, Makovi 4-2=2, Baji T. 4 (Himics 4, 58. p.) - Cupik 5, Graszl N. 5. Vezetőedző: Kolovics Zoltán

SIÓFOK: Kovács Z. 6 - Pleván 5, Forgács 5 (Miklósvári -, 86. p.), Tusori 5, Homonyik 5 - Gajda 5, Salacz Z. 5, Horváth B. 5 (Németh A. -, 76. p.), Kiss 4 (Telegdi 4, 65. p.) - Simkó K. 4, Köntös 4. Vezetőedző: Hartyányi Gábor

SÁRGA LAP
Buza (lerántásért) a 14., Vettorazzi (szabálytalan becsúszásért) a 25., Kiss (labdaelrúgásért) a 30., Homonyik (lerántásért) a 38., Viniczai (reklamálásért) a 38., Buza (szabálytalan becsúszásért) a 40. Graszl N. (labdaelrúgásért) az 59., Horváth B. (visszahúzásért) a 62. percben
KIÁLLÍTVA
Buza (második sárga lap után) a 40., Makovi (lerántásért) a 80. percben
SZÖGLETARÁNY: 9:6 (6:1)
45. perc: Jobb oldali beívelés után Horváth Balázs öt méterről fejelte a labdát a kapuba. 0-1
90. perc: Homonyik kilépett a védők közül, és nyolc méterről lőtt a kapuba. 0-2

Kolovics Zoltán:
- Ezen a mérkőzésen sajnos nem nyerhettünk…
Hartyányi Gábor: - Higgadtabban futballoztunk, és ez döntött.

PAKSI SE-INTEGRÁL-DAC 2-1 (1-1)
Paks, 600 néző
Vezette: Takács G. (6) (Kovács Zs., Golubics)

PAKS: Kovács A. 7 - Ambrus 6, Fehér 5, Benedeczki 6, Vizdár 5 - Mészáros I. 6, Heffler 5 (Varga L. 7, a szünetben), Tamási 5, Buzás 5 (Báló 6, a szünetben) - Kiss T. 5, Böde 7 (Pulcz -, 72. p.). Vezetőedző: Lengyel Ferenc

GYÔR: Molnár L. 5 - Fajkusz 5 (Keszei -, 74. p.), Máté 7, Császár 7, Orovecz 5-2=3 - Kovács H. 5, Imrik 5 (Laki -, 74. p.), Kertész 6 (Csintalan -, 74. p.), Czetti 6 - Germán 7, Oross 7. Vezetőedző: Szapor Gábor

SÁRGA LAP
Fehér (buktatta Germánt) a 15., Imrik (gáncsolta Kiss Tamást) a 26., Heffler (reklamálásért) a 35., Máté (buktatta Benedeczkit) a 35., Vizdár (felrúgta Kertészt) a 42., Orovecz (buktatta Kiss Tamást) az 59., Ambrus (gáncsolta Keszeit) a 80., Tamási (visszahúzta Keszeit) a 83. percben
KIÁLLÍTVA
Orovecz (második sárga lap után) a 85. percben
SZÖGLETARÁNY: 3:5 (0:2)
6. perc: Czetti öt méterről a jobb alsó sarokba fejelte a labdát. 0-1
39. perc: Heffler 20 méterről a léc alá lőtte a labdát. 1-1
55. perc: Böde hat méterről fejelte a hálóba a labdát. 2-1

Lengyel Ferenc:
- Felemás félidők után megérdemelt győzelmet arattunk.
Szapor Gábor: - A büntető és a sok kihagyott helyzet győzelemtől fosztott meg bennünket.

GYIRMÓT SE-DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ 1-0 (0-0)
Győr-Gyirmót, 800 néző
Vezette: Király K. (7) (Szabó P., Kovács Z.)
GYIRMÓT: Sánta 7 - Tóth A. 6, Radics 6, Pék 7, Szabó A. 6 - Nagy L. 6, Török Z. 6, Polyák 6, Károlyi S. 6 (Németh L. -, 90. p.) - Korsós A. 6 (Hegyi -, 85. p.), Bieder 6 (Tóth N. 7, 55. p.). Vezetőedző: Hannich Péter
DUNAÚJVÁROS: Baranyai 5 - Riedl 5, Szekér 6, Zabundu 6, Vaskó 6 - Czár 5 (Kuti A. 5, 50. p.), Micskó 5, Nagy I. 6 (Szepessy R. 6, 60. p.), Pénzes 5 - Belényesi 5 (Vári -, 73. p.), Szauter 6. Vezetőedző: Szepesssy László

SÁRGA LAP
Zabundu (Török buktatásáért) a 29., Belényesi (reklamálásért) a 35., Károlyi Sándor (Zabundu buktatásáért) a 40., Riedl (Korsós Attila buktatásáért) a 49., Nagy L. (Riedl buktatásáért) az 55. percben
SZÖGLETARÁNY: 10:7 (4:3)
73. perc: Tóth Norbert 12 méterről a kapu bal oldalába lőtte a labdát. 1-0

Hannich Péter:
- Az első hazai mérkőzésen mindig fontos a siker.
Szepessy László: - Nem éppen ideális felkészülésünk után az első mérkőzésen kihagytuk a helyzeteinket, így törvényszerű a vereségünk. ---- K ---- &