NB I B: Tatabánya-Orosháza 7-0

MOLNÁR JÓZSEFMOLNÁR JÓZSEF
2005.06.12. 22:27
SÁRGA LAP:Szabó N. (lerántotta Tóthot) a 41., Rajnay (elgáncsolta Dobit) a 88., Filipovics (lerántotta Molnárt) a 89. percben
KIÁLLÍTVA:Szabó N. (reklamálásért) a 41., Nagy T. (reklamálásért) a 90. percben
SZÖGLETARÁNY: 10:4 (5:1)

9. perc: Csiszár rántotta le Demét a tizenhatoson belül, a jogos büntetőből Márkus Tibor jobbal a bal alsó sarokba helyezett. 1-0
18. perc: Deme bal oldali szögletrúgása után Filó Tamás érkezett a rövid saroknál, és a kapu közepébe csúsztatott. 2-0
20. perc: Nagy Tamás mesterien emelt át a kapuson, középen érkezett Márkus Tibor, aki közelről a bal alsó sarokba fejelt. 3-0
33. perc: Deme távoli lövését még kiöklözte Such, de a kipattanóra érkezett Márkus Tibor, és hat méterről a bal alsóba pöckölt. 4-0
52. perc: Tóth Zoltán középre ívelésére érkezett Márkus Tibor, és közelről fejjel megszerezte az ötödik gólt. 5-0
55. perc: Forgó emelte a kapu elé labdát, s Márkus Tibor ismét közelről fejelt a hálóba. 6-0
68. perc: Balogh beadását Vaskó csúsztatta nyolc méterről a kapu közepébe. 7-0

Tatabányán megadták a módját a bajnokavatásnak, hiszen a vezetőség ökörsütéssel, sörcsapolással, a csapat pedig újabb gólfesztivállal kedveskedett a 2000 futballszerető nézőnek. A mérkőzés labdáját ejtőernyős hozta a stadionba, s már ekkor érezni lehetett, hogy nemcsak a Kecskédről felszállt repülőgép, de a kék-fehér csapat is szárnyalni fog ezen az estén. A Tatabánya egy jogos tizenegyessel nyitotta meg a gólok sorát, és a 20. percre a három hazai gól azt jelentette, hogy újabb fantasztikus győzelemmel ünnepelheti a bajnoki címet a kék-fehér együttes. A mérkőzésen Márkus Tibor igazán kiemelkedő teljesítménnyel tette fel a koronát szezonbeli szereplésére, hiszen öt alkalommal talált az orosháziak kapujába. A mérkőzés 41. percében megfogyatkozott a vendégcsapat, és ez újabb lökést adhatott a pazarabbnál pazarabb támadásokat vezető házigazdának. A Tatabánya valamennyi labdarúgója - ahogyan egész évben - a szezon utolsó találkozóján is pazar teljesítményt nyújtott.

Mestermérleg:
Sisa Tibor:
- Az a csapat, amelyik aranyéremmel a tarsolyában így játszik az utolsó mérkőzésen, minden dicséretet megérdemel. Gratulálok a játékosaimnak!
Belvon Attila: - Sajnos csak rossz értelemben tudtunk asszisztálni a Tatabánya sikeréhez.