NBI B: Tatabánya FC-Hévíz 4-0

MOLNÁR JÓZSEFMOLNÁR JÓZSEF
2005.04.10. 01:43
SÁRGA LAP
Vaskó (dulakodásért) a 25., Czafit (visszahúzta Nagy Tamást) a 39., Rajnay (ellökte Szalay Tamást) a 69. percben

SZÖGLETARÁNY: 6:6 (4:1)

12. perc: A második tatabányai szögletrúgásból Deme bal oldali beadását követően Vaskó emelkedett a legmagasabbra és négy méterről a bal alsó sarokba csúsztatta a labdát. 1-0
61. perc: Egy bedobás után Nagy Tamás passzolt Márkushoz, a csatár éles szögből, öt méterről, jobbal a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 2-0
65. perc: Nagy Tamás indította a bal szélen Forgót, a szélső pontos beadására középen Márkus érkezett és egészen közelről jobbal a kapu közepébe lőtte a labdát. 3-0
66. perc: Márkus-mesterhármas! A csatár Nagy Tamástól kapott labdát a bal szélen, majd a védő és a kifutó kapus mellett visszahúzta és balról, 15 méterről jobbal a bal alsó sarokba tekert. 4-0

A tatabányaiak tartottak a mérkőzéstől, mert az őszi szezonban a Hévíz hazai pályán győzni tudott és ezen a találkozón is a vendégeké volt az első igazi ziccer. Sisa Tibor együttesét megnyugtatta Vaskó Tamás fejes gólja, majd az első félidőben Tóth Zoltán, Deme Imre és Nagy Tamás is növelhette volna a hazaiak előnyét. A második félidő ismét hévízi ziccerrel indult és sokáig úgy tűnt, akár döntetlen is lehet az eredmény. Egy óra elteltével Márkus Tibor öt perc alatt mesterhármast ért el és ez bebiztosította a fölényes tatabányai győzelmet. A hévíziek sokat megtettek a szépítő gól érdekében, de a jól védekező Tatabánya hálója érintetlen maradt.

Mestermérleg
Sisa Tibor:
- Szimpatikus csapatot sikerült legyőzni, bizakodunk a jó folytatásban.
Bán István: - Tisztességesen játszottunk, de az ötperces rövidzárlat eldöntötte a mérkőzést.