NBI B: Dunakanyar-Vác-Makó FC 2-1

FEKETE GYÖRGYFEKETE GYÖRGY
2005.04.10. 01:17
12. perc: Rusvay jobb oldali beadását követően a középen érkező Palásthy hat méterről csúsztatta a labdát a kapu jobb oldalába. 1-0
43. perc: Bánföldi laposan belőtt bal oldali szögletébe a menteni igyekvő Kis Krisztián lépett bele három méterre a kaputól, s a lábán felpörgő labda nagy ívben a bal felső sarokba hullott. Öngól. 2-0
82. perc: Kis Krisztián a 16-os bal sarkáról ballal nagy lövést zúdított a bal alsó sarokba. 2-1
A dobogó harmadik fokára visszakerülő váciak a győzelem reményében fogadták a makóiakat, s ezt az első perctől tudatosították is ellenfelükben. Sorra vezették támadásaikat, az egyik végén, a 12. percben, szép akciót követően a vezetést is megszerezték. Állandó mezőnyfölényük a félidő végén eredményezett ismét gólt, bár ehhez kellett a makói csapatkapitány, Kis Krisztián segítsége is. A szünetben a vendégek edzője, Takács Zoltán kettős cserével frissítette föl csapatát, amely át is vette a játék irányítását, és többször is veszélyes szituációt alakított ki a váci kapu előtt, ám csak a 82. percben sikerült szépítenie. Ekkor már kevés idő volt hátra az egyenlítő gól megszerzésére, s a váciak is "felébredtek", s megérdemelten tartották otthon a három pontot.

SÁRGA LAP
Gulyás (Turján megrúgásáért) a 15., Bány (Szabó V. megrúgásáért) a 21., Ráki (Hadár buktatásáért) az 57., Udvari Sz. (Palásthy felrúgásáért) a 71. percben

SZÖGLETARÁNY: 8:4 (6:1)

Mestermérleg
Gyimesi László: - Kiszenvedett győzelem volt ez. Csapatom nem az elmúlt hetekben megszokott arcát mutatta a mai napon.
Takács Zoltán: - Az első félidei kishitű játékunk után a második félidőben csak a szépítésre volt energiánk.