Visszahívnák Csank Jánost

S. G.S. G.
Vágólapra másolva!
2004.08.04. 21:02
Címkék
Fordulatokban, meglepetésekben nincs hiány idén nyáron a magyar futballban. Itt van például a Videoton ügye, ahol a legújabb fejlemény az, hogy egy új befektetői csoport áll készenlétben, hogy pénzt és energiát áldozzon a fehérvári piros-kékekre.
Csank János eltávolítása felháborította a befektetôcsoport tagjait
Csank János eltávolítása felháborította a befektetôcsoport tagjait
Csank János eltávolítása felháborította a befektetôcsoport tagjait
Csank János eltávolítása felháborította a befektetôcsoport tagjait
Csank János eltávolítása felháborította a befektetôcsoport tagjait
Csank János eltávolítása felháborította a befektetôcsoport tagjait
Bordás Tibor FIFA-licences menedzser vezetné az üzleti kört, mely már eljuttatta pályázatát a Videoton FC Kft. többségi tulajdonosához, a fehérvári önkormányzathoz. Úgy tudni 21 százaléknyi üzletrészt kíván megvásárolni a város 83.9 százalékos tulajdonából.
"Valóban pályáztunk, mert barátaimmal, üzlettársaimmal együtt felháborítónak tartjuk, hogy az ország első számú edzőjével, Csank Jánossal így elbántak - mondta Bordás Tibor. - Másrészt a Videoton manapság is jól csengő név a futballban, s úgy gondoljuk, érdemes pénzt áldozni rá. Ha a fehérvári önkormányzat a mi pályázatunkat fogadja el, akkor megpróbáljuk régi hírnevéhez méltóan irányítani a fehérvári csapatot. Első lépésként külföldi labdarúgókkal erősítenénk meg a játékoskeretet, és mindenekelőtt felkérnénk Csank Jánost, hogy foglalja el megérdemelt helyét a Videoton kispadján. Ami a jelenlegi vezetőséget illeti, úgy tudom, hogy Gál Lászlónak és Gróf Andrásnak még aláírási joga sincs, így nem is tekintem őket a kft. alkalmazottjainak. Egyébként felháborítónak tartom, hogy a labdarúgóliga képtelen úrrá lenni a sportágban uralkodó zűrzavaron. "

A városé marad a csapat

A Videoton klubigazgatója, Gróf András nem kívánt reagálni Bordás Tibor nyilatkozatára. Ám nem cáfolta lapunknak azon információját, hogy a menedzser tévedett, amikor azt állította, hogy nincs aláírási joga. Grófot klubigazgatóvá a futball-kft.-ben többségi tulajdonos önkormányzat ellenjegyzésével iktatták be, az ő neve szerepel a ligának leadott klublicenc-dokumentumokban is. A klubigazgatónak munkáltatói, utalványozási és képviseleti joga is van. Gál Lászlót az önkormányzat közgyűlése választotta meg ügyvezetőnek, e döntést a labdarúgó-kft. taggyűlése jóváhagyta; a társasági szerződés cégbírósági bejegyzésének módosítása zajlik. Ami az üzletrészvásárlást illeti, a Bordás-csoport mellett a Kispestről ismert Kocsis György is pályázik húsz százaléknyi üzletrészre - e két ajánlatról augusztus 19-én tárgyal a fehérvári közgyűlés. A város a 83.9 százaléknyi, 280 millió forint névértékű üzletrészét kínálta megvételre - ha mindkét érdeklődő tulajdonostárs lesz, az önkormányzat akkor is a legnagyobb tulajdonos marad. A szerdai ligatanácson téma volt a Videoton újonnan szerződtetett labdarúgóinak ügye. A liga nem regisztrálta e futballistákat, mert a kft. költségvetése és a játékosnak juttatandó pénzek nincsenek összhangban. Gróf András szerint a hét végéig a megoldják e problémát.
Legfrissebb hírek

A Szentes vízilabdacsapata került előnybe a kilencedik helyért vívott párharcban

Vízilabda
1 órája

El: Manchester United–Athletic Bilbao elődöntő visszavágó

Európa-liga
2 órája

Spanyolország, Grúzia, Feröer és Montenegró is kijutott a férfi kézi Eb-re

Kézilabda
2 órája

Öt tapasztalt játékos kikerült a magyar kézilabda-válogatott keretéből

Kézilabda
2 órája

Úszás: Budapest után Prágában szerepelnek a V4-ek olimpiai reménységei

Utánpótlássport
2 órája

Király Gábor: Állandó lakos vagyok a labdarúgásban

Magyar válogatott
2 órája

Péntektől már „élesben” száguldanak a párosok Veszprém környékén

Egyéb autó-motor
2 órája

NS-évforduló: centenáriumát ünnepelte a Fővárosi Vízművek Sportkör

Egyéb egyéni
2 órája
Ezek is érdekelhetik