NB I B: Bodajk FC–Dunakanyar-Vác 1–2

KÁLDOR ANDRÁSKÁLDOR ANDRÁS
Vágólapra másolva!
2004.04.24. 21:40
Címkék
SÁRGA LAP
Szabó Z. (Kanta József buktatásáért) a 17., Rusvai (visszarántotta Pollákot) a 37., Ráki (lerántotta Benét) a 42., Kanta Sz. (beleszállt Milébe) a 43., Hirt (visszarántotta Kanta Józsefet) a 73. percben.

SZÖGLETARÁNY: 13:2 (5:1)

30. perc: Bari vezette be a hazaiak tizenhatosára a labdát, a bizonytalankodó védők között Rusvay eszmélt a legkorábban és hét méterről, félmagasan, a vetődő Fülöp mellett a kapu közepébe helyezett. 0–1
42. perc: Ráki a tizenhatoson belül lerántotta Benét, Sóthy játékvezető határozottan a tizenegyespontra mutatott. A büntetőt Kanta Szabolcs nagy erő-vel lőtte a kapu jobb oldalába 1–1
71. perc: Rusvay remekül indította a leshatárnál kiugró Bozorit, aki néhány lépés után, 17 méterről a kifutó Fülöp mellett a bal sarokba lőtte a labdát. 1–2

Nemcsak a váciak a héten megbízott edzője, Szabados György debütált a bodajki pályán, hanem a mérkőzés második aszszisztense, Timbókovics Katalin is. Már a 9. percben megszerezhették volna a vezetést a bodajkiak, Mile Krisztián buktatta a tizenhatoson belül Kanta Józsefet. A büntetőt a sértett végezte el és a labdát magasan az égbe lőve kirúgta a pályáról. A kimaradt tizenegyes után is lendületben maradtak a hazaiak, Kanta József egymaga három alkalommal is bevehette volna Kiss Szabolcs kapuját. A váciak jobbára a védekezéssel törődtek, de ritka ellentámadásaik egyike a 30. percben Rusvay Gergely szemfülessége révén vezetéshez juttatta a Duna-parti gárdát. A hazaiak még a félidő lefújása előtt egyenlítettek. Kanta Szabolcs fivérével ellentétben már belőtte a jogosan megítélt büntetőt. A 71. percben a sokadik vendégpróbálkozás meghozta a váciak számára a vezető, sőt a győztes találatot. Ebben nem kis érdeme volt Rusvaynak, aki remekül vette észre a leshatáron ugrásra kész Bozori Balázst és a csatár biztosan értékesítette a helyzetet.

Mestermérleg
Lőrincz Emil:
– Egész mérkőzésen, de főleg az első félidőben nagyon jól játszottunk, sajnos rengeteg helyzet kimaradt, ezért veszítettünk.
Szabados György: – Névnapomon velem volt a védőszentem, ezt a győzelmet elődömnek, Sándor Istvánnak ajánlom.
Legfrissebb hírek

Holtan találtak rá a Palermo korábbi elnökére

Olasz labdarúgás
2 perce

Vereséggel nyitott a Veszprém a Bajnokok Ligájában

Kézilabda
12 perce

A Győr, az FTC és a Debrecen is simán nyert a női kézi NB I-ben

Kézilabda
44 perce

Major Veronika közel a döntőhöz a ningpói világkupaversenyen

Egyéb egyéni
56 perce

Kosárlabda: Ocsenás Móna új fejezetet nyitott a karrierjében Sopronban

Utánpótlássport
1 órája

Jelentős elitligás tapasztalattal rendelkező középpályást igazolt a DVSC

Labdarúgó NB I
1 órája

Csoboth Kevin Törökországba igazolt – hivatalos

Légiósok
1 órája

Felajánlotta lemondását a román szövetségi kapitány

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik