NB I B: Hévíz FC–Budapest Honvéd 3–2

IGLÓDY ENDREIGLÓDY ENDRE
2004.04.18. 21:18
SÁRGA LAP
Schafranek (Kónya letalpalásáért) a 3., Takács A. (Molnár Leventét rúgta meg) a 45., Kőrösi (Dobost vágta fel) a 49. percben
SZÖGLETARÁNY: 2:8 (1:3)

20. perc: Kónya balról belőtte a labdát, de Molnár Levente kiejtette azt. Takács András így öt méterről a kapu jobb oldalába passzolhatta a labdát. 1–0
61. perc: Bábik bal oldali beadásából Horváth Péter ollózó mozdulattal, nyolc méterről a bal felső sarokba lőtte a labdát. 1–1
80. perc: Kiss Tamás dolgozott ki pazar cselekkel helyzetet, ziccerbe hozta Purtot, aki öt méterről a bal alsó sarokba lőtte a labdát. 2–1
81. perc: Purt kicselezte a vendégek bal oldali védelmét, önzetlenül visszaadta a labdát Kiss Tamásnak, aki öt méterről a kapu jobb oldalába lőtte azt. 3–1
86. perc: Dancs átadása után Horváth Péter tíz méterről a kapu bal oldalába lőtt. 3–2

Óriási hazai helyzettel indult a találkozó, ám akkor még Bábik Tibor a gólvonalról mentett. A listavezető és az utolsó helyezett párharca kiegyenlített, változatos játékot hozott, de Molnár Levente hibáját kihasználva a zöld-fehérek vezetést szerezhettek. A 33. perc hozta a vendégek legnagyobb helyzeteit. Vámosi Csaba bombaszabadrúgását követően kiöklözte a labdát, majd Horváth Péter nyolcméteres kapáslövése után ritkán látható bravúrral kitornázta azt a tizenéves hazai kapus, Molnár Máté a bal felső sarok elől. Fordulás után többet birtokolta a labdát a Honvéd, sorra lőtte a szögleteket a bajnokjelölt, és Horváth Péter látványos mozdulattal egyenlíteni tudott.

Végig rendkívül küzdelmes, jó iramú és teljesen nyílt volt a mérkőzés, aztán a hazaiak váratlanul egy egészen káprázatos befejező negyedórát produkáltak, a hévízieknél 75. alkalommal játszó, villámgyors Kiss Tamás vezérletével. Így az eredmény csak azok számára meglepetés, akik nem látták a mérkőzést, mert a hazaiak rászolgáltak a három pontra, és ezzel felborították a papírformát.

Mestermérleg
Menczeles Iván:
– Alaposan felkészültünk a Honvédból, és az őszi vereségünkért, valamint a ZTE kupakieséséért is visszavágtunk. Tudtam, ha végig küzdünk, harcolunk, bárkit legyőzhetünk.
Gálhidi György: – A kupameccs túl sokat kivett belőlünk. A sikert néha nehezebb feldolgozni, mint a kudarcot. Nekünk ez sem fizikálisan, sem mentálisan nem sikerült.