Vác, 900 néző, V.: Hanacsek (Bóna, Mészáros I.)
VÁC: Nagy Gy. – Koszora, Mile, Ráki, Babó (Donka, 46.)– Bozori, Zachar, Horváth M. (Molnár, 72.), Szabó Z. – Sándor I. (Rusvay, 46.), Bari
HONVÉD: Molnár L. – Bábik, Vámosi, Budovinszky, Horky – Schafranek (Dobos, 64.), Vadócz, Dancs (Hamar, 78.), Vén – Kozarek, Horváth P. (Drobnjak, 64.)
G.: Budovinszky (9.), Horváth P. (19.), Bábik (38.), Kozarek (61.), Vén (77.)
Kiállítva: Zachar (80. – második sárga lap)

Kellemes tavaszi időben, ünnepi hangulatban feszültek egymásnak a csapatok, a mérkőzés kezdetén egyből a listavezető Honvéd ragadta magához a kezdeményezést. Meg is lett az eredménye, a kilencedik percben már vezettek a fővárosiak. A gól után váci helyzeteknek tapsolhatott a közönség, de Bozori és Horváth Mihály is hibázott. A 19. percben a rutinos Horváth Péter is betalált a vendégeknél, innentől kezdve egyre jobban érvényesült a Honvéd fölénye. A második félidőben vissza is vett a budapesti csapat, bár két góllal azért még így is megterhelték Nagy Gyula kapuját, fölényessé téve ezzel az idénybeli tizenötödik győzelmüket. A Honvéd előnye a bajnoki táblázaton nyolc pont a második helyezett Nyíregyháza előtt.

Percről percre
9. perc: Vén jobboldali szöglete után röviden fejelték ki a labdát a hazai védők, Budovinszky 8 méterről lőtt, és a labda Zachar csípőjén megpattanva a kapu jobb oldalában kötött ki. 0–1
19. perc: Horváth Péter cselezgetett a tizenhatoson belül, majd a balösszekötő helyéről, 8 méterről, fordulásból, bal lábbal a jobb felső sarokba lőtt. 0–2
38. perc: Vén jobboldali szögletét Horváth P. megcsúsztatta, Nagy Gy. bravúrral védett, de a kipattanót az érkező Bábik 3 méterről, kapásból a hálóba vágta. 0–3
61. perc: Dancs baloldali szöglete átszállt mindenki feje felett, és a bal kapufánál érkező Kozarek 2 méterről a kapu közepébe lőtte a labdát. 0–4
77. perc: Vén a tizenhatos jobb sarkáról végezhetett el szabadrúgást, amit ballal a sorfal fölött csavart a bal kapufa mellett a hálóba. 0–5

Jó: –, ill. Horváth P., Vén