NB I B: Balassagyarmati SE–Nyíregyháza 0–1

BALÁS RÓBERTBALÁS RÓBERT
2004.04.03. 21:07
SÁRGA LAP
Ivitz (felvágta Lakatost) a 39., Miskolczi (megrúgta Ivitzet) az 53., Csatlós (műesésért) a 66., Márton (buktatta Zolnyánszkit) a 70., Lenkey (Győri felrúgásáért) a 83. percben

SZÖGLETARÁNY
6:4 (1:2)

35. perc: Márton jobb oldali szöglete után Müller Zsolt öt méterről fejjel szépen csúsztatta a jobb felső sarokba a labdát. 0–1
Nagy iramú, küzdelmes mezőnyjátékkal indult a találkozó. A vendégek harcoltak ki enyhe fölényt, de a kemény hazai védők szorításában nem tudtak helyzetig eljutni. Az első igazán izgalmas jelenetre a 35. percig kellett várni, amikor Turóczi Mihály nagyszerű kapura emelése után Szabó I Csaba bravúrral tolta szögletre a labdát. A sarokrúgás után azonban már semmi sem mentette meg a házigazdák kapuját a góltól: Márton István szögletét követően Müller Zsolt remekül előzte meg a védőket, és látványos fejessel küldte a labdát a hálóba. A hátrányba került hazaiak támadásba lendültek, de Forgó Péter két egymást követő veszélyes lövését is magabiztosan hárította a Nyíregyháza kapusa.
A szünet után szinte felbillent a pálya, nagy erővel támadtak a gyarmatiak, parázs jelenetek játszódtak le a nyírségi kapu előtt, de a vendégek védői az utolsó pillanatban mindig tisztázni tudtak. A látogatók az 57. percben vezették első veszélyes ellentámadásukat, amikor Grigore Popan tisztára játszotta magát, majd nyolc méterről, ziccerhelyzetben a bal sarok mellé lőtte a labdát. A Balassagyarmat nagy erőfeszítéseket tett az egyenlítésért. A 76. percben Csatlós Csaba közeli fejese után Németh Viktor nagyszerű reflexmozdulattal tolta a léc fölé a labdát, majd nem sokkal később Zolnyánszki Norbert emelte 18 méterről a kapu mellé a labdát. A 85. percben Lenkey Gábor hat méterről leadott lövése után doba bele magát a labda útjába a vendégek kapusa. A meccs után egy hazai drukkert olyan súlyosan bántalmaztak a nyíregyházi szurkolók, hogy kórházba kellett szállítani. Végül a rendőrök tettek rendet.

Mestermérleg
Kis Károly:
– Csak álom maradt, hogy egyenlő feltételekkel mérkőzhessünk meg ellenfelünkkel.
Herédi Attila: – A bedobások számában a Balassagyarmat nyert, a pontotokat viszont mi visszük haza.