NB I B: Dunakanyar Vác-Kecskeméti TE 1-1

FEKETE GYÖRGYFEKETE GYÖRGY
2004.03.27. 22:05
SÁRGA LAP
Barbaradze (Horváth Rudolf felvágásáért) a 17., Sándor Zs. (Rusvay felvágásáért) a 27., Mojzes (Bari visszarántásáért) a 65., Csizmadia (Sándor István felvágásáért) a 92. percben

SZÖGLETARÁNY: 3:1 (0:0)

72. perc: Az éppen pályára lépett Domokos jobb oldalról végzett el szabadrúgást, a beadás után Kiss Péter érkezett jól, és hét méterről, a jobb felső sarokba fejelte a labdát. 0–1
92. perc: Horváth Mihály a bal oldali szögletzászlónál végzett el szabadrúgást, s a bal kapufánál berobbanó Rusvay három méterről a háló bal oldalába fejelte a labdát. 1–1

Talán a mély talaj okozta, hogy a játékosok keveset mutattak labdarúgásból, így sokáig kellett a nézőknek várniuk arra, hogy egyáltalán helyzetet láthassanak a mérkőzésen. Ez a 44. percben valósult meg, ekkor a hazaiak játékosa, Szabó Zoltán fejelhetett, ám Nagy Zsolt remek mozdulattal hárított.
A második játékrészt nagyobb iramban kezdte mindkét csapat, (ez nem volt nehéz az első félidő alapján) és az első öt percben több izgalom történt, mint az előző 45 percben. A 49. percben Bari Jenő előtt nyílt gólszerzési lehetőség, ám a kapu helyett Nagy Zsoltba lőtte a labdát. Ezután a Kecskemét lett aktívabb, s a 72. percben, miután egy perccel előtte már egy óriásit hibáztak, megszerezték a vezetést. Az utolsó percekre a váciak mindent megpróbáltak az egyenlítés érdekében, s az utolsó pillanatban ez sikerre is vezetett, Rusvay Gergely fejese után már a középkezdésre sem volt idő.

Mestermérleg
Sándor István:
– Az első félidei játékunk a labdarúgás megcsúfolása volt, ezután már többet tettünk a pályán, s ez meg is hozta az eredményt, vagyis egy pontot számunkra.
Gracza Tibor: – Tudni kell végig koncentrálni egy mérkőzésen.