NB I B: Bodajk SE-DVTK-Borsodi Sör 3-1

KÁLDOR ANDRÁSKÁLDOR ANDRÁS
2004.03.27. 21:58
SÁRGA LAP
Vitelki (Urbán buktatásáért) a 31., Nagy Z. (Bori felvágásáért) a 44., Kanta Sz. (talpalásért) a 48., Crnomarkovics (Imre felvágásért) az 52. percben

SZÖGLETARÁNY: 3:4 (0:2)
21. perc: Az első veszélyes diósgyőri támadás végén Szögedi 22 méterről, félmagasan lőtt Fülöp kapujába. 0–1
36. perc: Formás hazai támadás után Urbán indította Borit, aki ügyesen ugratta ki az üresen futó Kanta Józsefet, a csatár pedig 12 méterről laposan a kapu közepébe lőtt. 1–1
44. perc: Urbán szöktette Borit, akit a kifutó Nagy Zoltán elsodort. Tizenegyes. A büntetőt Kanta József laposan a jobb alsó sarokba lőtte. 2–1
63. perc: Kanta József lövését követően Nagy Zoltán Bori elé bokszolta a labdát, aki Imréhez játszott, a középpályás pedig öt méterről a jobb sarokba lőtt. 3–1

A januárt idéző időjárás, valamint az előző napok bőséges esőzése nem tett jót a bodajki pálya gyepszőnyegének sem. Ennek megfelelően már az első percekben estek-keltek a játékosok, és látszott, hogy nehezen alakulhat ki folyamatos játék. A vendégek gyakorlatilag az első veszélyes támadásukat góllal fejezték be Szögedi Szilárd révén, ezután pedig a piros-fehérek középpályássora jól szűrte meg a hazai próbálkozásokat. A félidő mégis hazai vezetéssel zárult, mert a bodajkiak nagy erőket mozgósítottak, és ennek eredményeként sikerült fordítaniuk. A fordulás után egészen a 60. percig láthatóan sürgősebb lett a diósgyőrieknek, de csupán a vendéglátók 16-osáig jutottak el. A harmadik bodajki találat után azonban a talajhoz jobban alkalmazkodó hazaiak akarata érvényesült, és több ígéretes helyzetet hagytak kihasználatlanul, ennek ellenére győzelmük teljesen megérdemelt.
Ami pedig a Diósgyőrt illeti: nos, a DVTK továbbra is feljutóhelyen áll (jelenleg a harmadik helyen tanyázik a csapat), ám a későbbiekben sokkal jobb teljesítményt kell majd nyújtaniuk, ha céljaik elérésére készülnek. Ilyen produkcióval ugyanis a legjobb négy közé is nehezen kerülhetnek be (ennyien jutnak fel nyáron a jövőre már tizenhat csapattal rajtoló élvonalba), az pedig hatalmas csalódást okozna a lelkesedésükről híres diósgyőri szurkolóknak.
Arról pedig már ne is beszéljünk, hogy az első osztályban mire jutnának egy, a szombatihoz hasonló játékkal…

Mestermérleg
Lőrincz Emil:
– Nehezen lendültünk játékba, de húsz perc után támadásainkban már volt erő, és úgy érzem, győzelmünk megérdemelt.
Ôze Tibor: – Akinek egy percnyi kétsége volt arról, hogy tálcán nyújtják az élvonalbeli szereplést, annak csattanós válasz volt ez a mérkőzés. Sürgősen rendet kell tenni a fejekben Diósgyőrben.