NB I B: Bodajk FC–Nyíregyháza 4–1

NEMES ELVÍRANEMES ELVÍRA
2003.11.22. 22:10
SÁRGA LAP
Müller (Bori lerántásáért) a 16., Győri (Popan buktatásáért) a 29., Urbán (sípszó utáni labdaelrúgásért) a 90. percben
SZÖGLETARÁNY: 2:1 (0:0)

30. perc: A Popan buktatásáért megítélt büntetőből Márton könnyedén gurította a labdát a jobb alsó sarokba. 0–1
37. perc: Bori szerzett labdát Homanntól, majd egyből középre passzolt, az érkező Pálfi pedig 11 méterről a kapu közepébe lőtt. 1–1
42. perc: Kanta József Borit ugratta ki a védők mellett a jobb szélen, ő egyedül vezethette kapura a labdát, és hét méterről annak ellenére a hálóba lőtt, hogy a kapus bele tudott érni a labdába. 2–1
49. perc: Bori jobb oldali beadását követően a védők között berobbanó Pálfi nyolc méterről a kapu jobb oldalába fejelte a labdát. 3–1
80. perc: Kanta József 18 méterről, kapásból bombázott a jobb alsó sarokba. 4–1

A bodajkiakat a Nyírség ellen az sem zavarta, ha olykor a hátukra másztak a védôk (Fotó: M. Németh Péter)
Az utolsó, Bodajkon játszandó őszi bajnoki fordulóra köd ereszkedett le a pályára, és harminc percig úgy tetszett, ez a játékra is negatív hatással lesz. Az első említésre méltó eseményt – fél óra után – Győri János szabálytalansága jelentette, amelyért góllal fizettek a hazaiak, mert Márton István könnyedén értékesítette a megítélt büntetőt. A gól után a Bodajk taktikai cserével erősítette a támadójátékát. A remek formában lévő Bori Gábor és Pálfi László révén a Bodajk a félidőre megfordította az eredményt, sőt még a második játékrész elején Pálfi elhibázott tizenegyese sem jelentett gondot, hiszen a bodajki csatár három perccel később egy fejes góllal kárpótolta a nézőket. A győzelmet Kanta József szépségdíjas góljával biztosította be a hazai csapat. Az első fél órát leszámítva mozgalmas találkozót láthattunk, amelyen megérdemelten nyert a Bodajk, de dicséretre méltó a vendégek küzdeni tudása, hiszen egyetlen percig sem adták fel a találkozót.

Mestermérleg
Lőrincz Emil:
– Az első harminc percben nem játszottunk jól, a kapott gól felébresztett minket, és onnantól kezdve szépen játszottunk.
Herédi Attila: – Megérdemelten nyert a Bodajk, ezért gratulálok neki, igaz, az első két bekapott gólunkat nagy védelmi hibák előzték meg.