NB I B: Bodajk–Bp. Honvéd 1–0

NEMES ELVÍRANEMES ELVÍRA
2003.10.18. 23:15
SÁRGA LAP
Takács (Kanta József lerántásáért) a 36., Vámosi (Urbán megrúgásáért) a 70. percben

SZÖGLETARÁNY: 3:8 (0:3)
30. perc: Kanta József 18 méterről lövésre szánta el magát, és a kapu bal felső sarkába bombázta a labdát. 1–0

Nagy lendülettel kezdte a találkozót a vendég Budapest Honvéd. Az első negyedórában beszorították a bodajkiakat, és Borgulya István révén a 9. percben bevették a bodajki kaput, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot. A vendégek lendülete és ereje a félidő közepére, úgy tűnt, elfogyott. Olyannyira, hogy az első bodajki akcióból Kanta József révén vezetést szereztek a hazaiak. A fordulás után a Bodajk akarata érvényesült. A vendégek nem tudtak mit kezdeni a felállt védelemmel szemben, sőt a 64. percben Horváth Péter még óriási helyzetből sem tudott gólt lőni a remekül védő Fülöp Mártonnak. A hazaiak többször kerültek gólhelyzetbe, Urbán Gábor, Kanta József és Bori Gábor révén, de végül maradt az egygólos győzelem, vagyis értékes három pontot szerzett a bodajki csapat, a Honvéd pedig tizenegyedik mérkőzésén elveszítette veretlenségét, mert ebben a bajnokságban először kapott ki.

Mestermérleg
Lőrincz Emil:
– Az első tizenöt perc zavarodottsága után végig a mi akaratunk érvényesült. Masszívan futballozva, több helyzetet kidolgozva megérdemelten nyertünk.
Gálhidi György: – Gratulálok a Bodajknak. Amatőr módon játszottunk, gólokkal kellett volna nyerni ezt a mérkőzést.