NB I B: FC Tatabánya–Bp. Honvéd 0–1

MOLNÁR JÓZSEFMOLNÁR JÓZSEF
2003.09.17. 23:24
SÁRGA LAP
Horváth P. (reklamálásért) a 45., Budovinszky (kezezésért) az 56., Máj (kezezésért) az 58., Lukács B. (megrúgta Vámosit ) a 63., Takács Z. (lerántotta Dupait) a 73., Dobos (visszahúzta Baloghot) a 80., Horváth Z. (sípszó után a labdát elrúgta) a 84. percben

SZÖGLETARÁNY: 5:4 (3:3)
91. perc: Hosszú szenvedés után az utolsó pillanatban döntött a Honvéd: Budovinszky átadásából Dobos lépett be a tatabányai 16-oson belülre, és 13 méterről, jobbal, a jobb alsó sarokba lőtte a győztes gólt. 0–1

A két csapat teljesítménye az utolsó percig ellentmondott a tabellán elfoglalt helyezéseknek. A Honvéd játékosai meglehetősen passzívan, kevés futással mozogtak a pályán, és úgy tűnt, Vén Gábor és társai lebecsülik ellenfelüket. Noha a Tatabánya valóban nem képvisel hatalmas játékerőt, Gálhidi György együttesének szava sem lehetett volna, ha a Tatabánya háromgólos előnnyel zárja az első félidőt. A kék-fehérek számos kontrát vezettek, és Lukács Bálint, valamint Tóth Zoltán révén több gólt is szerezhetett volna a Tatabánya.

Keller József kézzel-lábbal tiltakozott az ellen, hogy a tatabányai gárda gólt szerezzen (Fotó: M. Németh Péter)
A második félidőben Gálhidi György cserékkel próbálta feltüzelni csapatát, ám sokáig úgy tűnt, a mérkőzés igazságos döntetlennel ér véget. A 88. percben a csereként beállt Gasparik András eldönthette volna a mérkőzést, a győztes gólt Dobos Attila révén mégis a listavezető szerezte meg.

Mestermérleg
Mészáros Ferenc:
– A helyzetek alapján öt egy lehetett volna ide, a végeredmény azonban sajnos mást mutat. Gratulálok az ellenfélnek.
Gálhidi György: – Csak az eredménnyel vagyok elégedett, nem játszottunk jól, nem volt ritmusa a játékunknak és kevés helyzetet dolgoztunk ki. Jó adag szerencse kellett a győzelemhez.