2003.09.03. 23:16
SÁRGA LAP
Horváth Z. (labdaelrúgásért) az 54. percben

SZÖGLETARÁNY: 1:4 (1:3)

77. perc: Váratlanul vezetést szerzett a ZTE. A tatabányai 16-os előtt Egressyhez pattant a labda, a csatár 15 méterről, jobbal lőtt és az egyébként nem túl erős lövés a labda útjába lépő Pálfin irányt változtatva a jobbra mozduló Pikács mellett a bal alsó sarokba gurult. Öngól. 0–1
83. perc: Egressy jobbról, éles szögből gurított a jobb alsó sarokba. 0–2

A bajnokságban öt vereséggel kezdő zalaiak ellen nagy önbizalommal játszott a másodosztály szintén pont nélküli sereghajtója. A hazaiak már a hosszabbításra készülődtek, amikor az utolsó negyedórában a ZTE két gyors góllal eldöntötte a továbbjutást. A Tatabánya a kihagyott helyzetei miatt nem szerzett meglepetést.

Mestermérleg
Mészáros Ferenc:
– Végre volt egy mérkőzés, amelyen mi játszottuk a futballt, mégsem mi voltunk a szerencsésebb csapat.
Mihalecz István: – Ez egy kis lépés volt, örülök a továbbjutásnak, de annak még talán jobban, hogy végre nem kaptunk ki.