Későn hajrázott a Békéscsaba

THÉKES ISTVÁNTHÉKES ISTVÁN
2003.08.16. 22:08
SÁRGA LAP
Vincze (Sümeghy visszahúzásáért) a 34., Schindler (Fábián buktatásáért) a 38., Valentényi (Zakar megrúgásáért) a 70. percben

SZÖGLETARÁNY: 4:8 (2:3)
22. perc: Bány jobb oldali szögletét követően Dálnaki középre fejelte a labdát és Hadár négy méterről a léc alá lőtt. 1–0
51. perc: Kis Krisztián jobb oldali partdobása után Bány sarokkal középre játszott, és a berobbanó Pálinkó öt méterről a jobb felső sarokba bombázott. 2–0
73. perc: Vincze bal oldalról érkező beadását Faragó fejjel továbbcsúsztatta, és a jobbösszekötő helyén érkező Szabó Sándor 12 méterről a bal alsó sarokba zúdította a labdát. 2–1

Az első tíz percben Schindler Szabolcs és Valentin Miculescu kapufája jelezte a csabaiak fölényét. A folytatásban a hazaiak kapuvédője, Czirbus Gábor lépett elő főszereplővé: bravúrjainak köszönhetően nem került hátrányba az NB II-es együttes. Miközben a vendégek öt ziccert is elpuskáztak, a Makó az első kínálkozó lehetőségét gólra váltotta. A vezetés szárnyakat adott Kolozsvári János edző tanítványainak, melynek következtében a szünetig egyenrangú ellenfelek küzdöttek a pályán. A második félidőben egy formás támadás végén növelte előnyét a hazai gárda, majd ismét Czirbus parádézott: előbb Miculescu fejesét, percekkel később Kovács Béla lövését hárította. Szabó Sándor szépítő gólja után kapujához szögezte ellenfelét a Békéscsaba, egyenlíteni azonban nem sikerült. Szabó Sándor a 85. percben a kapufát találta telibe a labdával, az utolsó másodpercekben pedig egy újabb Czirbus-bravúr kellett ahhoz, hogy ne változzon az eredmény. Összességében a nagy lelkesedéssel játszó MFC megérdemelten harcolta ki a továbbjutást élvonalbeli ellenfelével szemben.

A békéscsabaiak légiósa, Valentin Miculescu ezúttal csupán a kapufát találta el (fotó: Kis Zoltán)
Mestermérleg
Kolozsvári János:
– Örülök, hogy jó képességű csapat ellen sikerült kiharcolnunk a továbbjutást.
Supka Attila: – Idényre való helyzetet hagytunk kihasználatlanul, és ez megbosszulta magát.