A Sopron legyőzte a Rapidot

Tudósítóinktól TudósítóinktólTudósítóinktól Tudósítóinktól
2003.03.28. 23:10
Tóth István (jobbra) jó játékkal és góllal vette ki a részét a soproniak gyôzelmébôl (Fotó: Pluzsik Tamás)
Ezer szurkoló tekintette meg péntek délután Sopronban az osztrák élvonalbeli Rapid Wien vendégjátékát. Az első félidőben a bécsiek játszottak jobban, sőt, a tizedik percben a vezetést is megszerezték. Nem sokkal később Csiszár Ákos tizenegyesből egyenlített, ám egy védelmi hiba után ismét a Rapid jutott előnyhöz. A második játékrészben a harcosan játszó Sopron fordított, és megérdemelten győzte le nagyhírű ellenfelét.

Matáv Sopron–SK Rapid Wien (osztrák) 3–2 (1–2)
Sopron, 1000 nézô. V: Szarka Z.
SOPRON: Farkas B. (Horváth T.) – Horváth R., Lambulics, Csiszár, Tóth A. – Majoros (Tóth I.), Lazics (Pintér), Bagoly (Horváth A.), Balaskó (Sifter T.) – Tóth M., Sira
RAPID: Maier – Saler, Schiesswald, Feldhofer, Jasic – Garics, Knez – Prisc, Hoffmann (Adamski, Hiden) – Sobotzik – Vico (R. Wagner)
G: Csiszár (11-esbôl), Tóth I., Sira, ill. Prisc, Sobotzik

Videoton FCF–MTK Hungária 3–2 (1–1)
Székesfehérvár, 400 nézô. V: Nagy P.
VIDEOTON. 1. félidô: Milinte – Szalai, Vochin, Risztics, Vasas – Tóth B., Kunzo, Szabó – Paleikov, Korsós, Róth. 2. félidô: Végh – Monye, Vilotics, Sztanojevics, Horváth G. – Némedi, Pomper, Dvéri –Földes, Terjék, Köntös
MTK: Hajdu –Molnár (Balogh), Szmiljanics, Petô, Rednic (Glöckner) – Zavadszky, Jezdimirovics, Bíró P., Illés – Lita, Simon
G: Róth, Földes, Némedi, ill. Simon, Zavadszky

Gyôri ETO FC–Petrzalka
(szlovák) 1–1 (0–0)
Gyôr, 200 nézô. V: Dubraviczky
GYÔR: Sebôk (Krass) –Regedei (Kartelo), Stark, Salamon (Horváth R.), Böjte –Baumgartner (Jancetic), Jäkl, Füzi K. – Herczeg (Milaimovic), Bajevszki (Preisinger), Kardos (Geri)
G: Stark, ill. Preisinger (öngól)
Pályára lépett a Videoton is: a fehérváriak a listavezető fővárosi együttest fogadták. A házigazdáktól csupán Tóth Norbert volt távol, az MTK-ból viszont többen hiányoztak: ők az A-, illetve az utánpótlás-válogatottal Lengyelországban szerepelnek. A meccsen az MTK szerezte meg a vezetést Simon Attila révén a 8. percben, Róth Ferenc a 32. percben egyenlített. Szünet után három perc alatt két gólt lőttek a székesfehérváriak, s ezzel el is dőlt a találkozó. A hajrában még Zavadszky Gábor volt eredményes, így, akárcsak a februári előkészületi mérkőzésen (akkor 4–2 volt az eredmény a fehérváriak javára), ezúttal is a Videoton győzött.
A bajnokságban botladozó Győr viszont – bár két gólt szerzett – csak döntetlenre végzett a szlovák Petrzalkával.