Alakulóban van a Falco kosárcsapatának kerete

GY. F.GY. F.
Vágólapra másolva!
2025.06.22. 09:18
null
A szombathelyi Keller Ákos (jobbra) hosszabbított, a tervek szerint a sárga-feketéktől vonul vissza (Fotó: Török Attila)
Negyvenöt év után elbúcsúzik a szombathelyi kosárlabdaklub éléről Gráczer György, utódja visszaszerezné a bajnoki trófeát.

Egy korszak lezárult: július elsejétől az eddigi technikai vezető, Gábor Máté váltja a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely ügyvezető igazgatói pozíciójában a legendás Gráczer Györgyöt, aki 45 éven át állt a sárga-feketék élén. A csere azért nem érte derült égből villámcsapásként a vasiak klubházát, a váltás alaposan elő volt készítve.

 

„Gyuri bácsi előrelátó volt, a 2023–2024-es évad végén jelezte a városvezetésnek, hogy a következő idénye lesz az utolsó, és engem szeretne utódjának – mondta a Nemzeti Sportnak Gábor Máté. – Az elmúlt egy évben – de már korábban is – nagyon sok mindenbe betekintést adott, sok feladatot velem végeztetett el. Szenior menedzserként folytatja a csapat mellett, hogy az átadás-átvétel gördülékeny legyen, segítsen abban, ami eddig nem került szóba. Egyébként is addig marad a körünkben, amíg kedve és ereje van, az egész országban bármelyik sportvezető tanulhat tőle.”

Gábor Máté hozzátette, a vezetőedzővel, Milos Konakovval már egyeztettek, mindenképpen szeretnék visszahozni a bajnoki trófeát Szombathelyre. A játékoskeret ehhez alakulóban van, Tanoh Dez András kölcsönből visszatér, Bognár Kristófnak és Váradi Benedeknek élő szerződése volt, Perl Zoltánnal és Keller Ákossal sikerült hosszabbítani, utóbbi „gentleman’s agreementet” kötött arról Gráczer Györggyel, hogy a Falcóból vonul majd vissza, ennek növeli esélyét a kétéves kontraktus.

„Légiós fronton keresgélünk, zajlanak az egyeztetések, igyekszünk a legjobb személyiségű és ár-érték arányú játékosokat megtalálni – szögezte le a fiatal, 28 éves ügyvezető. – Kicsit korán vagyunk, sok bajnokság még tart, vagy a múlt hétvégén ért véget, a légiósok kivárnak és mi sem szeretnénk kapkodni. Irányítót mindenképpen szerződtetünk Pongó Marcell helyére, illetve valakit négyes posztra Bognár Kristóf és ötösre Keller Ákos mellé, illetve hármas posztra is igazolunk egy vagy két játékost.”

A Falco a Bajnokok Ligája selejtezőjében indulhat, szívesen meg is rendezte volna a klub, ám semleges helyszínen lesz szeptember 23-tól, a hírek szerint Olaszországban. Huszonnégy együttesből csak három jut a főtáblára, a vasiak kiemeltek lehetnek, mert előkelő helyet foglalnak el az erősorrendben.

 

Legfrissebb hírek

Bosnyák válogatottal erősített a bajnok szolnoki kosárcsapat

Kosárlabda
2025.07.09. 14:13

Pethő Ákosnak csak egy meccs miatt van hiányérzete

Kosárlabda
2025.07.09. 09:07

Férfi kosár NB I: 45 év után lépett egyet hátrébb Gráczer György

Kosárlabda
2025.07.07. 10:28

Kosárlabda: Somogyi Ádám megkedvelte Szolnokot, marad

Kosárlabda
2025.07.02. 08:00

Alekszandar Joncsevszki: Harcolunk a bajnoki trófeáért!

Kosárlabda
2025.06.27. 11:06

Férfi kosár: távozik a DEAC szerb légiósa

Kosárlabda
2025.06.24. 19:31

Férfi kosárlabda NB I: Észak-macedón vezetőedző az Atomerőmű kispadján

Kosárlabda
2025.06.23. 15:43

Vedran Bosnic harcos Szolnoki Olajbányászt ígér

Kosárlabda
2025.06.22. 11:17
Ezek is érdekelhetik