Szekszárd, Sopron, Pécs: megvan a negyedik győzelem is a női kosárlabda NB I-ben

K. Zs.K. Zs.
2024.10.13. 20:15
Kathryn Westbeld 20 pontot és 12 lepattanót tett a szekszárdi közösbe (Fotó: Dömötör Csaba)
Négy forduló után is százszázalékos a Sopron, a Szekszárd és a Pécs, mindhárom csapat hazai pályán érvényesítette a papírformát a női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján. Érdekes a tabella, a hat hibátlan csapatot hat nyeretlen követi.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
4. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
TARR KSC SZEKSZÁRD–DÁVID KORNÉL KA 96–84 (30–16, 20–22, 18–21, 28–25)
Szekszárd, 600 néző. V: Györfy, Lengyel Á., Sörlei
SZEKSZÁRD: HORVÁTH BERNADETT 11/9, BAA 19/3, Theodoreán 5, WESTBELD 20, WHITTLE 13/3. Csere: Mányoki 8, Boros J. 12/6, Bejedi 1, Johnson 4, Szücs G. 3/3. Edző: Magyar Bianka
DKKA: Varga S. 11/3, Katona B. 2, Marisa 11, LAUFER 24/9, HEGEDŰS J. 24/6. Csere: Takács D. 3, Dravecz 2, Szücs L. 5/3, Dávid M. 2, Papp L. Edző: Szentpáli Gergő
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–6. 7. p.: 21–10. 12. p.: 30–20. 18. p.: 48–30. 23. p.: 53–44. 27. p.: 66–54. 30. p.: 68–59. 34. p.: 80–66. 37. p.: 84–72
Magyar Bianka: – Védekezésünkkel az első negyedet kivéve nem lehetünk elégedettek. Nem engedhetünk több támadólepattanót az ellenfelünknek, és a faultokat is előbb kell beütni. Támadójátékunk jól működött, harmincnégy gólpasszt osztottunk ki, és a pontok is jól oszlottak el, hiszen öten is tíz pont fölé tudtak jutni.
Szentpáli Gergő: – Az első tíz percben harminc pontot nem lehet kapni. Az viszont tetszett, hogy erre reagálni tudtunk, összeállt a csapat. Nem mondom, hogy ez egy győzelemmel felérő vereség, de ismét tettünk egy lépést afelé, hogy megszerezzük első győzelmünket.

SOPRON BASKET–VBW CEKK CEGLÉD 71–36 (19–6, 24–10, 14–15, 14–5)
Sopron, 400 néző. V: Goda, Földesi, Nepp
SOPRON: Reid 8/6, Friskovec 9/9, Toman D. 4/3, VARGA A. 14/3, Monroe 8. Csere: Böröndy 5/3, Papp 4, SITKU ZS. 13, Krivacsevics 6, Rokob, Pavlopulu. Edző: Gáspár Dávid
CEGLÉD: Czank, Albert 3, Szirony 4, Farkas 9/6, Barnai 6. Csere: Andi 1, SZERELEM-KOBOLÁK 10/6, Hévizi, Viszmeg 3, Örsi, Kaid. Edző: Földi Attila
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–2. 8. p.: 17–4. 12. p.: 21–9. 15. p.: 29–9. 18. p.: 40–13. 22. p.: 45–22. 25. p.: 48–29. 28. p.: 57–29. 32. p.: 63–34. 38. p.: 68–34
Gáspár Dávid: – Nehéz héten vagyunk túl, és ez nagyon meglátszódott a játékunkon. Mindenkinek minden mérkőzésen el kell érni azt a sztenderdet, amit elvárunk, és fegyelmezetten kell játszania. A Cegléd kellemetlen stílusban, negyven percen keresztül zónázva játszott. Sok külső dobásra kényszerültünk, amelyek nem estek be jó százalékban. Nyögvenyelős volt bizonyos esetekben a támadójátékunk, ami lelassult. Ezeken szeretnénk javítani, és koncentrálunk a következő feladatokra.
Földi Attila: – Tisztában vagyunk a realitásokkal, de szeretnénk a jó pillanatainkat kicsit kitolni. Dolgozunk rajta. Nagyon nehéz sorsolásunk van, az első válogatott szünet előtti időszakban csak topcsapatok ellen játszunk. Azt kell szem előtt tartani, hogy dolgozzunk ugyanígy tovább, és remélhetőleg ennek meglesz az eredménye akkor, amikor kell.

NKA UNIVERSITAS PÉCS–E.ON ELTE BEAC 102–74 (27–24, 26–22, 33–15, 16–13)
Pécs, 300 néző. V: Csabai-Kaskötő, Söjtöry, Szilágyi
PÉCS: HELD 11/9, Szmailbegovics 8/6, RÁTKAI 10/3, Josepovits 4, Kiss A. 8. Csere: REISINGEROVÁ 13, STUDER 7/3, TÖRÖK 12, Laczkó 9/3, Olawuyi 8, Tóth O. 8/3, Zsebe-Weninger 4. Edző: Djokics Zseljko
BEAC: MOORE 11, Rakita 3, Milkovics 6/6, JONES 17, OZOLA 10/6. Csere: Bajzáth 6, Dobó 3, Végh-Dudás 2, Szauter 7/3, Drahos 9/3. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–10. 7. p.: 23–12. 12. p.: 29–27. 17. p.: 43–35. 22. p.: 62–48. 28. p.: 75–56. 33. p.: 92–63. 38. p.: 100–71. Kipontozódott: Laczkó (35. p.)
Djokics Zseljko: – Hosszas utazás, repülés, buszozás után nehéz helyzetben vártuk a meccset. A BEAC kellemetlen ellenfél, ez nem volt újdonság. Igyekeztünk jól szétosztani a játékperceket, támadásban nem lehetett okunk panaszra.
Mészárosné Kovács Andrea: – Az elején vezettünk szépen kidolgozott támadásokat, amivel elégedett lehetek. Tudtuk, hogy a Pécs a második félidőben változtatni fog a védekezésén. Az eladott labdákból rengeteg kosarat kaptunk, ezt meg kell akadályoznunk a jövőben.