Simán nyert Debrecenben, megvan az Atom ötödik győzelme a férfi kosár NB I-ben

K. Zs.K. Zs.
2024.10.24. 20:09
John Chandler 26 pontot szerzett a paksi csapatban (Fotó: Dömötör Csaba)
Az Atomerőmű magabiztosan, 82–54-re győzött a DEAC vendégeként a férfi kosárlabda NB I 6. fordulójának csütörtöki játéknapján. A paksiak immár öt győzelemnél tartanak. A csütörtöki másik mérkőzésen is fölényes vendégsiker született, a Kecskemét 87–58-ra verte meg az egyelőre nyeretlen Honvédot.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
6. FORDULÓ, csütörtöki mérkőzések
DEBRECENI EAC–ATOMERŐMŰ SE 54–82 (15–22, 11–19, 14–22, 14–19)
Debrecen, 1000 néző. V: Földházi, Mészáros, Horváth
DEBRECEN: Pongó Máté 10/6, Anderson 13/9, Drenovac 7, Williamson 5, Osztojics 3. Csere: Hőgye 6, Garamvölgyi 5/3, Neuwirth 4, Kovács II Á. 1, Flasár, Várszegi. Edző: Andjelko Mandics
PAKS: Halmai, CHANDLER 26/18, Benke 9, EILINGSFELD 14/12, Lake 3. Csere: LOCKETT 12/3, Révész 6, Joseph 6, Kovács Ákos 4/3, Dorogi, Géringer 2, Kucsora. Edző: Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–5. 9. p.: 10–20. 12. p.: 17–22. 15. p.: 23–26. 20. p.: 25–39. 22. p.: 26–43. 24. p.: 32–46. 29. p.: 33–59. 35. p.: 43–76
Andjelko Mandics: – Kétségtelen, hogy ezúttal sokkal jobb volt a Paks. Tizenöt percig tudtunk lépést tartani velük, majd átrohantak rajtunk. Mindent elárul, hogy a statisztikai lapon húsz lepattanóval és tizennégy gólpasszal több szerepel a vendégek neve mellett.
Kosztasz Flevarakisz: – Az Atomerőműnél minden nap azon dolgozunk, hogy minél fényesebb eredményt érjünk el idén. Véleményem szerint a befektetett munka nemcsak itt, Debrecenben, hanem már Szombathelyen is látszott. A bajnokság azonban nem sprint, hanem maratoni, hosszú távon kell jól teljesítenünk.
Tudósított: BARANYI KRISTÓF

EPS-Honvéd–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 58–87 (15–18, 7–28, 17–23, 19–18)