Nagy csatában a harmadik meccsét is megnyerte a Pécs a női kosárlabda NB I-ben

K. Zs.K. Zs.
2024.10.06. 21:15
Julia Reisingerová 20 pontot szerzett a pécsi csapatban (Fotó: NKA Universitas Pécs NKK Facebook)
A Pécs 62–59-re győzött a TFSE-MTK vendégeként a női kosárlabda NB I 3. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén. A pécsiek egyelőre hibátlanok, a fővárosiak még várnak az első győzelmükre.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
3. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzés
TFSE-MTK–NKA UNIVERSITAS PÉCS 59–62 (11–15, 13–22, 23–17, 12–8)
Dr. Koltai Jenő Sportközpont, 250 néző. V: Montgomery-Tóth C., Fodor A., Sörlei
TFSE: Dúl P. 4, SZABÓ F. 9/3, Gábor, MANIS 10, PRECHTEL 20/6. Csere: Kókai 5/3, Tóth F. 6/3, Dúl T. 1, Gyöngyösi, Pusztai P. 4. Edző: Hegedűs Péter
PÉCS: STUDER Á. 7/3, Rátkai 2, Zsebe-Weninger 5/3, Török Á. 6, REISINGEROVÁ 20. Csere: Szmailbegovics 6/6, Tóth O. 1, OLAWUYI 8, Held 7/6, Kiss A. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–7. 7. p.: 4–14. 12. p.: 13–19. 17. p.: 22–30. 19. p.: 24–36. 23. p.: 27–47. 26. p.: 39–49. 29. p.: 43–49. 33. p.: 54–56. 38. p.: 59–58
Kipontozódott: Szmailbegovics (39. p.), Dúl T. (40. p.)
Hegedűs Péter: – Azt kaptuk a Pécstől, amit vártunk, illetve amire készültünk. Számítottunk rá, hogy fizikailag kemény mérkőzés lesz, és agresszívan fog védekezni ellenfelünk. A második félidőben védekezést váltottunk, aminek köszönhetően a hajrában még a vezetést is sikerült átvennünk. A vége nem úgy sült el, ahogy szerettük volna, Studer Ágnes bedobta a triplát, nekünk a másik oldalon megvolt az esélyünk, de mindkét kísérletünk kimaradt.
Djokics Zseljko: – Boldog vagyok a győzelem miatt, hiszen a TFSE masszív csapat hazai pályán. Az első félidőben sok szerzett labdánk volt, jól védekeztünk. Azt gondoltam, látványosabb győzelmet fogunk aratni, de a második félidőben hiányzott csapatomból a jó mentalitás és a karakter, szinte minden kétes labdát ellenfelünk szerzett meg. A végjátékban nagyon fontos, hogy átérezzük a felelősség súlyát és a dobásokat elvállaljuk.