Destiny lett a DVTK végzete a női Euroligában

R. P.R. P.
2024.10.09. 21:23
A DVTK nagyon izgalmas meccsen szenvedett vereséget (Fotó: FIBA)
A női kosárlabda Euroliga 1. fordulójában a DVTK HUNTHERM 55–54-es vereséget szenvedett a francia Landes otthonában. Ellenben a Szekszárd 77 pontos (!) győzelemmel rajtolt az Európa-kupában.

A remekül harcoló diósgyőriek 20 másodperccel a vége előtt még négy ponttal vezettek, ám hátralévő idő nagyon rosszul sikerült Völgyi Péter csapatának. Destiny Slocum előbb dobott egy triplát, majd a DVTK támadása után megszerezte a lepattanót. Rögtön utána szabálytalankodtak vele szemben – erősen véleményes fault volt –, ezért két büntetőt is dobhatott. Mind a kettőt értékesítette, miközben Lelik Rékáék nem tudták növelni pontjaik számát. Így a vége 55–54 lett a franciák javára.

A DVTK egy hét múlva Juhász Dorka csapatát, az olasz Schiót fogadja, a magyar légiós azonban biztosan nem lesz ott a vendégek keretében, mert az észak-amerikai liga, a WNBA döntőjében érdekelt a Minnesota Lynx együttesével.

A női Európa-kupában a bajnoki bronzérmes szekszárdiak az Euroliga elvesztett selejtezője után kerültek át az Ek csoportkörébe, ahol elsőként görögországi túra várt rájuk. A görög bajnoki hatodik Szaloniki az Ek selejtezőjében kezdte a nemzetközi szezont, ahol a kolozsvári Clujt búcsúztatta.

Magyar Bianka csapata óriási erődemonstrációt tartott, 77 pontos különbséggel nyert (34–111). Boros Júlia és Baa Dominika is 19 pontot dobott. A görögök magyar légiósa, Gorjanácz Ágnes egy ponttal zárt.

A Pécs nagy csatában kikapott az olasz Campobasso vendégeként.

KOSÁRLABDA
NŐI EUROLIGA
1. FORDULÓ
A-CSOPORT
Landes (francia)–DVTK HUNTHERM 55–54 (12–9, 16–9, 8–17, 19–19)
Mont de Marsan, 1000 néző. V: Yalman (török), Cotrobas-Dascalu (román), Sánchez González (spanyol)
LANDES: Slocum 10/6, LACAN 13/3, Djekoundade 4, Djaldi-Tabdi 9/3, Fuehring 7/3. Csere: Bussiere 4, Macquet 6, Pardon, Ewodo 2. Edző: Julie Barennes
DVTK: Kányási 2, LELIK 10/3, CHARLES 15/9, M. Jovanovics 7/3, Grigalauskyte 9. Csere: Tadic 6, Miklós, Gulbe 5/3, Aho T. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–5. 5. p.: 8–5. 9. p.: 8–9. 13. p.: 21–9. 17. p.: 26–11. 18. p.: 26–16. 22. p.: 30–20. 29. p.: 32–31. 30. p.: 34–35. 33. p.: 36–40. 38. p.: 48–51. 40. p.: 50–54
Völgyi Péter: – Bátortalan kezdés után nagyon küzdöttünk a második félidőben, aminek köszönhetően a vezetést is átvettük. A mérkőzés megnyerése a mi kezünkben volt, de az utolsó percben buta hibákat követtünk el.

NŐI EURÓPA-KUPA
1. FORDULÓ
G-CSOPORT
Szaloniki (görög)–TARR KSC Szekszárd 34–111 (12–32, 7–25, 7–27, 8–27)
Szaloniki, 500 néző. V: Vlahovics (szerb), Ivanov (bolgár), Mijalkovszki (északmacedón)
IRAKLISZ: Jiapicoglu 4, Sziumureki, Paparoidami 6, Dickie 9/3, Westbrook 10. Csere: Gorjanácz 1, Kompecisvili 4, Rimpa, Kakaciu. Edző: Theodorosz Polimenisz
SZEKSZÁRD: Horváth Bernadett 6/6, BAA 19/3, WHITTLE 18/12, WESTBELD 13/3, Johnson 4. Csere: BOROS J. 19/9, Mányoky 4, Theodoreán 6, Bejedi 15/3, Bernáth 2, Szücs G. 5. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–9. 5. p.: 3–13. 12. p.: 12–36. 17. p.: 14–52. 19. p.: 15–54. 22. p.: 19–67. 28. p.: 23–80. 32. p.: 26–92. 34. p.: 30–97. 38. p.: 32–109. Kipontozódott: Johnson (32. p.)
Magyar Bianka: – Elismerésem a csapatnak, így szerettük volna kezdeni az Európa-kupa-szereplésünket! A védekezés volt a kulcs, örülök, hogy a negyvenedik percig nyomás alatt tartottuk az ellenfelet és kevés pontot kaptunk tőle. Támadásban jó volt a ritmusunk, minden úgy alakult, ahogyan elterveztük. Boldog vagyok, hogy győztünk, és annak is örülök, hogy minden pályára lépett játékosunk pontot szerzett. Sok gólpasszal, sok mozgással játszottunk, ez kell, hogy jellemezzen minket a folytatásban is.
L-CSOPORT
Campobasso (olasz)–NKA Universitas Pécs 72–65 (19–13, 18–16, 19–11, 16–25)
Campobasso, 900 néző. V: Güngör (török), Lapanovic, Mohoric (szlovénok)
CAMPOBASSO: Morrison 8, Scalia 3/3, Ziemborska 13/3, MADERA 18/9, KUNAIYI-AKPANAH 14. Csere: Trimboli 5/3, Kacerik 5/3, Meldere 6, Giacchetti. Edző: Domenico Sabatelli
PÉCS: Studer Á. 9/3, Held 15/6, Zsebe-Weninger 2, Kiss A. 2, REISINGEROVÁ 14. Csere: Olawuyi 3, Rátkai, Szmailbegovics 10/9, Török 8, Laczkó, Tóth O. 2. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–4. 6. p.: 17–8. 12. p.: 20–17. 20. p.: 37–27. 23. p.: 37–33. 27. p.: 52–38. 30. p.: 56–40. 33. p.: 56–50. 35. p.: 64–54. 39. p.: 66–65. Kipontozódott: Szmailbegovics (37. p.), Trimboli (37. p.), Reisingerová (39. p.)
Djokics Zseljko: – Elismerésem a csapatomnak, kár, hogy az utolsó negyedben nem volt bennünk még egy kicsivel több pont…