Női kosár NB I: a Vasas megint győzött idegenben a TFSE-MTK ellen, harcolhat az ötödik helyért

K. Zs.K. Zs.
2024.04.27. 21:40
Jacaira Allen 29 ponttal és 15 lepattanóval segítette győzelemhez a Vasast (Fotó: Nagy Gábor)
A Vasas Akadémia tetemes hátrányt ledolgozva, kétszeri hosszabbításban 89–84-re győzött a TFSE-MTK vendégeként a női kosárlabda NB I szombati játéknapján, 2–1-es összesítéssel megnyerte a két fővárosi csapat párharcát, amivel kiharcolta, hogy megmérkőzzön az ötödik helyért a Péccsel.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
AZ 5–8. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS
TFSE-MTK–VASAS AKADÉMIA 84–89 (22–16, 12–13, 19–8, 16–32, 9–9, 6–11) – kétszeri hosszabbításban
Csörsz u., 300 néző. V: Nagy V., Rózsavölgyi, Gruber
TFSE: DÚL T. 17/15, BAA 12/3, Szabó F. 19, CARTER 18/9, Czinano 14. Csere: Németh A. 3, Burján 1, Király. Edző: Hegedűs Péter
VASAS: M. Taylor 7, TÓTH O. 20, ALLEN 29/12, Jáhni 6, BUDÁCSIK 9/3. Csere: Boros B. 6, Gelei, Madár K. 2, Salamon Zs. 6, Madár E. 4. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–4. 6. p.: 16–6. 9. p.: 22–15. 12. p.: 22–23. 16. p.: 28–27. 19. p.: 34–27. 24. p.: 36–31. 27. p.: 45–33. 32. p.: 55–41. 35. p.: 57–51. 39. p.: 68–62. 43. p.: 78–71. 47. p.: 78–80. 49. p.: 82–85
Kipontozódott: Czinano (34. p.), Budácsik (37. p.) Carter (40. p.), Allen (47. p.), Szabó F. (49. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a Vasas javára.
Hegedűs Péter: – Kétszer nyertük meg a találkozót, a rossz döntéseknek köszönhetően mégis elveszítettük, büntetőt hagytunk ki a végjátékban és nem faultoltunk, valamint kihagytunk összesen tizenhárom büntetőt. Sajnos az ellenfélnél mindig volt, aki pluszt tudott hozzátenni, nálunk a kulcspillanatokban nem akadt ilyen játékos. Ez egy csapatjáték, így együtt sírunk és nevetünk, közösek a sikerek és a kudarcok is, fájó a vereség.
Milos Pavlovics: – Mentalitás, karakter és hogy nem adtuk fel, csak ezeknek köszönhetjük a győzelmet. A hazai meccsen nem sikerült elkapni úgy a fonalat, és most az első félidőben is hasonló problémáink voltak, de nem estünk össze. Jacaira Allennek köszönhetően meccsben maradtunk, és a végjáték nekünk kedvezett.