Női kosár MK: a Vasas legyőzésével a Győré lett a bronzérem

FAZEKAS ZOLTÁNFAZEKAS ZOLTÁN
2024.03.17. 18:34
A Győr nem adott esélyt a Vasasnak a bronzmeccsen (Fotó: Nagy Gábor)
A házigazda Serco Uni Győr 79–54-re legyőzte a Vasas Akadémiát a női kosárlabda Magyar Kupa négyes döntőjének harmadik helyért játszott mérkőzésén, így megszerezte a bronzérmet.

Ígéretesen a bronzmérkőzés Győrben, hiszen az első negyed végéig tapadt a favorit házigazdára a négyes döntő újonca, a Vasas Akadémia. Láthatóan nehezen dolgozták fel a zöld-fehérek a DVTK elleni előző napi vereséget, s lassan lendültek játékba, amiben közrejátszott, hogy már az első húsz percben 12-szer adták el Bach Boglárkáék a labdát. A második negyedben így is elhúztak, s hiába volt 41 dobása a Vasasnak 20 perc alatt, ami sok, de pontatlanul céloztak Tóth Orsolyáék, így 10 pont lett a félidőbeli hátrányuk. Nagyszünet után gyorsan eldöntötte a meccset a kétszeres MK-ezüstérmes Győr, amely 2017 és 2018 után végül könnyedén szerezte meg a klub harmadik bronzérmét.

NŐI MAGYAR KUPA, NÉGYES DÖNTŐ
A 3. HELYÉRT
SERCO UNI GYŐR–VASAS AKADÉMIA 79–54 (21–17, 25–19, 22–7, 11–11)
Győr, 400 néző. V: Goda, Győrffy, Rózsavölgyi
GYŐR: Ruff-Nagy 8/6, BACH 11/6, CARLETON 11/6, Gyöngyösi 2, Anigwe 10. Csere: TÖRÖK Á. 15/9, Goree 8, Dubei 5, Dombai 9/3, Hegedűs, Molnarova. Edző: Cziczás László
VASAS: M. Taylor 11/3, Tóth O. 5, Allen 3, Jáhni 7/3, BUDÁCSIK 9. Csere: Szerencsés, Salamon Zs. 2, Madár E. 5, Madár K. 4, Boros B. 6/3, Gelei 1, Kádár 1. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–6. 6. p.: 11–10. 12. p.: 21–21. 16. p.: 35–25. 19. p.: 41–36. 24. p.: 51–36. 28. p.: 59–40. 30. p.: 68–41. 39. p.: 79–54

Cziczás László: – Nagyon nehéz volt elkezdenünk ezt a mérkőzést, mert a győri rendezésű tornán szerettünk volna bejutni a döntőbe, még úgy is, hogy nem mi voltunk az esélyesek. Ettől függetlenül örülünk ennek az éremnek is.

Milos Pavlovics: – Szenvedtünk ezen a találkozón, s ezúttal sem ütöttük be és használtuk jól a személyi hibákat, s nagyon hamar meglépett a Győr tőlünk. Egy mély kerettel rendelkező, euroligás együttestől kaptunk, amely jóval erősebb nálunk és rutinosabb a mi csapatunknál.