Férfi kosár Euroliga: Hangáék szinte leiskolázták a Partizant a belgrádi derbin – videók

K. Zs.K. Zs.
2024.01.04. 22:16
Hanga Ádám Cz-kosárnak örül a csütörtöki belgrádi derbin (Fotó: Getty Images)
Hanga Ádám csapata, a Crvena zvezda fergeteges első félidőt követően 88–72-re legyőzte a Partizan Beogradot a férfi kosárlabda Euroliga ezúttal is fantasztikus hangulatban zajló belgrádi derbijén. A magyar irányító három sikeres triplára építve 11 pontot szerzett az elitliga csütörtöki játéknapján, klubja százszázalékos európai hetet zárt. A Fenerbahce elsöprő játékkal, az Olympiakosz nagy csatában nyert rangadót, és ezen a játéknapon a sereghajtó ASVEL Villerubanne-nak is kijött a lépés.

A két nappal korábbi, Fenerbahce elleni győzelem alkalmával a 200. Euroliga-tripláját beszóró Hanga Ádám csütörtökön a negyedik percben, csapata 5–4-es vezetésénél kapcsolódott be a félelmetes hangulatú belgrádi derbibe, némi akklimatizálódás után egy percen belül bedobott két hármast, és amikor a második negyedben újra a gyűrűbe talált, már húsz ponttal vezetett a csapata (36–16).

A HANGULATRÓL

Az első félidő meglepetésre nagyon egyoldalú volt: a Zvezda hét, a Partizan két triplát dobott be, az asszisztok aránya 15:2, a labdaeladásoké 4:9 volt, nem véletlenül vezetett 21-gyel a piros-fehér legénység (50–29)…

EGY HANGA-ASSZISZT

A harmadik negyedben a Partizan valamennyit lemorzsolt a hátrányából, a negyedik játékrész elején aztán megint húsz volt közte – Hanga harmadik tripláját követően (68–48). A tetemes előny birtokában Joannisz Szfairopulosz vezetőedző bátrabban rotálhatta a Zvezdát, 71–53-nál a magyar irányítót is lecserélte egy időre.

A nagyot hajrázó Partizan Frank Kaminsky triplájával beküzdötte magát tíz pont alá (77–68), azonban a Cz egy időkéréssel rendezte sorait, uralni tudta az utolsó perceket, és visszavágott az októberi kétpontos (86–88) Euroliga-vereségért (az ABA-ligában is találkoztak már egyszer az idényben, ott 98–87-re nyert a Partizan).

HANGA HARMADIK TRIPLÁJA

Hanga 21:57 percet töltött a parketten, 11 ponttal zárt (3/4 tripla, 1/3 dupla, 0/2 büntető), három lepattanó, két-két assziszt és labdaszerzés, egy labdaeladás, valamint két kiharcolt és két elkövetett fault került a neve mellé. A Zvezdában Nemanja Nedovics 16, az új amerikai igazolás, Freddie Gillespie és Rokas Giedraitis 14-14, Milos Teodoszics 13 ponttal finiselt, a Zach LeDayt nélkülöző Partizanban Kevin Punter 17-et szerzett.

FENERBAHCE–MACCABI 109–74

ASVEL–ZALGIRIS 93–79

OLYMPIAKOSZ–MONACO 75–73

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
ALAPSZAKASZ, 19. FORDULÓ
• Csütörtöki mérkőzések

Crvena zvezda (szerb)–Partizan (szerb) 88–72 (24–13, 26–16, 15–19, 23–24)
Fenerbahce (török)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 109–74 (22–22, 35–9, 23–17, 29–26)
ASVEL Villeurbanne (francia)–Zalgiris Kaunas (litván) 93–79 (23–17, 28–26, 21–16, 21–20)
Olympiakosz (görög)–Monaco (francia) 75–73 (17–21, 17–15, 22–22, 19–15)
• Pénteki mérkőzések

Alba Berlin (német)–Virtus Bologna (olasz)
Barcelona (spanyol)–Baskonia (spanyol)
Milan (olasz)–Bayern München (német)
Pamesa Valencia (spanyol)–Panathinaikosz (görög)
Real Madrid (spanyol)–Anadolu Efes (török)