Női kosár NB I: harminccal verte a Sopron a kiesőjelöltet

S. B.S. B.
2023.12.20. 19:43
Jelen Brooks volt a soproniak legeredményesebb játékosa (Fotó: Nagy Gábor, archív)
A Sopron 89–59-re győzte le a Szigetszentmiklóst a női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság 4. fordulójából elhalasztott mérkőzésen.

Hiába kezdett meglepően jól a kiesőjelölt gárda és szorongatta meg az első negyedben a Sopront, ezt a lendületet már nem tudta tartani már a félidőig sem. A második játékrészben már könnyedén elléptek a vendégek és erre a folytatásban sem tudott válaszolni a Szigetszentmiklós – 30 pontos soproni győzelemmel zárult az összecsapás.

A vendégek legeredményesebb játékosa Jelena Brooks volt, aki végül 22 ponttal zárt.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
BKG-PRIMA NATURA SZIGETSZENTMIKLÓS–SOPRON BASKET 59–89 (20–21, 11–27, 14–23, 14–18)
Szigetszentmiklós,
200 néző. V: Nyilas, Jakab, Jankovics
SZIGETSZENTMIKLÓS: Takács D. 3, Baltokijene 18, KOCH 9/9, Marotta 11, ALDAZABAL 12/3. Csere: Bajzáth, Gróf J., Rozmán 6, Duka. Megbízott edző: Riskó Dávid
SOPRON: Fegyverneky 9/3, TURNER 15, BROOKS 22/12, Sitku Zs. 4, Határ 9. Csere: Papp K. 6, Varga A. 3/3, Toman R. 3/3, Kókai 2, BÖRÖNDY V. 16/9, Jevtovics. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–4. 8. p.: 18–17. 13. p.: 22–27. 17. p.: 22–46. 22. p.: 31–52. 27. p.: 35–61. 33. p.: 49–73. 38. p.: 59–80
Riskó Dávid:
– Sok pozitívum volt a mérkőzésen. Ami eldöntötte a találkozót, az ominózus négy perc, amikor 25–0-s rohanást produkált a Sopron, ez egyszerűen elfogadhatatlan. Azonban a fennmaradó időben kiváló munkát végeztek a lányok, teljesen más mentalitásban, mint eddig. Talán ez volt a legértékelhetőbb mérkőzésünk még a harmincpontos vereség ellenére is.
Gáspár Dávid:– Teljesen nem vagyok elégedett, de a korábbi hetek játékát látva annak örülök, hogy most győzelemmel hagytuk el a pályát. Bízom benne, hogy a közeljövőben tudunk még sokkal jobb kosárlabdát is játszani, mint az elmúlt hetekben.

1. DVTK 9 9 687–511 18 1.000
2. Győr 9 7 2 761–650 16 0.889
3. Pécs 9 6 3 686–596 15 0.833
4. TFSE 9 6 3 693–600 15 0.833
5. Szekszárd 9 5 4 704–595 14 0.778
6. Sopron 9 5 4 693–612 14 0.778
7. Vasas 9 3 6 515–642 12 0.667
8. BEAC 9 3 6 643–733 12 0.667