Női kosár NB I: a Győr 100 pont fölé jutott a Sopron ellen; a DVTK hibátlan maradt

2023.12.17. 19:00
Destiny Slocum (labdával) 20 pontot szerzett a győri csapatban (Fotó: Nagy Gábor)
Megőrizte hibátlan mérlegét a DVTK a női kosárlabda NB I-ben: a miskolciak hazai pályán 72–64-re verték a Szekszárdot a 9. forduló vasárnapi játéknapján. Hazai siker született a nyugati presztízsmeccsen is, a Győr 105–91-re győzött a címvédő Sopron ellen, és magabiztosan nyert a harmadik vendéglátó, a Pécs is.

MEGLEPŐEN JÓ JÁTÉKKAL nyitottak a hazaiak a Győr–Sopron megyei női rangadón, Gáspár Dávid, a vendégek edzője alig több mint két perc után kénytelen volt időt kérni. Bridget Carleton, a győriek kanadai válogatott bedobója első negyedbeli 14 pontja azonban tovább növelte a két csapat közötti különbséget.

VÉLEMÉNYEK
Bridget CARLETON, a Győr bedobója: – Értékes győzelmet arattunk egy jó Sopron ellen, ami különösen jól jött az ünnepek előtt. Az első negyed őrült irama után támadójátékunk a kellő hullámhosszon volt, annak pedig külön örülök, hogy jó játékkal járultam hozzá a csapat teljesítményéhez.
Yvonne TURNER, a Sopron hátvédje: – Csapatunk védekezése nem a kellő szinten volt, alatta inkább, ez az oka a vereségnek. A hazai csapat jó teljesítményt nyújtott, a mi produkciónk azonban kevés egy szerda-szombati ritmusban játszó ellenféllel szemben. Puhák, lendület nélküliek voltunk, ezzel a játékkal nem lehetett győzni.

Húszpontos hazai vezetésre senki sem gondolt 12 játékperc után, innentől az volt a kérdés, hogy változtatni tud-e enervált játékán a soproni csapat. Tudott, letámadásra tért át, a nagyszünetig sikerült is a hátránya felét lefaragni.

A második húsz percet elszántan kezdték a vendégek, a Győr viszont felvette az elédobott kesztyűt, tartotta hadállásait, ezért újabb soproni időkérés következett. A hazaiakénál kisebb létszámú soproni szurkolótábor is új erőre kapott, ám az eredményjelző továbbra is megnyugtató hazai előnyről árulkodott.

Az utolsó negyedet 15 pontos győri vezetéssel kezdték a csapatok, és hamar kiderült, hogy ezúttal nincs realitása soproni fordításnak, a harcosabb, mozgékonyabb győri csapat magabiztosan nyerte meg a rangadót egy olyan mérkőzésen, amely nem a védekezésről szólt.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
9. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
SERCO UNI GYŐR–SOPRON BASKET 105–91 (35–20, 28–33, 24–19, 18–19)
Győr, 600
néző. V: Földházi, Mészáros, Varga-Záray
GYŐR: SLOCUM 20/9, Dubei 4, CARLETON 30/12, GYÖNGYÖSI 11/3, GOREE 17/3. Csere: Ruff-Nagy 5/3, DOMBAI 9/3, TÖRÖK Á. 9/3, Bach. Edző: Cziczás László
SOPRON: Fegyverneky 7, TURNER 13, Sitku Zs. 2, BROOKS 24/3, MOMPREMIER 12. Csere: Papp K. 3/3, Toman R. 5/3, VARGA A. 9/3, HATÁR 9, Böröndy 7/6, Crvendakics. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 3. perc: 12–2. 6. p.: 18–13. 9. p.: 28–15. 12. p.: 42–22. 15. p.: 50–32. 18. p.: 59–45. 25. p.: 73–57. 28. p.: 80–62. 33. p.: 92–76. 35. p.: 96–80
Kipontozódott: Papp K. (33. p.), Dombai (40. p.)
Cziczás László:
– Számunkra döntő volt a jó kezdés, és nagyon jól védekeztünk minden negyed elején. Ez megadta a támadásaink alaphangját, végül is a csapat egész évben nyújtott kiválót, és ez a siker hitet ad a további közös munkához.
Gáspár Dávid: – Már az első negyed olyan előnyt adott a Győrnek, amellyel végig élni tudott. A Győr játékelemeit semmiben sem tudtuk megakadályozni, koncentráció nélküli kezdésünk rányomta a bélyegét a mérkőzés egészére. Elszomorító a kapott százöt pont, és ez megmutatta, minden téren nagyon sokat kell dolgoznunk a közeljövőben.

DVTK HUN-THERM–TARR KSC SZEKSZÁRD 72–64 (15–13, 24–14, 19–18, 14–19)
Miskolc, 1200
néző. V: Nagy V., Pozsonyi, Balog
DVTK: AHO N. 16/9, Aho T. 3/3, Charles 11, JOVANOVICS 9/3, TADIC 10. Csere: LELIK 14/9, Toman 5, Grigalauskyte 2, Tenyér 2. Edző: Völgyi Péter
SZEKSZÁRD: HORVÁTH B. 19/12, Sztanacsev 5, Boros 5, Szűcs G., MONROE 19. Csere: Mányoky, Miklós M., Krnjics, WESTBELD 16/3, Holcz, Theodoreán. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–5. 6. p.: 11–9. 8. p.: 15–9. 12. p.: 23–15. 14. p.: 29–18. 19. p.: 39–27. 24. p.: 49–31. 26. p.: 49–38. 29. p.: 56–45. 36. p.: 62–54. 38. p.: 64–59
Kipontozódott: Mányoky (35. p.)
Völgyi Péter:
– Ahogy megyünk előre, egyre jobban érezni a fáradtság jeleit, például nem esnek be a dobások, ezért is jön jól a szurkolóink támogatása. A Szekszárd nagyon jól küzdött, s bár a második negyed után úgy gondoltam, hogy a harmadikban eldöntjük a meccset, nem úgy történt, ez későbbre maradt. Nagyon örülök, hogy ilyen jól állunk a bajnokságban, remélem, hogy még maradt tartalékunk az év utolsó meccsére, a szerdai, olasz Schio elleni Euroliga-találkozóra.
Djokics Zseljko: – Szeretnék gratulálni a Miskolcnak, nemcsak a győzelemhez, hanem az egész meneteléshez is a bajnokságban, az Euroligában. A jó sorozatuk adta meg a plusz önbizalmat nekik, az első negyedben jó százalékkal dobtak kívülről, belülről. A meccs a második tíz percben ment el, azért is kértem egymás után kétszer időt, mert olyan volt, mintha először találkoztunk volna, a játékosok nem tudták milyen figurát kell játszani, teljes volt a zűrzavar. Kár, hogy ez történt.
Tudósított: BERECZ CSABA

NKA UNIVERSITAS PÉCS–E.ON ELTE BEAC 95–65 (29–22, 19–16, 26–12, 21–15)
Pécs, 500
néző. V: Farkas G., Kapusi, Földesi
PÉCS: Tadic 8/3, Laczkó 5/3, WALLACE 10/6, MÉRÉSZ B. 11, WILLIAMS 19. Csere: WENINGER 7/3, Smailbegovics 10/6, Rátkai 6/3, Olawuyi 12, Kiss A. 5, Simon Zs., Halmágyi Kata 2. Edző: Jovan Gorec
ELTE: ANGYAL 16/3, Katona B. 9, Zsámár 14/6, Pavic 12, Tóth F. 9/3. Csere: Milkovics 2, Orosz, Drahos 2, Szauter, Séllei 1. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–2. 6. p.: 13–5. 13. p.: 43–24. 17. p.: 45–31. 23. p.: 55–43. 26. p.: 63–47. 33. p.: 79–54. 37. p.: 86–63
Jovan Gorec:
– A második félidőben nyertük meg egyértelműen a mérkőzést. A BEAC rotációján látszottak a problémái, mi viszont tudtunk több lehetőséget is adni azoknak, akik eddig kevesebbet kaptak.
Mészárosné Kovács Andrea: – Foghíjasan érkeztünk, de ilyen kevés összpontosítással nem kezdhetünk mérkőzést. Utána jól alkalmazkodtunk a hazaiak játékához, a végén azonban kinyílt az olló.
Tudósított: MÓCZÁN ZOLTÁN