Férfi kosárlabda NB I: a Sopron sorozatban negyedszer nyert

2023.12.30. 19:14
A Sopron sorozatban negyedik győzelmét aratta (Fotó: Facebook/Soproni Kosárlabda Club)
A Debrecen három ponttal győzött Oroszlányban, míg a Sopron hazai pályán nyert a Kecskemét ellen a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján.

Az Oroszlányban Kyle Destin Riddley 24, DeAndre Gholston 21 pontot dobott, a vendégeknél négyen zártak tíz pont fölötti teljesítménnyel.

A Sopron legjobbja Dayon Griffin volt 20 ponttal, a Kecskemétnél Shannon Bogues 17 pontig jutott. A Sopron sorozatban negyedik bajnoki meccsét nyerte meg.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
MVM-OSE Lions–DEAC 78–81 (18–20, 26–22, 15–22, 19–17)
Oroszlány, 1087
néző. V: Kapitány, Ádám, Fodor.
OROSZLÁNY: RIDDLEY 24/6, Ruják A. 2, Szabadfi 2, John Jr. 9/6, POLUTAK 12. Csere: Balsay 8/3, GHOLSTON 21/3, Gáspár. Edző: Simon Petrov
DEBRECEN: EDWIN 18/6, Hőgye 6/6, DRENOVAC 18/3, WILLIAMSON 12, Buljevic 6. Csere: T. Tadics 5/3, MÓCSÁN 16/12, Czermann P. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–7. 7. p.: 6–13. 7. p.: 12–13. 10. p.: 16–20, 13. p.: 24–30. 16. p.: 34–32. 19. p.: 42–38. 23. p.: 46–49. 28. p.: 51–62. 30. p.: 59–62. 31. p.: 60–67. 35. p.: 65–67. 38. p.: 67–75. 40. p.: 78–79. Kipontozódott: Hőgye (29.), T. Tadics (40.)
Simon Petrov:
– Jó meccset játszottunk, de lehetett volna jobb is. A rövid kispad miatt a mérkőzés végén már nem maradt elegendő erőnk a fordításra.
Andjleko Mandics: – Gratulálok a srácoknak, nehéz meccset nyertünk meg, de erre számítottunk. A végén okosabbak voltunk, bár nem kellett volna ennyire szorossá tennünk a mérkőzést, hiszen tizenegy ponttal is vezettünk. Néha szerencsénk is volt, de azt ki kell érdemelni. A hozzáállásunk és a koncentrációnk megfelelő volt, ez hozta meg számunkra a győzelmet.

Sopron KC–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 68–61 (14–22, 22–12, 18–16, 14–11)
Sopron, 1800
néző. V: Győrffy P., Minár, Nyilas.
SOPRON: NICHOLS 16/3, Meszlényi 3, GRIFFIN 20/12, Da Silva 6, Molnár M. Csere: SIDIBE 10, Csendes 11/9, Fazekas, Keller B., Sitku 2. Edző: Gasper Potocnik
KECSKEMÉT: Sinik 4, BOGUES 17, Ivkovics 6, Kucsera 5/3, Karahodzsics 6. Csere: Wittmann, Dramicsanin 12/6, Lukovics 9, Tóth Barna 2, Körmendi. Edző: Ivkovics Sztojan
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–8. 8. p.: 12–18. 12. p.: 17–26. 15. p.: 20–30. 18. p.: 34–34. 22. p.: 39–36. 25. p.: 46–39. 28. p.: 54–46. 32. p.: 56–54. 35. p.: 59–60. 39. p.: 63–61.
Gasper Potocnik:
– Nagyon köszönjük a szurkolóinknak a buzdítást, mert sokat segítettek! Hullámzó volt a játékunk, ami a rövidebb rotációnknak volt köszönhető, de a játékosok mindent megtettek, a hozzáállás végig megfelelő volt, ezért gratulálok nekik. Ma a legfontosabb a győzelem megszerzése volt, most pedig mindenkinek jó ünneplést kívánok szilveszterre, és a legjobbakat 2024-re.
Ivkovics Sztojan: – Gratulálok a Sopronnak! Nagyon sok hibába kényszerítettek bele minket, és rengeteg támadó lepattanót szedtek, ez döntő volt a meccs szempontjából. Gratulálok a kollégámnak is, mert csapata nagyon szépen és összeszedetten játszott. Az első tizenöt percben úgy játszottunk, mint edzésen, utána kaotikussá vált a támadásunk. Három-négy perccel a vége előtt is nálunk volt még az előny. Sose legyen rosszabb szériánk, mint ez. Szoros a bajnokság, ezért minden meccs fontos. Boldog új évet mindenkinek!

KOMETA KAPOSVÁRI KK–EGIS KÖRMEND 101–81 (29–16, 29–20, 21–21, 22–24)
Kaposvár, 1300 néző. V: Földházi, Balog, Lengyel Á.
KAPOSVÁR: Paár 3/3, Krnjajszki, ABELL 30/6, R. JACKSON 10, JEAN-MARIE 15. Csere: EADDY 22/15, KOPRIVICA 10, Bogdán 6/3, Halmai 2, Puska 1, Szőke Bálint 2, Hajduk. Edző: Dalibor Damjanovic
KÖRMEND: COOK 18/3, Morgan 14, Kiss M. 2, DURÁZI 14, TOLBERT 16/3. Csere: DJOGO 14/3, Sylla 2, Schmera, Takács K., Ferencz 1. Edző: Kocsis Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–2. 7. p.: 19–9. 13. p.: 43–23. 15. p.: 51–31. 19. p.: 57–32. 23. p.: 62–43. 25. p.: 68–45. 28. p.: 74–51. 32. p.: 84–61. 36. p.: 91–70
Kipontozódott: Sylla (32. p.), Paár (37. p.), Halmai (39. p.), Jackson (39. p.)
Dalibor Damjanovic: – Jól felkészült a csapat erre a meccsre. Tartottuk magunkat a terveinkhez, végig támaszkodtak egymásra a játékosok, ami nagyon fontos volt.
Kocsis Tamás: – Olyan agresszív védekezést kaptunk, amire nem voltunk felkészülve. Úgy nem lehet nekiállni egy mérkőzésnek, ahogyan mi tettük, ez teljesen elfogadhatatlan. Amit csináltunk egész héten, abból gyakorlatilag semmit nem kaptunk vissza, ez már nem először fordul elő az évad során. Eddig mindig tudtunk változtatni, remélem, most is sikerül.

SZTE-Szedeák–Zalakerámia ZTE KK 70–74 (27–15, 6–25, 22–16, 15–18)
Szeged, 1500 néző. V: Tőzsér, Söjtöry, Szilágyi.
SZEGED: Balogh Sz. 8/3, LOCKE 18/9, MUCZA 15, BOGNÁR K. 17/3, Lake 8. Csere: Zsíros 3/3, Cohill, Majer 1. Edző: Nikola Lazics
ZALAEGERSZEG: HICKS 19/6, Csátaljay, Paige 10/3, OSZTOJICS 14, Tóth Á. 9. Csere: Keller I., MISULA 13/6, Csuti, NÉMETH Á. 9. Edző: Lubomir Ruzicka
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–5. 6. p.: 13–9. 8. p.: 20–11. 12. p.: 27–17. 15. p.: 27–24. 19. p.: 33–37. 22. p.: 34–45. 28. p.: 52–52. 32. p.: 55–60. 38. p.: 63–69. Kipontozódott: Balogh Sz. (34. p.), Lake (37. p.)
Nikola Lazics:
– Az első negyedben jó ritmusban kosárlabdáztunk, kontrolláltuk a mérkőzést. A kritikán aluli második felvonás után rendeztük ugyan sorainkat, de a hajrában a hosszabb kispaddal rendelkező Zalaegerszeg fölénk kerekedett és megérdemelten nyert.
Lubomir Ruzicka: – Elsősorban jó védekezésünknek köszönhetően nyertünk. Sorsdöntőnek bizonyult, hogy a csereként pályára lépő Németh Ákos „levette a pályáról” a Szeged legponterősebb játékosát, Noah Locke-t. Boldog vagyok, hogy négy vereség után sikerült nyernünk.

ATOMERŐMŰ SE–NHSZ-SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 92–86 (18–29, 28–28, 18–11, 28–18)
Paks, 1200 néző. V: Cziffra, Goda, Horváth Cs.
PAKS: IHRING 27, White 19, NICHOLSON 20/9, Wright Jr. 10, Radics. Csere: Géringer 2, Wooten Jr. 6, Kovács I Ákos 8/6, Kékesi, Kucsora, Dorogi. Edző: Sebastjan Krasovec
SZOLNOK: Pongó Máté 8/6, Thomas 12/3, Eads 15, Pallai 4, Wiggins 14. Csere: JOVANOVICS 28/9, Révész Á. 5/3, Vincze R. Edző: Szarvas Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–10. 8. p.: 16–22. 13. p.: 26–35. 17. p.: 38–49. 20. p.: 46–57. 23. p.: 54–61. 26. p.: 59–63. 29. p.: 64–68. 32. p.: 70–71. 35. p.: 77–78. 39. p.: 90–86
Sebastjan Krasovec: – Az első félidőben le voltunk maradva, sok kihagyott dobásunk volt, ezt a második félidőre sikerült kijavítanunk, jól játszottunk, nagy energiákat mozgósítottunk, védekezésben odatettük magunkat.
Szarvas Gábor: – Fájó vereségen vagyunk túl, kiélezett, férfias küzdelem volt, megérdemelten nyert a Paks. Az első félidőben jól játszottunk, kontrolláltuk a mérkőzést, sajnos a második félidőre lelassultunk, jól védekezett az ellenfél, jól reagált a támadásainkra, ez a vesztünket okozta. A szerencse sem állt mellénk, hiszen három játékost kellett mellőznünk a mérkőzésen.

Budapesti Honvéd SE–Arconic-Alba Fehérvár 89–91 (25–17, 26–27, 23–32, 15–15)
Ludovika Aréna, 1150 néző. V: Mészáros B., Makrai, Pozsonyi.
HONVÉD: I. BROWN 28/9, Hajdu P., Djokovics 11/6, HENRY 16/3, Peringer 5. Csere: Kopácsi, WESSON 16/9, FILIPOVICS 11, Bazsó 2, Reizinger. Edző: Zlatko Jovanovics
FEHÉRVÁR: CHAMBERS 31/9, Kass, Barnett 7/3, Philmore 4, DICKEY 6. Csere: VOJVODA 23/6, Balogh M., ROBERTS 20/6, Takács Milán. Edző: Alejandro Zubillaga
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–9. 6. p.: 15–9. 9. p.: 22–17. 13. p.: 33–26. 17. p.: 44–33. 23. p.: 55–49. 28. p.: 63–67. 34. p.: 80–81. 39. p.: 88–89
Zlatko Jovanovics:
– Először is gratulálok az Albának a győzelemhez! Megérdemelten nyertek, de ugyanezt mondanám akkor is, ha mi szereztük volna meg a győzelmet. Nagyon jól játszottunk, végig meccsben voltunk az Albával. Az ilyen jó csapatok ritmusát nem könnyű felvenni, mi most erre többnyire jól válaszoltunk, de néha hiányzott még egy kis koncentráció. A harmadik negyedben több támadó lepattanót engedtünk, volt néhány rossz passzunk, és pontosan ezek az apróságok döntenek el egy ilyen meccset. Jó egészséget és boldog új évet kívánok mindenkinek!
Alejandro Zubillaga: – Szeretnék köszönetet mondani a szurkolóinknak, hogy mindenhova elkísérnek minket és ilyen nagy energiát tudnak adni nekünk! Gratulálok a Honvédnak is, folyamatosan fejlődnek! Kedvelem az ilyen klubokat, amelyek szeretnének valami nagyot alkotni fiatal srácokkal és jó kosárlabdát játszanak. A mérkőzésre rátérve: az első félidőben puhán védekeztünk, ellenfelünk több hármast is dobott, fordulást követően viszont csak egyet kaptunk. Ez annak köszönhető, hogy a védekezésben sikerült magasabb fokozatba váltanunk, kicsit agresszívabbak voltunk, ami végül a kulcsot jelentette a győzelemhez. Boldog új évet kívánok!