Férfi kosár Euroliga: nagy hajrá után nyert Hanga csapata; 100 pont fölött a Barca – videók

K. Zs.K. Zs.
2023.12.01. 22:42
A Zvezdában 23 pontot szerző Nemanja Nedovics itt éppen Shane Larkin mellett vezeti el a labdát (Fotó: Getty Images)
Hanga Ádám csapata, a Crvena zvezda – a magyar irányító nélkül – hazai pályán 97–83-ra legyőzte a török Anadolu Efest a férfi kosárlabda Euroliga 11. fordulójában. A pénteki programban 100 pont fölé jutott és nyert a Barcelona, a spanyol derbit a Baskonia húzta be Valenciában, míg a csütörtöki játéknap szenzációja a Real Madrid veresége volt: az addig hibátlan címvédőt a Fenerbahce hosszabbításba torkolló, sokáig emlékezetes meccsen győzte le 100–99-re.

A sérülésből gyógyuló Hanga Ádám egyelőre egyéni edzést végez, a Crvena zvezda még nem nevezhette a pénteki mérkőzésre. Az első másfél negyed fordulatos volt, utána sokáig az Anadolu Efes vezetett, aztán a harmadik játékrész derekán meglódult a Cz: négypontos török előnynél (55–59) Nemanja Nedovics bevágott egy triplát, majd nem sokkal később egy újabbat– már a negyediket a meccsen –, és a 13–2-es rohammal végleg kezükbe vették az irányítást a hazaiak. Nedovics 23, Luka Mitrovics 19, Yago dos Santos 15 ponttal zárt a lepattanókat sokkal jobban szedő (43–26), két vereség után nyerő Zvezdában, Shane Larkin 21-gyel finiselt a vendégeknél.

BARCELONA–ASVEL 101–92

VALENCIA–BASKONIA 84–98

Ami a csütörtöki meccseket illeti, az első helyre a Real Madrid isztambuli fellépése kívánkozik. A címvédő hibátlan mérleggel érkezett Törökországba– kedden magabiztosan, 99–70-re megnyerte a Maccabi Tel-Aviv elleni, korábbról elhalasztott mérkőzést –, és a Fenerbahce elleni csata negyedik negyedében is vezetett 14 ponttal (64–78).

Megnyert mérkőzésnek tűnt. Csakhogy a négy Euroliga-vereség után nagyon eltökélten harcoló török csapat megérezte, hogy a Real kényelmessé vált; a Fener óriási hajrával hosszabbításra mentette a meccset, és a ráadásban sem adta fel az utolsó pillanatig. Hat másodperccel a vége előtt a Real még mindig vezetett, játékosai kezén volt a labda, ám az egyébként kiválóan játszó, 33 pontot szerző Facundo Campazzo pontatlanul passzolt, Marko Gudurics (21 pont) közbelépett, passzából pedig Jam Madar (17) ziccerdobással megfordította és gyakorlatilag megnyerte a meccset (100–99).

844–9670.091

A 18 csapat 34 fordulós, oda-visszavágós körmérkőzésben zajló alapszakasza (2023. október 5.–2024. április 12.) után az első hat helyezett bejut a playoffba, a 7–10. helyezett play-int vív a playoffba kerülésért.

A playoffban négy páros mérkőzést rendeznek az egyik fél harmadik győzelméig – a továbbjutók játszanak majd a berlini final fourban.